• 231 syf.
  ·25 günde·Puan vermedi
  Sen nelere kadirsin ey KPSS!!!

  “Çooooktan” seçilenlere, komşular alışverişte görsün diye; “Çooooktan” seçilmeyenlere ise “bızımla dığılsın pikaçu” diyebilmek için sorulan bazı kıl sorular vardır bu güzel sınavda.

  Bu sorulardan biri ülkemizde çok partili siyasi hayata geçişin hangi parti ile başladığıdır.

  Sınava gecesini gündüzüne katarak çalışanların dışındaki grubu oluşturan, Nasrettin Hoca'nın "ya tutarsa" mottosunu yanlış yorumlayan hayalperest, KaPaSitesiz Sazanların ezberledikleri hap bilgilerin arasında değildir, doğru cevabın MKP olduğu. Sınavı kaybedenler doğru cevapları kontrol ederken fark ederler bu partiyi ve onun kurucusu Nuri Demirağ’ı.
  Birkaç saatlik sınav süresi kadar lazımdır bu kişinin adı bize.

  Demirağlarla yurdu örerken ne kadar emeği olduğu veya otuzlu yıllarda dünyada gelişmeye başlayan sivil havacılığın, ülkemizde de başlaması için yaptıkları sorulmadığından, bilinmez kalmaya mahkumdur…

  Kendi deyimiyle, demiryolu ihalelerinden beklediğinden çok daha fazla para kazanıp neredeyse ülkenin en zengin işadamı olur. Ama bir yerlerinde kurt olmakla suçlanan her girişimci gibi, rahat rahat servetinin keyfini sürmek, daha az riskli ve daha çok karlı işler yapıp komprador bir patron olmak varken, neredeyse tüm servetini ve kendi sağlığını havacılık uğruna feda eder.

  Vizyon sahibi olmayan karar vericiler,( CHP de ABD’nin hurda mallarının en büyük talibi olan DP de, Demirağ’a karşı aynı gözle bakarlar.) girişimcilik konusunda aşırı çekingen bir toplum, bir kaza ve her şeyin sonu…

  Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişi ile olmazsan; bırak ışığı, içinde nükleer reaktör bile olsa, hedefine ulaşmanın imkansız olduğunun vücut bulmuş hali…

  Sütten çıkmış ak kaşık gibi mi geldi bu adam?

  Hayır çok kusurları olan biri. Amerikan tarzı liberalizme hayran biri. Belirli bir disiplini, ilkesi, davası olmayan; kişisel küskünlüğe dayalı bir heyecanla ortaya çıkmış Muhalif Kuzu Partisinin kurucusu.

  Ama öyle bir parti ki, üçüncü dünya ülkelerinde karşımıza çıkan ve bir gün süren darbeler gibi, parti içindeki anlaşamayan kişilerin gazete ilanı ile birbirlerini partiden ihraç ettikleri, genel merkez adresi bile Demirağ’ın yaşadığı kendi köşkü olarak resmi kayıtlarda bulunan, kimsenin ciddiye almadığı bir oluşum.

  Sözün özü; her kusuruna rağmen; eğer bir adam, kendisi muhafazakar olduğu halde, Neyzen Tevfik ile yaren olabiliyorsa; o adam, çok büyük adamdır.

  ( Neyzen de kim mi? Hadi beeee! Onu KPSS’de sormuyorlar dimi? Benim hatam. Çok pardon Türkiyem. )

  https://www.youtube.com/watch?v=0zOMrrGGDzI