1000Kitap Logosu
nihalsldrn
nihalsldrn
nihalsldrn
TAKİP ET
nihalsldrn
@okurnihal
"Sabretmesini bilirseniz güzel yaşarsınız, o müthiş bir zenginliktir." instagram.com/nihal.sldrn
254 okur puanı
01 Haz 2018 tarihinde katıldı.
117
Kitap
29
İnceleme
556
Alıntı
88
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
nihalsldrn
bir alıntı ekledi.
"Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü, hem akıl çağıydı hem aptallık, hem inanç devriydi hem de kuşku, aydınlık mevsimiydi, karanlık mevsimiydi, hem umut baharı hem de umutsuzluk kışıydı, hem her şeyimiz vardı hem hiçbir şeyimiz yoktu, hepimiz ya doğruca cennete gidecektik ya da tam öteki yana - sözün kısası, şimdikine öylesine yakın bir dönemdi ki, kimi yaygaracı otoriteler bu dönemin, iyi ya da kötü fark etmez, sadece "daha" sözcüğü kullanılarak diğerleriyle karşılaştırılabileceğini iddia ederdi."
4
nihalsldrn
bir alıntı ekledi.
Hitler ve yakın çevresi astrolojiye, Ezoterizme ve gizli ilimlere aşırı derecede düşkündüler. Buna ileride daha ayrıntılı olarak değineceğiz. Şu kadarı söylenebilir ki, SS'leri yöneten Heinrich Himmler'in, Rudolf Hess'in ve Alfred Rosenberg'in ve diğerlerinin özel astrologları ve Okültizm'le uğraşan elemanları vardır. Adolf Hitler başta Swastika (Gamalı Haç) olmak üzere Naziler için çizdiği tüm nişan, rütbe, flama, yüzük ve miğfer desenlerini hep gizli ilimlerde kullanılan ve Kilise tarafından yasaklanmış sembollerden ve bunların insanlar üzerinde yaptığı "renk efektlerinden" kopya etmişti. Örneğin, Gamalı Haç'a kırmızı rengini verişini Kavgam'da şöyle anlatmıştı: "Kırmızıyı özellikle seçtim. Bu renk çok yoğun enerji taşır. Bunu gören düşmanlarımız korkacaktır. Bize ise kırmızı cesaret ve saldırganlık verecektir." Hitler, ilginçtir ki, bir Türk-Müslüman geleneği olan "Kurşun Döktürme'ye de çok ilgi duymuştu. Belirli zamanlarda kurşun döktürürdü."
3
nihalsldrn
Bilinmeyen Hitler'i inceledi.
296 syf.
·
27 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitap hitlerin aile geçmişinden başlayarak bize detaylı bir anlatım sunuyor. Yazarın dediği gibi ilk 40 sayfayı sıkılmadan okursanız geri kalan kısımları okumak ve anlamak daha kolay oluyor. Bu kitap daha çok bir biyografi gibi değilde Hitler'i bize parapsikolojik açıdan anlatıyor. Doğup, büyümesinden bu yana onun etkilendiği kişilikler, gizli örgütler, askerlik hayatında yaşadıkları vb. gibi konular ele alınıyor. Kitabın son kısımlarında ise Hitler'i tarih sahnesine çıkaran Rudolf Von Sebottendorff'un hayatı anlatılıyor. Araştırma yapılması gereken bir sürü konu karşınıza çıkıyor. Dolu dolu bir okuma oldu benim için. Ve son sayfalardaki fotoğraflar ve kaynakça kısmı konuları anlamada çok faydalı oluyor. Ayrıca Aytunç Altındal'ın ilk okuduğum kitabı. Eğer Hitler hakkında okuma veya araştırma yapıyorsanız bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim.
Bilinmeyen Hitler
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Bazı kitapların hem orjinal hem de günümüz Türkçesiyle basımı yapılıyor. Siz hangisini tercih ederdiniz? Bazı almak istediğim kitaplarda çok kararsız kaldım. 🤔
4