• 120 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Hayırlı akşamlar kitap dostlarım. Bugun karşınıza kapağını çok begendiğim bir kitapla geldim. @hayykitap tan çıkan bitutamhasret Ezgi hasret bodur un kitabı #frezya okuduk
  Kitabımızın iki kıymetlı karakteri var "poyraz ve çiçek" iki çocukluk arkadaşı aşkı sevgiyi mutluluğu huzuru herseyı  poyrazdan öğrenen onu canı ciğeri bilen bir çiçekle karşılaşıyoruz. Tabi hiçbirsey çocuklukta olduğu kadar masum olmuyor masum kalmıyor. Bence biraz merakta bırakayım sizi spoi vermeyeyim alıp okuyun. Çok akıcı bir anlatım. Çok rahat okunuyor. Okurken duygulanacak hatta bazı yerlerde poyraza çok kızacaksınız. Hatta sinirleneceksiniz. Bölüm aralarında yazılan notlar ayrı güzel. Ben çok keyif alarak okudum.
  Yazarımızın ilk kitabı ama lütfen son olmasın yazmaya devam edin.... Ve lütfen daha uzun yazın biz bol bol okuyalım
  Aşk Neydi?
  Onun bana dünyadaki en değerli mücevher gibi bakması mı yoksa dünyanın merkezi gibi etrafımda dolanması mı? Ya da aşk sarmalında nefessiz bırakacak kadar sarılması mıydı?
  Aşk onun beni eşsiz hissettirmesiydi belki de... Aşk kaybetme korkusunu gözlerinde görmekti...
  Aşk ellerimi hiç bırakmayacağını bilmemdi.
  Aşk bizdik.
  Aşk bendim.
  Aşk oydu. (alıntı)
 • 248 syf.
  ·3 günde·Beğendi·10/10
  Herkese selam dostlar Hepinize keyifli bir pazar günü dilerim. Bugün sizlere biraz once son sayfasını okuyup bitirdigim benim harika bir kitap olan @sezgin_kaymaz hocamın kaleminden #benyusuf kitabı ile geldim.
  Öncelikle kitabımız öykü kitabi. Içinde karakterler acısından bağlı harika öyküler var. Hatta sizi temin ederim oyle öyküler var ki okurken kahkahalarla gulup, gözünüzden yaşlar gelecek. Kitabi ilk aldığımda aslında hiç bu kadar egleneceğimi tahmin etmemiştim. Benim gibi öykü okumayı seven okurların begenecegine eminim.
  Öykü içeriklerinde genelde beni bizi çok eskilere çocukluk yillarimiza geri götürüp, ahh ne günlerdi ya keşke tekrar yasayabilsek veya hiç bitmeseydi diyeceğimiz zamanlara muhteşem bir yolculuk yaptırıyor. Gülerken düşündüren, düşündürürken de maziye götüren bir kitap olmuş. Içinde en çok güldüğüm #dagdangelirtastangelir öyküsü, en çok yüreğime dokunan kitaba ismini veren #benyusuf öyküsü ki bu öyküyü lütfen düşünerek ve hissederek okuyun. Ve gözümden damla damla yaş akıtan ahh sabis dedirten #gozleri oykusu oldu.
  #Sezginkaymaz hocamın kalemi için diyecek sözüm yok. Benim çok çok severek kitaplarını okuduğum bir yazarımızdır kendisi. Kitaplarını okumamış veya okumayı düşünen arkadaşlarıma kesinlikle bir an once tanışmalarını tavsiye ediyorum. Bir de size #bakele öykü kitabını da öneririm yazarımızın. Özellikle #bakele kitabının yeri bende çok ayridir. Velhasıl kelam 10 numara 5 yıldızlık bir okuma oldu benim için. Bir sonraki kitap maceramda gorusunceye kadar sevgiyle, dostça ve kitapla kalın...
 • 408 syf.
  ·16 günde·Puan vermedi
  Savaş dönemlerini merak edenleri şöyle alalım lütfen
  Balkan Savaşı'nın gidişatı, insanlar, ülkeler arasındaki etkileri öyle güzel anlatılmış ki okurken sıkmıyor insanı...
  Mutlaka bir okuyun derim bu kitabı...
  Herkese şimdiden iyi okumalar. ️️
 • 80 syf.
  ·Beğendi·7/10
  #okudumbitti️ #kitapyorum
  #birkahveiçebilirmiyiz ️ 96 Sayfa

