Murat Sonğur, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

Ah aşk ah
#KitaplardaAşk
#içimizdekişeytan
#SabahattinAli
#Alıntı
“Gevezeliği bırak. Şu anda ömrümün en ehemmiyetli dakikalarını yaşıyorum.
Hislerim beni şimdiye kadar asla aldatmamıştır. Müthiş bir şey oldu veya olacak. Şurada gördüğüm genç kız, bana, daha dünyaya gelmeden, daha dünyanın, daha kâinatın teşekkül ettiği sıralardan tanıdığım birisi gibi geldi. Sana nasıl anlatabilirim. ‘İlk görüşte deli gibi âşık oldum, yanıyorum, tutuşuyorum!’gibi laflar mı söyleyeyim? Fakat işin tuhaf yanı bunlardan başka da söyleyecek sözüm yok. Hatta burada seninle nasıl durup çene çaldığıma hayret ediyorum.
Bundan sonra ömrümün bir dakikasının bile ondan uzakta geçmesi benim için ölüm demektir. Demin pek göklere çıkardığım ölüme şimdi müthiş bir şey gibi bakmama da hayret etme, ne diye mi hayret etmeyeceksin? Ne bileyim ben?
Sana izahat verecek değilim ya... Ne lüzumu var! Yalnız ukalalık etmeden bana bir akıl öğret! Ne yapayım? Korkunç bir vaziyet karşısındayım. Onu bir kere gözden kaybedersem ölünceye kadar ömrüm yalnız aramakla geçer; ve herhalde bu müddet pek kısa olur. Of be! Saçmalıyorum. Fakat fevkalade doğru söylüyorum. Onu bir daha hiç görmemek ihtimali en feci ve maalesef en akla yakın olanı. Düşün ki şu anda çehresini hatırlayamıyorum bile, fakat hafızamdan daha derin bir yerde onun bir taşa hakkedilmişI kadar keskin bir tasvirinin, akılların almayacağı kadar eski zamanlardan beri mevcut olduğuna eminim. Şu kalabalığın içine gözlerim kapalı olarak karışsam bir kuvvet beni muhakkak hiç şaşırtmadan doğru ona götürecektir.”

İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali (Sayfa 13)İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali (Sayfa 13)

"Subaru'nun teybinde Ghazal Shakeri'nin Song of the Red Dervish'i çalıyordu.
Üzgündüm.
Eve ulaştığımda kapıyı Serpil Silahlıperi açtı. Kalbimin kurdelesini tutup çekerek fiyongunu çözdü. Varlığı, varlığıma kesinlik kazandırıyordu."

Murat Menteş/Ruh-i Mücerret

https://youtu.be/dFYLx5cE2ek

The End Of The Fucking World
"Sessizliğin çok gürültülü olduğunu öğrendiğim gündü bu. Sağır ediciydi. "

Nur, bir alıntı ekledi.
Dün 23:15

Madame Defarge was used to fighting in the streets and was strong, but there was one thing she didn't knew. Nothing can be stronger than love, even hate.

A Tale Of Two Cities, Charles DickensA Tale Of Two Cities, Charles Dickens
şeyda altındal, bir alıntı ekledi.
Dün 22:32 · Kitabı okuyor

çocuklar acıları paylaşamaz demiştim omuz silkerek
acılardır paylaşan çocukları
gün geldi paylaşıldı acılar
çocuklar paylaşıldı
of not being a jew

Şiir Resitali, İsmet ÖzelŞiir Resitali, İsmet Özel