Merve Nur Akman, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler'i inceledi.
1 dk. · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Aşkın Kimyasalları Nelerdir?
-Dopamin: Madde bağımlılarında olduğu gibi dopaminin artışı, insanın zihnini gittikçe şiddetlenen bir düzeyde aşık olduğu kişiye bağlar ve ona bağımlı hale getirir.
-Serotonin: Serotonin, aşkın ilk safhalarinda seviyesi belirgin şekilde azalan bir maddedir.Normalde, serotonin azlığı insanlarda depresyona eğilimi arttırır, depresyonun en yaygın tedavi yöntemlerinden biri de serotonin seviyesini arttıran ilaçlardır.Aşık bir beyinde genellikle hakim olan "bulutlu hava" hissi de muhtemelen bu serotonin eksikliğinden kaynaklanır.
-NGF(Neuro growth factor): Özellikle taze âşıklarda miktarının arttığını bilmekteyiz.
-Oksitosin: Beynin hipotalamus bölgesinden salgılanan insanlar arasında bağlılığı sağlayan en önemli hormonlardan birisidir.Birbirlerine sarılarak selamlaşan hatta, hatta sadece tokalaşan insanlarda bile arttığını, annenin bebeğine olan düşkünlüğünün büyük oranda oksitosine bağlı olduğunu biliyoruz.
-Vazopressin: Saldırganlık sergileyen hayvanlarda vazopressin miktarı artmaktadır. Muhtemelen aşık beyinden fazlaca salgılanan vazopressin "aşkı için her şeyi yapmayı göze alan" aşıkları ortaya çıkartan önemli kimyasallardan biridir.

Nilsu Dönmez, Son Fedakarlık'ı inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar son kitabı öyle bir yazmış ki heyecandan ve aşktan vücudumdaki adrenalin arttı.İşte son nokta böyle konulur dedirticek bir kitap olmasının yanı sıra imkansızlıkların olduğunu gösteren bir kitapta. İmkansız diye bir şey yoktur , pes etmemek diye bir şey vardır ki o da bu kitapta net bir biçimde gösterilmiş.

Leyla durmuş, Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini'yi inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Savaşın insan üzerindeki etkisini anlatan oldukça başarılı kitap. Baştan sona muhteşem bir akıcılık... etkisini üzerimden atamadigim hayatımda okuduğum en güzel roman diyebilecegim, yüzümde tebessümle anlatabileceğim bir şaheser

Gökçen, Hayvan Çiftliği'yi inceledi.
5 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Her ne kadar 1940lar için eleştirel bir kitap dense de bugün yada 40 yıl sonra
Bile okunsa günümüzü anlattığını düşüneceğim bir kitap.Tasvirler çok başarılı.Her ne kadar hayvanlardan bahsediyor olsa da "evet bu karakter çevremizde bulunan bu kişi" diyebileceğimiz kahramanlar.Okunması kolay ve sıkılmadan bitirilen bir kitaptı benim için.

Elif, Zamanın Farkında'yı inceledi.
15 dk. · Kitabı okudu · 6 günde · 3/10 puan

Benim için kitaplar hayata anlam katan, okumayı bitirdikten sonra iz bırakan, kenara köşeye not aldıran olgulardır. Ne yazık ki bu kitapta bu gibi şeyler hissetmediğim gibi ilk defa bir kitabı okurken sıkıldım. Bence yersiz betimlemeler ve gereksiz uzatılan cümleler hakimdi. Ayrıca yazarın okuyucuya yorum bırakmayacak şekilde kesin bir dille görüşünü ortaya koyması ve yapılan dini içerikli göndermeler rahatsız ediciydi. Kitapları yarım bırakmayı sevmediğimden sonuna kadar zorla okuduğumu söyleyebilirim. Okumak olsun diye okumak isterseniz okunabilecek bir kitap fakat hayatınızda yer edecek seviyede değil. Tabii ki kitaptan beklentinize göre bambaşka şeyler de düşünebilisiniz.
Kaliteli kitaplar yazılmalı vesselam...

Rüveyda, Küçük Prens'i inceledi.
20 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bana bu kitabı tavsiye eden kişinin herkesleştiğini görerek tekrar tekrar okumak acı verse de belki de hayatımda okuyabileceğim en anlamlı kitaplardan biriydi.

Ecmypak, Kırmızı Saçlı Kadın'ı inceledi.
21 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir başyapıt niteliginde, Ouidipus ve Rüstem ile Sührap efsanelerini de gunumuzce anlatmış olup o zamanin icinde hissetmemizi saglamiştir saygı değer ustad...