Cenk Babür, Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012'ı inceledi.
11 Şub 19:30 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 5/10 puan

anlatım tarzı biraz farklı bir kitaptır. madde made sıralamak yerine çoğu davranışa şahane örneklerle desteklemiş ve insanın üzerinde etki kurulmaya çalışılmıştır.. Bir yaşam koçunun size en iyi öğretebileceği ve uygulanması en kolay bilgilerin bulunduğu kişisel gelişim amaçlı bir kitaptır.. eğer ki bir sınav arefesinde iseniz mutlaka okuyun destekleyici videolarda vardır onlarıda izlerseniz kendinize olan güveni çok iyi bir şekilde aşılamış olmakla yeni başarılara imza attırabilecek bir yönlendirici kitaptır.

Ali Rıza MALKOÇ, Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012'ı inceledi.
11 Şub 17:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap İnceleme Yazısı

Kitap Adı : Negatif Limanlardan Pozitif Sulara

Yazarı : Oğuz Saygın

Yayınevi : Karma Kitaplar

Baskı : 96. Baskı /Ocak 2017 /162 Sayfa


Bazılarına bilim, sanat, teknoloji, sosyal bilimler, edebiyat alanlarında kitap okuyup, uygulamanın, üretmenin, paylaşmanın önemini vurguladığımda; bu alanları önemsediğini fakat vaktinin olmadığını, vaktinin olmadığını ispatlamak için de neredeyse 100 sayfalık kitabi savunma yapmaya niyetlendiğini görürsünüz.

Kimsenin tercihine, önceliğine elbette karışamayız. Güzel bulduğumuz, önemsediğimiz değerleri paylaşmakla mükellefiz.

“Yılda 1 (bir) adet kitabı ancak okuyabilirim” düşünce ve niyetinde olanlar varsa ilk yıl bu kitabı okumalarını öneririm. 96 baskı yapmış, 2 günde okunabilecek olan kitap, bu övgüyü fazlasıyla hak ediyor. Zaten okuduğunuzda, yılda 1 kitapla yetinmeyecek, ayda 1 kitabı hedefleyeceksiniz önce.


Kişisel gelişim tanımına açıklık getirelim. Bu kitap; kişisel gelişim, eğitim ve değişim kavramlarını NLP yöntemi ile yorumlamış harika bir yaşam/başarı/mutluluk reçetesi.

Kişisel gelişim bir ana bilim dalı değil, fakat birçok bilim ile dolaylı dolaysız irtibatlı bir alan.

Kişisel gelişimi kavramını dar bir alana hapsedemeyiz.

Bireyin gelişim ve değişimine olumlu katkı sağlayan her öğeyi, öğretiyi bu alana dahil edebiliriz.


Bazıları, anlamadığından veya anlamak istemediğinden, kendi beklentisini boşa çıkaracağından; ilgi ve değerini düşüreceğinden,

“kişisel gelişim kitaplarına karşıyım” diye tutarsız, dayanaksız bir görüş ortaya atarlar.

Neye karşı değilsiniz o zaman, kişi gelişmemeli mi ya da gelişmek için ne yapmalı?

Alternatif de sunamazlar. Bazı bağnaz anlayışı temsil eden birey veya oluşumlar, bu slogan ile yürümekten yanadırlar. Neden? Çünkü sadece kendi önerdikleri yaşam tarzını benimseyip, sadece önerdikleri kitapların okunmasını ve dışına çıkamamasını arzu ederler.

Çıkılırsa, taraftar, mürit ve itaat eden bireyi kaybedecekleri zehabına kapılırlar.


Günlük yaşamda pozitif bir bakış açısı geliştiremedikten sonra; sayısı diploma, unvan, mülk sahibi olsanız ne değişecek ki? Tek kişilik dev kadro ile, kendi maddi değerlerinizi bir odaya veya adaya hapsetmiş olursunuz. Daha edebi vurgu beklentisinde olanları, “kendini düşünen kendi kadardır” adlı halk şiirimi okumalarını öneririm.


Sayın Oğuz Saygın’dan okuduğum bu ikinci kitap. Vakit buldukça diğerlerini de okuyacağım.

Anlatımlarını kendimden bir parça gibi hissettim.

Sizler de pozitif sulara yelken açmakta geç kaldıysanız veya bu yolculuğunuzu daha kalıcı, verimli, sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, işte size güzel bir kılavuz kaptan.

Devamını kitaba havale ediyorum, iyi okumalar.


10.02.2018

Ali Rıza Malkoç

#armozdeyis

Ali Rıza MALKOÇ, bir alıntı ekledi.
10 Şub 14:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

NLP
Hedefe varmak ancak duygu rüzgarlarının yardımıyla mümkündür. Zira rüzgar olmadan yelken sadece bir bez parçasıdır.
Ve "her zaman bir seçenek daha vardır"

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 59 - Karma yayınları)Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 59 - Karma yayınları)
Hatice karaman, bir alıntı ekledi.
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi ve burada yaşayın mutluluklarınızı ertelemeyin

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 96)Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 96)
Hatice karaman, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Durumlar karşısında düşüncelerini değiştirirsen duyguların ve davranışların da değişir

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 58)Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 58)
Hatice karaman, bir alıntı ekledi.
 10 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anlatamıyorum
Moro romantico ağlasam sesimi duyar mısınız mısralarımda dokunabilir misiniz gözyaslarıma ellerinizle bilmezdim şarkıların bukadar güzel kelimelerime kifayetsiz olduğunu bu derde düşmeden önce bir yer var biliyorum her şeyi söylemek mümkün epeyce yaklaşmışım duyuyorum anlatamıyorum

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 29 - undefined)Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın (Sayfa 29 - undefined)
emre gok, Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012'ı inceledi.
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okudugum ilk kisisel gelisim kitabidir. kitapla tanismam turkce ogretmenimiz Emine Avci Duman dir. sene 1999 ortaokul yillari vayy be! Tavsiyedir ozellikle lise cagi genclere ve tabiki okumayanlara daha once...

Tuba Taş, bir alıntı ekledi.
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu

Eğer yapmak istediğiniz şey sizi yakıp kavurmuyorsa bir tek kişinin “bu işi başaramazsın” demesiyle derhal o işi bırakırsınız. Ancak içinizdeki o ateş büyüdüyse ve başarmak istediğiniz iş sizi alev alev yakıyorsa, artık birilerinin “başaramazsın” demesi sizi sadece körükler. Artık on beş milyar beyin hücreniz sizin için çalışmaya başlamıştır bile. Düşünebiliyor musunuz on beş milyar taraftar sizi destekliyor, alkışlıyor ve size konfetiler atıyor. On beş milyar taraftarı olan bir takım tüm maçlarını kazanır.

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz SaygınNegatif Limanlardan Pozitif Sulara 2012, Oğuz Saygın