Okur
Hatice Kübra Baylan
TAKİP ET
Hatice Kübra Baylan
@nushaseyn
Editör / Çocuk Gelişimci
Yüksek lisans
43 okur puanı
02 Oca 23:27 tarihinde katıldı.
27
Kitap
27
İnceleme
77
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Hatice Kübra Baylan
Göğü Delen Adam'ı inceledi.
112 syf.
·
Puan vermedi
Papalagi benim, sensin ve odur. Bu kitabı satın alan herkestir hatta. Samoa adalarındaki deneyimleri sonrasında Avrupa’yı -özelde Almanya- güzelce eleştiriyor. Homo sapiensler olarak nerelere gelmişiz dedirtiyor. Yediklerimizden, tapındıklarımızdan, düşüncelerimizden ve hatta her şeyi kaplara sığdırmak isteyişimizden bahsediyor. Sinir oluyorsunuz okurken. Yani ben öyle oldum. Çünkü doğru söylüyor. Her şeyin maddede olduğunu görüyorum. Tanrı’yı düşlerken, daha basiti güneşi düşlerken sadece aklımı kullandığımı; derimin, belki organlarımın onu gerçek manada düşünmesine izin vermediğimi görüyorum. Bu adalı bireye katılmadığımı hissettiğim zamanlarda oldu ama belki de modern zaman yetilerim bana engel olmuştur diye düşündüm sonradan. Silkelenmek için genç arkadaşlarımın mutlaka okumasını dilerim açıkcası.
Göğü Delen Adam
8.5/10
· 7,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Hatice Kübra Baylan
Konuşmak Yok'u inceledi.
152 syf.
·
Puan vermedi
Okumaktan keyif aldığım yazarlardandır Bay Clements. Findel kitabıyla tanıştırmıştı beni Meryem abla. Daha sonra felaket sevdim fikrini, dilini. Ne anlatıyor da bu kadar sevdiriyor kendisini? Öncelikle doğal. Çocuk ortamına, çocuk bağlarına, fikirlerine, ilişkilerine hakim. Evet diyorsun, çocuklar böyle yapar. Daha sonra o doğallık içersinde bize bi ders veriyor. Hissettirmeden. Keyifle. Kişinin kendini keşfetmesi, yenilikçi olması, fikir oluşturması, düşünmesi, birlik olması, kızması, korkması, vazgeçmemesi, direnmesi ve haklıyı araması okurken anladığımız özelliklerden bazıları. Çocuklar da seviyor onu okumayı.
Konuşmak Yok
8.8/10
· 121 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Hatice Kübra Baylan
Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği'yi inceledi.
184 syf.
·
Puan vermedi
Medaim hocayla tanıştıktan sonra kitabını keşfettim. Sonrasında yeni kitabının editörlüğünü yapma şansım oldu elhamdulillah. Tam o sıralarda nişanlıydım ve evimizin kütüphanesine ikimiz adına imzalı ilk kitapta Medaim hocamızın bu kitabı oldu. Ve biz de evlendikten 3 ay sonra bu kitabı beraber sesli şekilde okumaya başladık. Her bölümü farklı bir yerde okuduk. Her egzersizi isteyerek yaptık. Soruları içtenlikle cevaplayıp kitabın kenarlarına not aldık. O sesli okudu ben kalemle yapılacak eylemleri tamamladım. Birbirimizi anlamlandırmamız için çok iyi geldi. Sorulara olumlu cevaplar verdikçe daha da sevindik. Eksik kaldığımız yanlarımız hakkında konuşma fırsatımız oldu. Kitap, evlilik hakkındaki felsefemi de değiştirdi. İnsanlara olumlu olanı anlatma gayesi edindim. Okumayı sevmeyenlere, aynı içerikte olan TRT Belgesel’deki Medaim hocanın 13 bölümlük Mutlu Evliliklerin İzinde belgeselini önerdim. Bu kitap çift kişilik bir kitaptır bence. Her satırında Medaim hocayı saygı ve sevgiyle andım. İyi ki yazmış. İyi ki bu konu için düşünmüş.
Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Hatice Kübra Baylan
Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi'yi inceledi.
71 syf.
·
Puan vermedi
İsmiyle beni cezbeden kitaplardandı. Cemal Süreya çocuklar için ayrı bir edebiyat olmamasını söylüyor. Çocuklar için yazıyor. Çocukça isimli dergideki köşesinde yazdığı yazılar derlenmiş bu kitapta. Altını çizdiğim öyle felsefi, sevimli, fikri, eğitsel ve eğlenceli satır vardı ki. Evet evet alın bu kitabı çocuklara. Okul çağı çocukları için diyor ama siz önceden alıp kendiniz okumaya başlayın ona. Okul çağına gelince bi de kendisi okusun. Cemal Süreya küçükken annesinin ona Aslı ile Kerem hikayesini okuduğunu söylüyor. Ondandır edebiyatı sevişim diyor. Çocukça dergisinin bir köşesinde yazdığı yazılarının derlendiği kitaptır bu. Her bir yazı ayrı bir güzellik taşıyor kendi içinde. Aynı zamanda cemal Süreyya‘yı da tanımamıza yardım ediyor. Okul çağı çocukları için bir kitap. Fakat ben öncesinde de alınıp okunabileceğini düşünüyorum.
Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi
OKUYACAKLARIMA EKLE
10