• Pek ünlü oyuncu, sinema için en önemli ödül törenlerinden birisinde, ödüle layık görülüp teşekkür konuşması için kürsüye davet edildi.

    " Kürsüye çıktığım anda benden beklenen sözler; içerisinde yer aldığım filmlere, o filmlerin yapımcılarına, bu ödüle layık gören kişilere, abartılı ve gereksiz övgülerden ibaret olacaktır. Bunun farkındayım ama buraya geldiğim an dikkatimi çeken detaylardan bahsedeceğim sizlere. Neden bu tip organizasyonlarda hanımefendiler, kıyafetleri için türlü türlü kararsızlıklarla baş etmek zorunda kalırken, erkekler tek tip bir takımla çıkageliyor? Başta bu durum, zaman içinde alışılagelmiş ve önemi olmayan bir konu gibi geldi. Belki de öyleydi ama bunun altında salt bir gerçeğin yer aldığına inanıyorum. Bu tamamıyla kadın ve erkeğin zihinsel farklılığına işaret eden bir olguydu. Bir yanda rengarenk kıyafetlerin içinde, karmaşık zihin yapısına sahip kadınlar; diğer taraftaysa her biri tek tip takım elbise giymiş, basit zihin yapılı erkekler... "

    Ünlü oyuncu sözlerinin tesirini görmek istercesine, konukların yüzlerini inceledi. Koyu tonda mavi kot pantolonunun üzerine, sarı ve beyaz yatay çizgileri olan tişörtünü, onun üstüneyse krem renkli ceketini giymişti. Nitekim spor ayakkabısıyla da, diğer erkeklerden tamamen aykırı görünüyordu.

    Öykünün tamamı için;

    https://vaylemigencay.blogspot.com/...kyafet-sorunsal.html