Oğuzhan Güneş
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Oğuzhan Güneş
@oguzhan_gunes_08
Yazar instagram.com/oguzhan.gunes.08/ 1. Vitrindeki Hayallerim 2. Saatçi Çırağı 3. Y... Y... Aşağıdaki linkten kitaplarıma ulaşabilirsiniz.
meslek
Yazar
egitim
Lise
harita
İstanbul
dogum-gunu
İstanbul Türkiye, 11 Ocak
v3_profil_bos
3913 okur puanı
gecmis
05 Kas 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Bir Akşam Kaleme Fısıldayış Demirlere hunharca vuruldu şeytan Bilmem kaç gecedir kâbus yürek Ölümü duymadan güzelce an Kalmadı mezarları kazacak kürek. Dayanır mı bunca mezata karşı insan Dayanır elbet leş kanlarına sürüler Kesilen her yeni damar bir boğaya ait Bir boğa, boynuzlarından tutulurken aya Dünyanın dehlizleri sırra kadem basacak Bizler izleyeceğiz her kafiyeli imkânı Bir bar taburesine çökmüşken gönüller Ancak işçilerin maaşı kadardır sevgimiz Yok, yokluk gibi görünmez kıyafetlerinde. Kaç gece oldu Kaç gecenin hasretidir bu böyle kalem Ağlamayalı için içine, annelere sığınarak Yardımcı başkanlar sokaklarda sessiz Eylemler azaldı, davalar azaldı Sarıklar, sevgiler, saygılar bertaraf hepsi Ne geçti ellere kandan gayrı Bir de küçük şapka Alkış tutmadan önce zina suçlularına Çıkartmaya yarayacak küçük kâfirler. Nerede eski bağırtılar bir dava yolunda Anneler sustu, yürekler sustu, babalar yok Nerede eski vahşi ağabeyler Evlatları için kardeşlerini vuran yerlere Karşı karşıyayken aynı karındaş çocuklar Farklı davaların yollarına sapmışken. Büyük pazulu korkaklar türedi garip şekilde Şekilden şekle girdiğimiz bir yuvamızdı oysa Dünya denen güzelim tekne Beklemek lazımmış her şiirden önce Aylar, yıllar nadide bir yüreğe Nadide bir hüzün yerleştirene dek. Gözyaşlarını mürekkep etmeden Yıkanmasın hiçbir kalem kanlarla Eski devirlerin davacı adamları uğruna Cümleler ancak susmuyor ne saçma Dalga geçer gibi denizle küçük şakalar Maymun soyuna inanmıştı bir zaman Mahlûk fani birkaç inançsız adam Hangisinin iskeleti kıllardan geçinmiyor Geceler abdestsiz kaldı, her sabah yağmur Uyan artık evladım, evveliyatın yerde Uykuda sessiz kuyular uzun geceler Bir gemideyiz ne hoş Batmışken kayıklarımız. Birinci, ikinci, üçüncü... Abdülhamitlerimizi devirmenin derdindeyiz Söylemekte fayda var Hanlar, padişahlar vicdan sahibi üstat Genç nesiliz kaç nesil sonra Kılıcımız, yüreğimizdir dilimizden önce Cinsiyeti kaldırdınız bir ara Cephe ana baba günü dava yolunda binlerce: Kana susamış inançlı Mümin kullar Bekliyor Bir isyanın kollarına dolanmayı.
kamera
Oğuzhan Güneş
Üç ay olmuş uygulamadan paylaşım yapmayalı. Üç ay önce bir hayale ulaşana kadar buralarda olmayacağımı söylemiştim. Çünkü hayalim gerçekleşir diye bekliyordum. Olmadı, vardır bunda da bir hayır... Bu sürede yeni şiirler yazdım, aynı şehirdeyim. Biraz saçım uzadı, az konuşur oldum. Çok insan tanıdım, az yer gezdim. Hayaller kaybettim, bekleyişe geçtim. İnşallah gelecekte görmek nasip olur gerçekleştiklerini. Arada uygulamaya girip şiir ya da beğendiğim alıntıları paylaşmayı düşünüyorum.
Dünyada Çocuk Olmak Kaç milyon ölüye ev sahibi, Gezegen çakması toprak? Yer, gök, gök üstü kirli; Zor arkadaş, çocuk olmak... Doğdun bir evde Çatısı var Yok... Çoğunda yok! Sana düşene bağlı Neyse... Anan-Baban var Yok... Belki kardeşlerin Alnına yazılan sevdiğin... Doğduğun gün Verilen defterin... Batıda, bir yerde doğdun Her akşam ekmeklerin, Sütlerin, sevdiklerin... Seninle, güzel bir hayat! Bulaşmamış hayasızlık tabi... Ortanın doğusuna yaklaş! Orda doğdun diyelim. Akşam varsın: Yatarken. Sabah bir bakmışsın, Yoksun: Namaza kalkarken... Başından geçen uçaklara selam verirsin. Nerede doğarsan doğ, kaçmayı bilirsin. Batıda doğarsan en fazla sinekten, Bilemedin annenden kaçıverirsin. Ortanın doğusunda kaçmayı unuttun; Bir bakmışsın, beyazlar... Batıda uçak gördün, Hayretle seyredersin. Ortanın doğusunda görürsen Kaçmayı bileceksin... Dünyada çocuksun: Her yerde güleceksin, Düşeceksin Kalkacaksın Seveceksin Sevilmeyeceksin dahası... Doğduğun evin kaderisin Belki Müslüman belki Nasranisin Doğmadan sana verilen isme aitsin. Dünya denen illettesin: Üzüleceksin! Bir yerlerde kaçan balonuna; Başka yerde dönmeyecek anana, babana... Küseceksin. Dünyada çocuksun sen; Katilleri seversin, Toprağını belirlemezsin, Anne-Babanı seçmezsin... Belki puta tapar geçinirsin Belki doğruyu bulur, şehit edilirsin... Dünyada çocuk olmak: Zor meslek. Büyüdün adam oldun. Zorba Mazlum Zalim Haklı Haksız Oldun! Ne oldun amma? Bir çanla, Belki sela... Ya da hiçbiri Eşliğinde Göçüp gittin...
kamera
Oğuzhan Güneş
306 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;