Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Boş işlerde bugün. Ama NASA'nın yapmak istediği araştırma mantıklı. NASA Jüpiter'in uydusu Europa'ya keşif aracı gönderecekmiş. Daha öncede bu anlattığım şeye benzer bir çalışma yapmıştı. Sanki ismimizi göndersek ne olacak. Ki eleştirdiğim hâlde bende yazdım. Can sıkıntısından ABD'nin enterasan fantazisine katılmak istiyorsanız buyrun: ntv.com.tr/galeri/teknoloj...
511 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
11 günde okudu
Herkese merhaba Bugün Dan Brown’un İhanet Noktası adlı kitabıyla sizlerleyim. Yazarın daha önce Melekler ve Şeytanlar adlı kitabını okumuş beğenmiştim. Bu kitap içinse tek kelimeyle şunu söyleyebilirim. Ben kitabı okumadım, adeta heyecanla bir aksiyon gerilim filmi izledim. Her satırında o heyecanı, aksiyonu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Olay örgüsü çok iyi. Konusuna gelirsek, NASA uzayda hayatın olduğunu kanıtlayan yeni gökyaşı keşfeder. Bu ABD başkanı için seçimi kazanmasını garantileyecek bir haberdir. Bu keşif basın açıklamasıyla halka duyurulur. Göktaşını incelemeye kuzey kutbuna giden bir grup bilim adamı (aralarında Başkan’ın rakibi Senatör Sexton’un kızı da vardır) bir süre sonra göktaşının sahte olduğunu, Başkan’ın ve halkın kandırıldığını anlar. Büyük bir tehlike içine girerler. Politika, entrikalar, ihanetler, yalanlar, komplolar ve cinayetler... Harika bir bilimkurgu kitabıydı. Tavsiye ederim.
İhanet Noktası
İhanet NoktasıDan Brown · Altın Kitaplar · 200512,8bin okunma
Modern çağa ışık tutan buluşları
Ressam, söz konusu düzenekler sayesinde bağımsız bir şekilde hareket edebilen, oturabilen, başını ve kollarını oynatabilen bir “robot “ fikrini geliştirdi. NASA için robot geliştiren Mark Elling Rosheim, Leonardo da Vinci’den yaklaşık beş yüz yıl sonra, 2002 yılında, ressamın tüm taslaklarını inceleyip bu “robotu” yaptı. Rosheim,orijinal tasarımdaki hiçbir parçanın gereksiz olmadığını, bütün parçaların kolaylıkla birleştirilebildiğini söyleyerek ressamın mühendislik becerisine duyduğu saygıyı dile getirdi.
Sayfa 63 - Hayalperest YayınlarıKitabı okudu
Bilgi sürekli gelişiyor, değişiyor, artıyor, çeşitleniyor. Hipokrat'ı günümüze getirsek yine ameliyat yapabilir miydi? Pisagor kendi teoremiyle modern soruları çözebilir miydi? Heredot AYT'deki tarih sorularında kaç net bırakırdı? Newton NASA'da çalışabilir miydi? Pastör, koronavirüs aşısını bulabilir miydi?
Sayfa 123 - Timaş YayınlarıKitabı okuyor
Ruh güncesi-w1
Bazen NASA' nın uzay istasyonundan canlı yayınını açıyorum ve bir anda her şey küçülüyor. Hem önemsizleşiyor hem de çok önemli hale geliyor. Yaşam, bu paradoksu yaşayabiliyorsan güzelleşiyor.
Bütün Alıntılar
Akdeniz'in kıyısında bir alev topu. Üzerine kapılar kapatılmış Gazze'ye bir bomba daha düşüyor. Ortadoğu bir kez daha kan ve gözyaşı çukuruna yuvarlanırken, vicdanlı ve sağduyulu sesler bombaların gürültüsünde duyulmuyor. 3 Dünya basını bu asteroide ilginç anlamlar yük- ledi, "değeri milyar kentilyon dolarmış" diye abar- tılı sayılar verip dikkat çekmek istedi. Peki, NASA bu kentilyonluk asteroitten maden getirecek mi? Hayır. Çünkü bu bilimsel bir görev ve amacımız asteroidi tanımak. 1.2 milyar dolara mal olan Psyc- he misyonu, insanlığın evren ve Güneş Sistemi'nin oluşumu hakkındaki büyüleyici sırlara biraz daha yaklaşmasını sağlayan önemli bir adım olacak 35
Dünya basını bu asteroide ilginç anlamlar yük- ledi, "değeri milyar kentilyon dolarmış" diye abar- tılı sayılar verip dikkat çekmek istedi. Peki, NASA bu kentilyonluk asteroitten maden getirecek mi? Hayır. Çünkü bu bilimsel bir görev ve amacımız asteroidi tanımak. 1.2 milyar dolara mal olan Psyc- he misyonu, insanlığın evren ve Güneş Sistemi'nin oluşumu hakkındaki büyüleyici sırlara biraz daha yaklaşmasını sağlayan önemli bir adım olacak
Sıcak çikolata eşliğinde fizik keyfi. Daha verimli bir aktivite düşünemiyorum. Noel'den önce tekrar NASA müzesine gidecek olmamızın heyecanını paylaşıyorum. 🌌☄️🛰️👨🏻‍🚀🙈
512 syf.
8/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Yörünge; bir film seyrediyormuş hissi veren etkili anlatımı, macera temposu yüksek işleyişi,kişiler arası etkileşimlere,uzaya, astronotlara, ve tıbbi bilgilere yer veren konusu ile bir solukta okunan, keyif aldığım bir atmosfere sahipti. Tıbbi bilgilere geniş yer verilmesinin yanında; NASA, Uzay istasyonları ve astronotlar ile ilgili ayrıntılı içeriğin de bulunması merak olgusunu tetikleyen unsurlar arasında. NASA'da çalışan Dr.Emma Watson; Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 4 ay boyunca görev yapmak üzere simülasyonlara katılmaktadır. Her şey beklediği doğrultuda ilerlerken, İstasyon'da görevli bir astronotun Dünya'ya dönmek zorunda kalması sebebiyle onun yerine geçmek üzere seçilir. Uzay İstasyonu'nda;hücre kültürlerinin, bakterilerin ve canlı davranışlarının mikro yerçekimi ortamında gösterdiği değişiklikler üzerinde yapılan deneylerin sorumluluğunu alan Dr. Watson, bir astronot arkadaşının hastalanması üzerine araştırmalarını derinleştirir. Ne yazık ki bu hastalık ilk değildir, hızla bulaşan ve önlem alınamayan fiziksel bulgular biyolojik bir tehlikeye dair sinyallerin başlangıcını oluşturacak, NASA'da kontrolü Ordu'nun ele alması ile akıllarda pek çok soru işareti oluşturacaktır. Kitabın sonu beklediğim doğrultuda gelişmese de, bir film etkisi yaratan temposu, detaylara yer veren gerçekçi yapısı ve hızlı okunan heyecanlı macera kurgusu ile keyifli bir okuma süreci vaat ediyor.
Yörünge
YörüngeTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20202.687 okunma
telefonun para alan bir bolmesi olmalı sanal islemleri direkt parayi koyarak yaomaliiz ve bu para da sahibine nasilulsicak bilmiyrum ama boyle hi sey olmaliistek degilihtiya yani ilerde olursa ve ben yslnirsam aminiza koyarim nasa calisanlaei (alakasız)
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.