• 382 syf.
  ·6 günde·Beğendi·10/10
  Nazan Bekiroğlu nun yazarlık hayatındaki en büyük sıçrayışı bu kitapla oldu, sonrasında bu eserden daha iyisini veya benzerini ne yazıkki çıkaramadı.

  Adem ile Havvanın yaratılışlarından öncesi ve cennette yaşayışları dünyaya indirilişleri, bu yeryüzünde başlarına gelen olayları (genel bizim bildiğimiz) öyle masalsı bir dille anlatıyor ki,

  Kitabı bitirdikten sonra damağımda uzunca bir süre güzel bir etki yaptı. Bu tadı her kitapta alamazsınız. Konu anne ve babamızın başına gelen ilk olaylar olduğu için önemlilik derecesi olan biçok konu barındırıyor.

  kitabı bitirdiğimde aldığım ruh hali çok enteresandı.

  Cennette gezinip meleklerin meraklı bakışları içerisinde yaşadım birçok bahçesinde oturdum dinlendim meyvelerin tadına baktım gezdim eğlendim.

  Nefsimin kötülüklerini de bana vesvese veren o iblisi de ibret verici bir şekilde tanıdım.

  Artık cennetten indirilmiş ve iblisin olduğu ve sur'a üflenene kadar ölmediği bir dünyadaydım.
  Çocuklarıma nasihatler ve nefislerine uymamaları gerektiği anlatılsada tekrar tekrar... İblis görünmez bir şekllde onları beni kandırdığı gibi türlü hileler ve oyunlarla kandırıyordu.
  İlk çocuklarım ile yaptığı olay ve toprağa düşen ilk kan sonrasında önü açık sel suları gibi kötülük etmeye başladı.

  Bir kere Allaha yemin etmiş. İsyanının nedeninin ben olduğumu söyleyerek benden olan tüm çocuklarımı (salih çocuklarım hariç) cehenneme doldurmaya söz vermiş bir düşman ile yaşadım. Ben öldüm ama o ölmedi.

  Çok güzel bir masalsı anlatımla o ilkleri iliklerimize kadar yaşatan güzel bir kitaptı.
  Sıkmadan sıkılmadan okunan bir kitaptı. Kitaplığımın nadideler rafında yerini aldı.

  Mutlaka okunması ve okutturulması gereken bir kitap.
  Teşekkür ederim. İncelememi okuduğunuz için.