Giriş Yap
M. A. O.
@okurunkitaplari
15 okur puanı
09 May 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dc Evreni Vs. Kainatın Hakimleri
Çizgi roman 7 bölümden oluşuyor. İlk 6 bölüm DC UNIVERSE VS MASTERS OF THE UNIVERSE. Son bölüm ise DC Evreni ve Kainatın Hakimleri'nin karşılaştığı ilk sayı olan DC COMICS PRENSENTS 47. Bu çizgi romanı okurken gerçekten o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Çünkü çocukluğumdaki kahramanlar geri dönmüş. Çocukken çizgi filmi ile büyüdüğüm Kinatın Hakimleri (He-man yani Prens Adam, Teela, Orko, Atılgan yani Titrek :), Roboto, General Duncan, Yosun Adam, Stratos) ve ezeli düşmanları (İskeletor, Kötü-Lyn ve Hordlar) geri gelmişti. Elbette sadece onlar değil. Hikaye Dc Evreninde geçtiği için Superman, Batman, Wonder Woman, Jonathan Constantine, Flash, Aquaman, Green Lantern, Cyborg da buradaydı. Hikaye He-man'in annesi olan Eternia'nin Savaşçı Kraliçesi Marlena'nin John Constantine'den yardım istemeye gitmesi ile başlıyor. Yardım istemesinin sebebi ise tabi ki İskeletor. Iskeletor dünyanın büyü gücünü almak için dünyaya gelmiştir ve kitabın sonuna doğru çok şaşıracagıniz bir olaydan ötürü yine çok şaşıracagıniz biri tarafından görevlendirilmiştir. Bu sırada Eternia'da ise He-man ve ekibi hordlara karşı savaşmaktadır. Kötü-Lyn ile karşılaşıp onlar da dünyaya gelir ve böylece 2 evren buluşmuş olur. Yani Masters of Universe ve Dc Universe buluşması. Bundan sonra ise 6 bölümlük bir macera başlar. Hikayede en sevdiğim karşılaşma He-man vs Superman karşılaşması oldu bu arada :) Son bölüme gelelim: 6 bölümlük macera bittikten sonra bir tane klasik bölüm karşımıza çıkıyor. Bu bölüm ise tarihte dc ile masters of universe in ilk çakışması olarak geçiyor. Burada ise bir sebepten dolayı Superman kendi evreninden Eternia'ya geçiş yapıyor. Keyifli okumalar ! :)
Reklam
·
Reklamlar hakkında
93 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Varlık Ağacı
Şeceretu'l Kevn Müthiş bir tasavvuf eseri. Özellikle 77. Sayfadan sonraki İblis'in Hikayesi'ni ibretle okudum. Mutlaka okunmalı. Fakat biraz ağır. Doğal olarak.
196 syf.
·
Beğendi
·
5/10 puan
Yarım Ekmek Kadın Erkek
Koca 196 sayfada sadece 1-2 sayfada faydalı bilgi mevcut. Ben yetişkin bireyler için sandım fakat yazar ergen ilişkileri için yazmış kitabı. Beğenmedim.
Yarım Ekmek Kadın Erkek
6.1/10 · 36 okunma
192 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Arayış Mehmet'in Hikayesi
Mehmet adında bir çocuğun hikayesi bu. Mehmet çok küçük yaşlarda uyuşturucu batağına düşüyor. Bu batakta satış da yapıyor kendi de kullanıyor. Günler ayları aylar yılları kovalıyor. Mehmet bir gün tüm bu yaptıklarını sorgulayıp bu işe bir son vermek istiyor. İşte asıl hikaye orada başlıyor. Ve bir gün Fatma Öğretmen ile yolları kesişiyor. Bundan sonra Mehmet’in hayatının nasıl değiştiğine tanık olacaksınız. ‘Bir insanın hayatı nasıl 180 derece değişir ve bir insan başka bir insanın hayatını ne kadar değiştirebilir’ sorularına bu kitapta cevap bulacaksınız. Keyifli okumalar dilerim.
Arayış Mehmet’in Hikayesi
9.0/10 · 849 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
21 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.32