Giriş Yap
416 syf.
·
10/10 puan
O, DÜNYANIN EN ÜNLÜ ADAMI. SORUN ŞU Kİ, DÜNYA'DA DEĞİL. Girişe bak yav, reisss. Bir uzaycı abimiz var, sorunlar oluyor bu marsta kalıyor! Hoppalaaaa. Naneyi yiyor adam bir nevi. Ama maşallah zeki olduğu için "bize her yer mars" diyip hayatta kalmaya çalışıyor, acaba kaldı mı? Söylersem spoiler olur okuyun. Ve nasa bunu kurtarmaya çalışıyor, biraz çekingen de davranmıyor değil bu uzaycı şirketi. Abimiz günlükler ile mars serüvenini anlatıyor. Ares 1903'den sesleniyorum alooooooooooooooooooo. Güncelleme: arkadaşlar filmi de var izleyin mükemmel.
Marslı
8.6/10 · 7,3bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Arkadaş! Pek geniş bulunan Kur'an-ı Kerim'in hitablarına, manalarına, işaretlerine dikkat edilmekle bir âmiden tut bir veliye kadar bütün tabakat-ı nâsa ve umum efkâr-ı âmmeye olan müraatları, okşamaları fevkalâde hayrete, taaccübe mûcibdir. Meselâ: سَبْعَ سَمٰوَاتٍ kelimesinden bazı insanlar hava-i nesîmiyenin tabakalarını fehmetmiştir. Öbür bazı da, Arz'ımız ile arkadaşları olan hayatdar küreleri ihata eden nesîmî küreleri fehmetmiştir. Bir kısım da, seyyarat-ı seb'ayı fehmetmiştir. Bir kısmı da, manzume-i şemsiye içinde esîrin yedi tabakasını fehmetmiştir. Bir kısım da, şu bildiğimiz manzume-i şemsiye ile beraber altı tane daha manzume-i şemsiyeyi fehmetmiştir. Bir kısım da, esîrin teşekkülatı yedi tabakaya inkısam ettiğini fehmetmiştir. İşarat-ül İ'caz - 190
Disleksi
NASA'da çalışan her iki kişiden birinde disleksi var. BBC'nin araştırmasına göre, sıfırdan milyoner olanların dislektik. Güzel sanatlar alanında disleksi oranı 3 kat daha yüksek. Einstein, Agatha Christie, Richard Branson, Jamie Oliver, Muhammed Ali, Steven Spielberg, Magic Johnson, Tommy Hilfiger, Ingvar Kamprad, Walt Disney... Tüm bu isimlerin iki ortak özelliği, alanlarında birer dahi ve dislektik olmaları. Her on çocuktan en az birinde disleksi var. Disleksiyi tanımayan öğretmen ve aileler, bu zeki çocukların, tembel ve haylaz olduğunu düşünebiliyor. "Zeki ama çalışmıyor" diye damgalanıyor, akran zorbalığına maruz kalabiliyorlar.
1 yorumun tümünü gör
Nasa'dan, Mars'a arkadaş götürme izni almam gerek.
2 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
En büyük hata, insan kendini hatasız zannetmek olduğundan, hatamı itiraf ederim ki; nâsın nasihatını kabul etmeden nâsa nasihatı kabul ettirmek istedim. Nefsimi irşad etmeden başkasının irşadına çalıştığımdan, emr-i bilmarufu tesirsiz etmekle tenzil ettim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
182
1.818 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30