Prangalar takıyorlar ruhumun özgür kuşlarına..
Şiirim, zihnimdeki katil düşlere emanet.
Kim aldırış ediyor o can alıcı vuruşlarına
Neden sayılmıyor yasalarda kalp kırmak, cinayet?

Ve bir şair elbet kırk adam öldürmüştür düşünde..
Kaç cehennem olmuştur kelimelerinde yarattığı cennet?
Kimse bir hüzün sezemez onun kırık gülüşünde.
İçinde varlığını sürdürür ölene dek cinnet.

Derinleşen gözlerinde bir yara vardır kanayan,
Gel gör ki kimseye etmez bundan şikayet.
Bilir kime anlatsa çıkmayacak onu anlayan;
Dökülür dudaklarından ya küfür ya da bir ayet.

Dibine vardığında anlar yuttuğu zehrin tesirini;
Dumanlı bir hece gibi düşer sayfalarına meret.
Ölüme gülümseyerek okur şair, eserini.
Sükuta tapan sarhoşluk, upuzun bir acziyet..

Hastalıklı notalar bulaşır akrebin sesine.
Kanlı kabuslar eder bu kez beyninde ikamet.
Zaman cellat kesilir şairin nefesine;
O an kopar içinde o meçhul kıyamet.

Haykırarak değil, susarak anlatılıyor oysa
Bir damla kan ve gözyaşındaki kehanet.
Ve şair bir dizeye ömrünü de koysa
Ona kan kusarak verecekleri tek şey; ihanet..


-Elfida

Sana Rağmen - elfida
Hayat bazen garipliklerle doludur. Bize içinde bulunduğumuz günü unutturacak kadar garipliklerle hem de.
İçimizi acıtanda o acıyı geçirecek olanda hep aynıdır...Dönüp dolaşıp hep aynı kişiye açılır kapılarımız.. Yanılgılarımız, yangınlarımız,yalnızlığımız hep aynı kişiye yöneliktir aslında...Bazen söylemeden yazdığımız cümleler bazen iç sızısından damlayan hüzünler...Evet! hepsi aynı kişiye...Nedenler ararken nedensiz sevmek bazen...Düşlerden kopmayan koparılamayan bir parça gibi...En dibe vurulmuş bir hal gibi...Dönüp dolaşıp çattığımız yalnızlığımız gibi...Onu sayfalara dökerken çağla gözlerinden muhteşem tebessümüne kadar virgül ve gibilerle sıralamak hayatın en güzel işi olsa gerek...
 
Söylenmemiş sözlerimdeki acılarımla seviyorum seni...Belki biraz kırık biraz eksik ama kabul et sende bana tam değildin...Yanındayken bile uzaktın bana...Elimi uzatacağım anda soktun bütün boşlukları aramıza...
 
Ben her daim sessiz çığlığımla seni sevdiğimi haykırırken sen her daim uzak kalmaya çalıştın...Ummadığım anda üzerimde yakaladığım bakışların bağladı beni sana...O anda nedenlerim oldun...Milyonlarca neden ve niçinlerle hep sana dair sorularıma sende cevap aradım...fakat birinin bile cevabını bulamadım...işte o anda anladım... hayat üç şıktan ibaretmiş sevdiğimiz kişi için..
* onunla ya da onsuz
* ya da ona rağmen
* veya ona dair...işte hayat sevdiğin kişi için bu şıklardan birini yaşamakmış...
Sensiz her zaman yaşadım...sensizken sana dairi de yaşadım...şimdi ise sana rağmen yaşıyorum...sözsüz duygusuz hissiz....

Neden Elfida
...ELFİDA....Hep aklımda kalacaksın....

“Babası Murat Çelik bir emekçiydi. Kızın amansız bir hastalığı vardı ve bu amansız hastalıkla mücadelesine destek olmak için Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gidiyordum, doktorlarla görüşüyordum.”

~~Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın…~~

“Bir gün doktor odasındaydım ve doktorlardan biri gelip bana “Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın.” dedi. Yanımda da müzisyen arkadaşım Emrah Aydoğdu var. Emrah, “Gözden çıkartılan kadın anlamı Osmanlıca’da Elfida.” dedi. Belki tam birebir anlamını karşılamıyordu ama bir kavram olarak çok uyuyordu. Tabi biz birbirimize sarılıp ağladık. Gerçekten Beyzanur’u çok seviyordum.”

~~“Beyzanur’a yazdığım şarkıyı ona söylüyordum, ama o Elfida’nın kendisi olduğunu bilmiyordu…”~~

“Ve oturdum şarkıyı yazdım. Beyzanur’un son günlerinde ona şarkıyı söylüyordum ama o kendisi olduğunu bilmiyordu, Elfida olarak biliyordu. Tabii küçük bir çocuktu son zamanlarında, 8 yaşlarındaydı.”

~~“Omzumda iz bırakma, yüküm dünyaya yakın…”~~

“O dönemde şirketlerim batmış, sözlerdeki “Omzumda iz bırakma, yüküm dünyaya yakın.” Şunu ifade etmek içindi: Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım. Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi.

~~“Yüzyıllardır sarılmamış kolların…”~~

“O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesinin sebebi de şuydu: Anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından, hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim.

~~ “Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu…”~~

"Beyzanur’un hep yağmurlu gözleri vardı. Hayata tutunmaya çalışan…”
“ “Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu…”

~~"Beyzanur'un kaybettik..."~~

O dönemde hastane personeline Bakırköy’de bir konser verdim. Beyzanur’a iyi baksınlar diye onların gecesine katıldım. O gece evden başka bir yere kaldırılan Beyzanur’u kaybettik.

~~“Adını Elfida koyun…”~~

“Beyzanur’u kaybetmemizden sonra anne ve babasından rica ettim. Yıllardır Beyzanur’un başındaydınız. Evet kızımızı kaybettik ama lütfen bir çocuk daha yapın dedim. Aradan bir yıl geçti ve beni aradılar. Haluk Abi, bir çocuğumuz oluyor. Adını Elfida koyun dedim. Şu anda o Elfida belki de 8-9 yaşlarında ve bir okulda okuyor. Ablasının ismini taşıyor…”