İnsanların biribirlerine karşı bakış açılarını değiştirdiklerinde ve güzel bakmayı hissetmeyi öğrendiklerinde ruhun insana verdiği sevmek eyleminin insana mucizevi özellikler kattığını anlatan bir solukta okuduğum bir kitap. Gözün gormesine gerek yok kalp görsün kalp duysun yeter...

Burak Yoldaş, Suç ve Ceza'yı inceledi.
3 dk. · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Bu, bence bütün klasik romanlar arasında, zirveye yerleşenlerdendir. Bir kere Dostoyevski'nin algıladığı o dönemin Rusya'sındaki orta-altı tabakadaki toplumsal ve aile içi ilişkilerin canlı biçimde ortaya konuşu, seçilen her karakter üzerinden yürütülen yoksulluk/suç/ahlak, vb. gibi etkenlerin duygusal kıyasları ve sonuç olarak, bütün meselenin, bir ana karakter işleviyle sonucuna ermesi, okuyucuyu duygusal olarak etkisi altına alırken, yayınevine göre de çeviri kalitesi, akıcılık, anlatım açıklığı, eserin seviyesini belirliyor.

Burak Yoldaş, Simyacı'ı inceledi.
 16 dk. · Kitabı okumadı · Beğendi · 7/10 puan

Güzel bir hayal/fikir/imge dünyası ve arı dil... sıkıcılıktan uzak olması ve dersler içermesi, onu tavsiye edilesi yapıyor. Son dönemin çocuk romanları arasında yetişkinleri de etkisine almasıyla birlikte, klasiklerin arasında yerini aldı, başarılı olduğunu düşünüyorum.

Yasin Bektaş, Zübüklüğün Sonu Yok'u inceledi.
19 dk. · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kemal Sunal'ın o muhteşem dersler veren Zübük filmini izlemeyen yoktur galiba. Orada sadece siyasetçi konu alınmış, bu kitapta ise kaçakçı, gazeteci, karaborsacı, arazi manipülatörleri, siyasetçi, yandaş sendikacısı ve paravan şirketlere kadar birçok konudaki aramızda yoğun bir şekilde bulunan zübük çeşitleri karşımıza çıkıyor. Hikayelere daldıkça farklı sömürgecilere rastlıyoruz. Bazı kısımlar günümüzde olmasa da birçok konu güncel olarak devam ediyor malesef. Mutlaka okuyun çok dolandırıcılık metodu öğreneceksiniz :)

Beyza nevruz, Serenad'ı inceledi.
24 dk. · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba aşık olunmaz sanıyordum ben, serenadı okudum ve aşık oldum..
Ve müzik tarzım değişti okuduktan sonra tavsiye edebilenecek seçili kitaplardandır serenad

Burcu Bergen, Konteyner Zaafı'ı inceledi.
42 dk. · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Bir çok öyküden oluşan kısacık bir kitap. Bu kitap hakkında tek diyebileceğim, "farklı" dır. Ben pek sevmedim, ama seveni, beğeneni çok fazla. Absürt konuların çok dinamik işlenmesi takdire şayan belki de ben hazır değildim İsahag uygar Eskiciyan'a... Şansımı belki daha sonra tekrar denerim.

Yusuf Var, Alp Krizi'yi inceledi.
54 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İçi buram buram aşk, küçük İskender kokan ve bunu yine underground cümlelerin içinde yüzerken yüzeye çıkarıp kıyıya vurduran kitap. İskender 'ı bir kitapta sadece ağlarken görmemiştim. Aşk Kur'an'ının en uzun surelerinden...