mucdem, Merhametli Ölüm'ü inceledi.
06 May 19:47 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın bizdeki ilk kitabı ve umarım serinin devamı da tez zamanda çevrilir. Genelde yeni bir seriye başlarken korkarak başlıyor ama yine de vazgeçemiyoruz. Goodreads'ten araştırdığım kadarıyla serinin 4 kitabı çıkmış 5. de yeni çıkacak tabi biz ikincisini ne zaman okuruz bilemiyorum. Kitap ilk çıktığında konusu bana Nora Roberts'in serisini hatırlattı açıkçası o nedenle okumak istedim, tabi bir Eve Dallas ile Roarke değiller ama onları severek okuduğum gibi FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick ile polis şefi Truman Daly de bir o kadar severek okudum.
Yorumuma geçiyorum; çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Mağara adamı olarak adlandırılan bir cani Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Yaşanan cinayetlerin gizemini çözmek için birlikte çalışmaları on beş yıl önce yaşanılanlar üzerindeki sır perdesini aralıyor. Ben Truman ve Mercy ikilisini sevdim. Nora Roberts, Lena Diaz'ın yazdığı polisiyeleri sevdiyseniz Kendra Elliot da seveceğinize inanıyorum. Bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
05 May 19:15 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İyi ki değilmişsin :)
- "Kocan sana ihanet etse ne yapardın?"
- "Kıçına tekmeyi vurur, boşanma davasında kafa derisini yüzer, hayatının geri kalan kısmını cehennemde geçirmesi için elimden geleni yapardım. Buna büyü yapmak da dahil. Ama ben fazla tecrübeli ve çok bilmiş değilim!"
- "Bir de insanlar ne diye evlenmediğimi merak ediyor."

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
 04 May 17:51 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bavulunu bagajdan çıkardı ve Sophia'nın bavuluna baktı: "Senin bavulun niçin benimkinin iki misli büyük ve üç misli ağır?" Sophia kirpiklerini kırpıştırdı: "Çünkü" dedi, "ben bir kızım."

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
04 May 17:47 · Kitabı okudu · 6/10 puan

- "Düşünürken geri kalan eşyalarını topla."
- "Bavulumu daha yeni boşalttım."
- "İyi ya, neyi nereye koyacağını unutmamışsındır."

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
01 May 21:41 · Kitabı okudu · 6/10 puan

- "Seninle buluşabilmeyi umuyordum. Sana yemek hazırlarım."
Ne diye kadınlar sürekli ona yemek hazırlamayı teklif ediyorlardı? Aç gibi mi görünüyordu?

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
30 Nis 23:09 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Benim fikrimi mi öğrenmek istiyorsun yoksa birinin seninle aynı fikirde olduğunu söylemesini mi?

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts
Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
 28 Nis 02:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

- "Selam" dedi. "Rene'ydi, değil mi?"
- "Evet, iki yıl oluyor. Sizin adınız hâlâ Sophia mı?"
- "Evet, yirmi altı yıldan beri."
Tony öksürerek boğazını temizledi. Ona sorarsanız, hiçbir şey, birbiriyle çekişen iki kadından daha tehlikeli olamazdı. Kurşun, daima aradaki erkeğe isabet ederdi.

Villa, Nora RobertsVilla, Nora Roberts

Nora Roberts
Okumayı sever misiniz?
Bana bir kitap verin ve iki saat sessiz bir yerde oturabilmemi sağlayın, bütün sıkıntılarımı unuturum.

TSena_gl, Noel'de Ölüm'ü inceledi.
 26 Nis 23:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Noel, klasikleşmiş bir konu olarak işlenmese olmazdı herhalde ama bunu güzel ve özgün bir kurguya dayandırmak çokta kolay değildir ve bana kalırsa sevgili yazarımız bunu gayet güzel başarmış. Yani yine sevdiğim, beğendiğim bir kitap oldu; zaten bu seriden beğenmediğim bir kitabın çıkacağını sanmıyorum.
Bu kitapta Eve, yine duygusal olarak karmaşa yaşamaktaydı. Bir önceki kitapta yaşanan olay sonrasında aldığı ilk davasını ele alırken kendini farklı duygu ve düşüncelerin içinde bulur ve bu davanın, geçmişinde yaşadıklarına ait parçalar barındırması sebebiyle duygusal anlamda yıpranırken, tam da o parçalar nedeniyle bu davaya daha da hırsla sarılır.
Diğer taraftan Noel zamanı herkesin ilk hedefi sevdiklerine hediye almaktır. Eve de bu tarz bir düşüncenin içerisine girmesiyle birlikte bir farkındalık yaşar: Bu noel hediye alması gereken daha fazla insan vardır; bu farkındalıkla birlikte gelen o garip his, Eve'nin hep yalnız kalmış tarafına çöreklenir.
Eve, bir taraftan sarıp sarmalanmak, korumak istediğim bir taraftan da güçlü kişiliği nedeniyle gurur duyup sırtını sıvalamak istediğim bir karakter ve ikisi arasındaki denge mükemmel.

Sayılı günler kalmış noeli, seri cinayetle karşılamak isteyen bir katil ve o katili, noelden daha erken bir zaman da yakalamak zorunda ve amacında olan Eve. 'Size Özel' adında insanları eşleştiren bir işletme ve o işletmeye başvurmuş olan bazı insanların öldürülmesi, diğer insanlarında tehlikede olması...
.
Katil, düşündüğüm kişi çıktı, mutluyum; polisiye kitaplarda bu benim, kendimce hırs yaptığım bir durumdur. Ve kitabın sonu... olan şey beklediğim bir şeydi ama yine de sarsıcı oldu.
Genel olarak serisinin her kitabında, Roarke gibi bir adam bulmak için dua ediyorum ama daha gelen giden yok. Aslında bu serideki iyi olan tüm karakterleri seviyorum, hepsi gayet zeki ve mizacı gayet yerinde kişiler. Polisiye ve bilim kurgu seviyorsanız bence bu seriyi hemen okuyun.

Sümeyye, Kindar Ölüm'ü inceledi.
25 Nis 12:59 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

şu seride sonunda tam istediğim gibi bir kitap okuyabildim kurgu olaylar katilin sebepleri psikolojik durumu her şey mükemmel bi polisiye kurgusuydu Eve Dallas bir Rizzoli olamayacaksın ama seni de sevmeye başladım :) serinin bu kitabından biraz özet geçecek olursam Roarkenin geçmişi hortluyor diyebiliriz tabiiki de katilimiz ana hedefin etrafındakilerle oynamayı gözardı etmiyor Eve yi arayıp bilmecelerle işkence ettiği insanların yerlerini bulmasını istiyor Eve eğer vaktinde yetişirse kurbanları kurtarabilir ama kurtarabilecek mi? katilin eve ye oynadığı oyunlar da eve nin onun cinayetlerini ömleyebilmese bile en azından geciktirmek için ve roarkeyi korumak için oynadığı oyunlarda ya da senaryoda gelişen diğer şeylerde yerinde ve güzeldi bana göre kusursuz bi kurguydu daha çok kitap var seriyi bitirmek için aceleci davranmak istemiyorum ama serinin en sevdiğim kitabı bu olacak galiba