• 560 syf.
  ·6 günde·Beğendi·10/10
  Bu kitabı kısaca şu şekilde yorumlayacağım; ''MUHTEŞEM!''
  Gerçekten okuduğum en en iyi fantastik genç epik kitaplarından biri. İlk bölümden son bölüme kadar bitmeyen bir aksiyon hakim. Öfkelidoğan Empirium üçlemesinin ilk kitabı. Uzun süredir takip ettiğim, çok büyük bir beklentiyle aldığım ve beklentilerimin üst seviyelerinde çıkan ender kitaplardan. 1000 yıl arayla iki farklı bölümden oluşuyor. kitap iki ana karakter gözünden anlatılıyor. Rielle ve Eliana... İkisi hakkında bir kehanet var; ''İki kraliçe yükselecek. Biri kandan. Diğeri ışıktan.'' karakterlere değinmeden kısaca kitaptan bahsedeyim. Kitap büyü ve elementler ilgili. Empirium adında bir güç var. Bu güç sayesinde insanlar; '' Güneş, hava, ateş, gölge, su, metal ve toprak elementlerinden birini bükebiliyor. Lakin bu iki insan kraliçe tüm bu elementleri bükme yeteneğine sahip. Ah nasıl muhteşem!!!! Lakin tek tehlikeli tarafı; geçmişte yaşanan melek savaşlarında melekler azizler tarafından büyük yıkıma uğrayıp bir geçite hapsediliyorlar. Tekrar melekler ve insanlar arasında çıkacak savaşı sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu iki insan kraliçe meleklerle olan savaş için hazırlanıyor. Hem o süreci hem de kan kraliçesinin yükselişini, güneş kraliçesinin nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. Bu süreçte geçen aksiyon adrenalin damarlarımı kabarttı. Kendimi resmen kitabın içinde hissettim :) Yazarın hayal dünyası çok geniş anlatım dili çok akıcıydı. Claire artık favori yazarlarımdan biri. Umarım salon yayınları tüm kitaplarını basar :)
  Karakterlere gelince; Rielle ve Eliana baş karakterler. İkisi de çok güçlü kadın karakter. Yaşasın Feminizm hahahaha :) Rielle'nin yakın arkadaşı Ludivine' nasıl sevdim. Audric ise Rielle'yi geri dönülemez bir şekilde seviyor ki. Eliana'nın dünyasında; Simon namıdeğer; ''Kurt'' of of. Zekasına ve sivri diline bayıldım! Remy ve Navy ise o kadar akıllı iki masal anlatıcısı ki... Ve Corien; ''Allah seni kahretsin'' hahahaha başka bir şey diyemiyorum. Çok konuştum. Kesinlikle alın, okuyun ve kütüphanenizde bulundurun diyorum. İyi günler.
 • 560 syf.
  ·3 günde·Beğendi·6/10
  Kitabı bitireli neredeyse bir hafta oldu ancak yoğunluktan yorumumu ancak yapabildim. O yüzden hem Kasım sonu hem Aralık başı kitabım oluyor kendileri
  Kitabın içeriğinden fazla bahsetmeyeceğim. Kitap iki ana kadın karakter tarafından işleniyor. Hem Rielle hem de Eliana tarafından gelişmeleri okuyoruz. Kitabın yorumlarına baktım hep olumlu güzel yorumlar vardı. Yalnız ben tamamen karışık hissediyorum. Başta konuya girmekte zorlandım. Ama sonradan olayı az çok kavradım. Kitap okuttu yani ama benim okuduğum türe biraz uzak olması nedeniyle mi bilemeyeceğim pek ısınamadım kitaba
 • Eliana "Maskeni çıkar," diye emretti.
  Adam söyleneni yaptı ve elinden gelen en sert gülümseme ile baktı. "Kâbus," diye mırıldandı adam, nefesi kızın yanaklarındaydı. "Sadece bir histir, kolaylıkla bastırılabilir. Ama kurtların dişi vardır, tatlım."
 • Empirium her canlının içindedir ve her canlı empirium'un bir parçasıdır. Onun gücü sadece eti kemiğe, kökü toprağa, yıldızı gökyüzüne değil, aynı zamanda yolu yola, şehri şehre bağlar.
  Ve anı diğer ana.
 • 524 syf.
  ·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
  Her epik fantastik eserde olduğu gibi başlarda okumakta ve karakterlere, olaylara alışmakta zorluk çekiyorsunuz. Ancak sonrası su gibi akıp geçiyor.Kitaptaki heyecan asla son bulmuyor. Sabahın köründe dersim olmasına karşın sabahlayarak kitabı bitirdim, çünkü sonlara doğru asla elinizden bırakamıyorsunuz.

  Kitap bölümlere ayrılmış ve bir bölüm Rielle, bir bölüm Eliana karakterine odaklandığını görüyoruz.
  Elementler, güç elementleri, melekler, krallar, kraliçeler, büyü, aşk... Bu kitapta her şey var.
  Karakterler açısından oldukça güçlü bir kadro karşımızda ve en sevdiğim kısmıysa olayların baş kahramanlarının iki kadın olması. Güçlü kadın karakterleri olan kitapları her zaman daha fazla sevmişimdir. Kitapta bana istediğimi tam olarak verdi.
  Yazarın yarattığı dünya gerçekten kusursuz, serinin tamamlamasını heyecanla bekliyorum çünkü kafamda o kadar çok soru işareti var ki. Yazar merak uyandırmayı çok iyi biliyor gerçekten. Ve siz fantastik kitapseverler, bu kitabı okumazsanız gerçekten çok şey kaçıracaksınız