Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Özgürlük ve despotizm arasındaki farkın, Cennet ve Cehennem arasındaki kadar geniş olduğunu anlamak için Tiberius, Nero ve Caligula, Heliogabalus ve Caracalla, Domitian ve Commodus saltanatlarına tek bir bakış atmamız gerekecektir.
376 syf.
10/10
·
Beğendi
SPOİLER UYARISI
DİKKAT! BU İNCELEME SPOİLER VE AŞIRI SEVME İÇERİR. Gerçekten muhteşemdi. Bayıldım. Hatta aşık oldum. Callum ve Aida'nın uyumu çok değişikti. Bunu nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Son kısımlarını okurken baya gerildim. Oliver inşallah ölmüştür. En nefret ettiğim...
Brutal Prince
Brutal Prince
7.4/10 · 24 okunma
Karabasi ke fliskuni ke tis Halkis to nero, Ki an me ksehases, Manyo mu, pali eğo sağapo.* Yalancı dolmaları doldururken Kira Zovitsa işte böyle şarkı söylerdi. Loksandra küçüktü ve ninesinin yanında bir iskemlede otururdu. Ona, asma yapraklarını açar, naneleri temizlerdi; çünkü yalancı dolma çok nane isterdi. Bu iş böyleydi. Nanen ve çokça soğanın olmadı mı, yalancı dolma yapma, daha iyiydi.
ÇARMIH
“(Roma yangınından kendisinin sorumlu olduğuna dair) ra­pordan kurtulmak için, Nero suçluluk duygusunu bastırdı ve menturlukları nedeniyle nefret edilen ve halkın Hıristiyanlar dediği sınıfa en şiddetli işkenceleri uyguladı. Hıristiyan adının dayandığı Christus, Tiberius'un saltanatı sırasında, maliyeme­ murlarımızdan Pontius Pilatus'un elinde en ağır cezaya çarp­tırıldı...”
Ahmakların, efendilerimizin fevkalade hoşuna gitmesi de bir tesadüf değil kuşkusuz. O nedenle hükümdarlar fazla akıllı danışmanlara pek güvenmezler, hani Iulius da ayyaş Antonius'a ilişmezken, Brutus ve Cassius'u güvenilir bulmamıştı ya, ya da ne bileyim Nero Seneca'yı, Dionysius da Plato'yu.
Desiderius Erasmus
Sayfa 114 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
23443
429 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.