Aslı, bir alıntı ekledi.
22 May 13:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bence en doğrusu hayvansal yanımızın da, tanrısal yanımızın da güçlü ve bastırılmamış olması ve Platon'un, bal akıtan haz çeşmesi ile sert ama iyi edici bir suyu olan bilgelik çeşmesinin en iyi şekilde birbirine karıştığı bir yaşama ulaşmaya çalışmak.

Bir Dağcının Güncesi, Nasuh Mahruki (Sayfa 68 - Yapı Kredi Yayınları)Bir Dağcının Güncesi, Nasuh Mahruki (Sayfa 68 - Yapı Kredi Yayınları)
Aslı, bir alıntı ekledi.
22 May 13:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eski Hindistan'ın en büyük destanı Mahabharata'nın bır bölümü
"Ve görevini(Svadharma) yerine getir, alçakgönüllü olsa da, büyük olmasa da, başka birininki olmasındansa, kişinin kendi görevinde ölmesi yaşamdır, başkasınınkinde yaşamak ölümdür."

Bir Dağcının Güncesi, Nasuh Mahruki (Sayfa 47 - Yapı Kredi Yayınları)Bir Dağcının Güncesi, Nasuh Mahruki (Sayfa 47 - Yapı Kredi Yayınları)
Farid Musayev, Kendi Everest'inize Tırmanın'ı inceledi.
19 May 14:09 · Kitabı okudu · 19 günde · 8/10 puan

Her cümlesini merakla okuduğum çok güzel bir kitaptı. Yazarın günümüzün konularına çok güzel referanslarla ve nasihatlerle değindiğini gördüm. Gençlerin özellikle okumaları gereken ve hayata bakış açınızı değiştire bilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bu güzel kitabı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim sayın Nasuh Mahruki.

Farid Musayev, bir alıntı ekledi.
 19 May 14:00 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Mutluluk
Mutluluk, varılacak bir istasyon değil bir yolculuk biçimidir.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 529 - Montesquieu)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 529 - Montesquieu)
Farid Musayev, bir alıntı ekledi.
19 May 12:21 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Başarının sırrı çok çalışmaktır.
Bazıları başarılı olmayı hayal ederler, diğerleri ise sabah kalkarlar ve bunun için çok çalışırlar.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 443)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 443)
Farid Musayev, bir alıntı ekledi.
17 May 18:35 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Zamanınızı yönetin
Yaşamda hepimizin eşit olarak sahip olduğu tek şey zamandır. Kimsenin bu konuda bir diğerine karşı rekabet avantajı yoktur. Farkı yaratan bu zamanın nasıl kullanıldığıdır.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 407)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 407)
Farid Musayev, bir alıntı ekledi.
14 May 11:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Başarıcağınıza inanın
Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız aklınız bunun neden imkansız olduğunu ispatlamak üzere çalışmaya başlar.Ama bir şeyin yapılabileceğine gerçekten inandığınızda aklınız onu yapmak üzere çözümü bulmanıza yardım etmek için çalışmaya başlar.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 325 - Dr. David J. Schwartz)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 325 - Dr. David J. Schwartz)