1000Kitap Logosu
Nazlı Demir
TAKİP ET
Nazlı Demir
@nazlid
Çok kitap okuduğu için kitaplar elinden zorla alınan çocukluğundan dolayıdır belki; kitapları yasak ile eşleştirmiş ve yasaklarını çiğnedikçe çiğnemiş, Freudcu Filozof
Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe Bölümü - Kısbü Hukuk Bölümü
İzmir
55 kütüphaneci puanı
626 okur puanı
04 Eyl 2015 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
124
Kitap
34
İnceleme
32
Alıntı
20
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Nazlı Demir
Bitmeyecek Öykü'ü inceledi.
Absürt bir şekilde 2 Ocak 2016 da başladığım bu kitabı hala bitiremedim.. Oysa ki konu, dil, karakterler, işleniş dahil her şey yerli yerinde. Bitmeyecek öykü galiba gerçekten de hiç bitmeyecek..
Bitmeyecek Öykü
8.6/10
· 1.342 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
95
Nazlı Demir
Kimi Öptüğüne Dikkat Et!'i inceledi.
428 syf.
·
7/10 puan
Sanırım kitap kapakları daha farklı olsaydı bu seri daha çok okunabilirdi. Beni kendine çeken arka kapak yazısıydı. İlginç yerlere gidebilir diye düşünerek başladığım kitabı bir solukta okudum. Yazarın espiritüel dili, merak ettirici unsurları en doğru yerde kullanışı, ve ikinci kitabı almak için gerçek bir sebep verici o muhteşem sonuyla ben bu kitabı çok sevdim. Fantastik kitap arayanlara tavsiye ederim. Yalnız Dex yayınları kitabı o kadar kötü basmışki okurken ben bu kitabı yırtarım korkusuyla satın almayıp pdf'inden okudum. Bu yüzden satın alacakları buradan uyarayım.
Kimi Öptüğüne Dikkat Et!
Okuyacaklarıma Ekle
23
Nazlı Demir
Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi'ni inceledi.
155 syf.
·
6/10 puan
Kendisine güvensiz, ailesinin gözetiminden yoksun, cinsellik adına birşey bilmeden başladığı kitabında kendisini saçma bir şekilde nempomani durumuna düşürmesi, bu durumundan iğrenmesi ve her gece yatmadan saçlarını 100 kere taraması şeklinde hayat örgüsünü anlatan Melissa P.'nin kitabı. Bir şey katması için değil otobiyografi niteliği taşıması ve farklı yaşamları da görebilmek için okudum. Çok tartışılan anlatılanların kurgu yada gerçek olduğu mevzusu için kendi fikrim ise gerçek olduğu yönünde. Çünkü bu kadar utanç verici olayı gerçek dahi olmadan kimsenin durduk yere yazıp kendini ifşa edebilecek cesarette yada akılsızlıkta olduğunu düşünmüyorum. Sonucunda arınma halinde Melissa P. yi bırakıp, cinsel bilgilendirmenin ve ailenin öneminin boyutlarını görüp kitabı sonlandırıyoruz.
Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi
Okuyacaklarıma Ekle
43
Nazlı Demir
Ada: Sırlar Çözülüyor'u inceledi.
464 syf.
·
3/10 puan
Farklı yüzler, farklı kahramanlar yine aşk.. Saçma bir şekilde gelişen saçma olaylar ve saçma bir son. Evet tamamen bunlardan ibaret bir seriyi tamamlamanın üzüntüsündeyim. Keşke hiç okumasaydım dediğim zaman kaybı oldu. İlk kitabı okuduğum için seriyi tamamlayabilmek adına okumuştum. İşte bu yüzden seri kitapları sevmiyorum.. Yazar ortaya attığı gizemlerin ve sembollerin anlamlarını açıklamadan, sonunu da belirsiz bırakarak mutlu görünen bir sonla seriyi tamamlamış. İyikide tamamlamış. Birde üçüncü kitabı olsaydı vah halime.
Ada: Sırlar Çözülüyor
Okuyacaklarıma Ekle
17
Nazlı Demir
Ada'yı inceledi.
440 syf.
·
5/10 puan
Konusuna baktığımda "Lost" tarzı bir Gerilim - Gizem kitabıyla karşılaşacağımı düşündüğüm için çok sevinmiştim. Ama gizemlerden çok yapmacık bir Aşk kitabıyla karşılaşmanın yarattığı üzüntüdeyim. Konusu inanılmaz yerlere gidebilecek kadar güzel seçilmiş. Fakat işleyiş sönük kalmış. Aralara konulan "Çıkmazdaki Adam" gibi gizemleriyse yazar tamamen serinin son kitabında çözmeye bırakmış. Dili ise oldukça akıcı, kendini veren biri bir günde bitirebilir. Ama aşka boğulmuş bir kurgu olduğundan dolayı çoğu zaman sıkıldığım için ben bunu başaramadım. Kitabın çok satılması amacıyla hazırlanan kitabın kapağını ise bi hayli etkileyici buldum. Konu kadar hatta konudan daha çok, kitabın kapağı okuyucuyu kendine çeker. Kendine çektikten sonraysa arka kapağa yazılan birkaç merak ettirici unsurla da iş bitmiş olur zaten. Bu yüzden piyasa oyununda yerini kaybettirmeden alınmaya ve okunmaya devam eden bir çerezlik kitabın yorumunu okumaktasınız.
Ada
7.7/10
· 2.046 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
29
Nazlı Demir
Fareler ve İnsanlar'ı inceledi.
128 syf.
·
6/10 puan
Başından sonunu tahmin edebildiğim bir kitap oldu. Herhalde inceliği nedeniyle kitabı hemen bitirdiğim için vermeye çalıştığı duygu atmosferine giremedim ve çoğu kişi gibi ağlayamadığımı belirmek istiyorum. Lennie yumuşak şeylere dokunmayı seven, aklı geriden gelen, ama inanılmaz güçlü bir karakter. Bu yüzdende dokunduğu yumuşak şeyleri (fareler gibi) gücünün farkında olmadığı için öldürüyor. Kitabın tamamı Lennie'nin bu özelliği üzerine kurulmuş ve aralarda ırkçılığın ,yaşlanmanın, engelliliğin yalnızlığa ve öğrenilmiş çaresizliğe insanı nasıl sürüklediği anlatılmış. Dönemine göre bir başyapıt fakat bu döneme göre zamanın kitaplarının derinliğine ayak uyduramayan bir yıldızın sönük izlerini görüyorum üzerinde. Tabiki bu benim yorumum.. Ama ne yazıkki hala ışıldayabilen bir suç ve ceza, bir sefiller değildi benim için.
Fareler ve İnsanlar
8.7/10
· 106bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
84