  "Çok teşekkür ederim, ağlamak üzereyim şu an, hayatımı kaymaktan kurtardınız. İşte benim telefonum, benimm bu" dedim. Aldım telefonu. İki oynuyormuş gibi yaptım, "Heh benimki evet" dedim. Birbirimize baktık boş boş. Üç kişi öylesine bakıştık.
  "Size bir teşekkür olarak şu çok pahalı kafede kahve ısmarlayabilir miyim" dedim. Kız naz hakkını kullandı. Bakışlarını havaya filan çevirdi. Israr hakkımı kullandım:
  "Lütfen. Beni çok sevindirdiniz, borcumu ödemeliyim."
  Sonunda Yesledi....
  .
  Herkese Merhaba
  Bugün buraya bol kahkahalar eşliğinde okuyacağınız harika bir kitap bırakıyorum. Mizah hikayelerinden oluşan, yazar ve kızlar arasında geçen konuşmaları okurken bolca kahkaha atacaksınız. İlk defa bu tür bir kitap okudum ve iyi ki de okudum dediklerim arasında.
  Yazarın Habertürk gazetesinde köşe yazıları yayınlanmış. Gırgır dergisinde altı yıl boyunca mizah hikayeleri yazmış. İYGAD tarafından Yılın Gelecek Vaadeden Gazetecisi seçilmiş... Ve bence fazlasıyla hak etmiş... Yazarın kitapta kullandığı cümleleri de günlük arkadaşlar arası konuşma tarzında kaleme alması çok içten ve samimiydi. Ben bu kitabı bir kahve içerken büyük bir keyifle okudum... Mizah türü sevenlere tavsiyemdir... Bir Kahve İçebilirmiyiz? OKUYUN efendim

  #kitaptanalıntılar
  ️"Sakin ol amca. Şimdi bir anjiyo, fiyu. Sarılırsın birazdan karına."
  ️"Gidip Murat Kekilli deri ceketimi hazırladım. Saati erkene kurdum. Ve Feys'e "Yarınsı Balıkesir :D" diye durum düştüm. "Tek başıma keyif...."
  ️"Modum düşük uyandım. Başlarım ağrıyor. Bi kahve içmesi yaptım ama dont. Kahvelik değilmiş olay."

  Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar..
  Bol kahkahalı güzel günler diliyorum.. Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın..
 • 175 syf.
  ·4 günde·Puan vermedi
  Sevgi Maddiyat değildir ..sevgi soyut bir kavram belki ama hepimiz sanki somut yaşarız onu.çünkü dokunmaktır sevgi ..Goriot baba kızlarını çok seven ama bunu maddi olarak yapan bir insan ..ve yoksulluğa düştüğünde bunun sebebini yine kızlarında bulmayan adam..Balzac yine ustaca (hayatı hep gelgit ile olan) yaşamın mürekkeplerini dökmüş ki..ben uzun sure sonra ilk kez bir kitapta gözyaşlarım döküldü yapraklarına ..(ki önce okumama rağmen ) ..yaşam kısa,zaman hızlı lütfen üzmeyin kimseyi ..sevginiz içinizde kalmasın sevin ama gerçekten sevin ..okuyun şiddetle tasfiyemdir
 • Merhabalar, ben uzun zamandır çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazansın diye onlar ile küçük oyunlar oynayıp kazanan kardeşime kitap hediye ediyorum. Sizler de bu etkinliğe yardım etmek isterseniz çok çok sevinirim. 1-2 kitap dahi gönderseniz yeterli olur, yaş aralığı 9-14 🙌👏
 • Editörlük mesleğimi bırakalı birkaç ay oluyor. Ibareyi değiştirmem gerekiyor. Niye bıraktığıma gelirsek de; tarzım olmayan kitapları okuyup düzeltmek beni çok daraltmaya başlamıştı. Ve çok dikkatli ve disiplinli olduğum için çalıştığım bir kitabı en az 3 kere okuyor ve kontrol ediyordum. Son vuruş olarak hiç sevmediğim bir tür olan fantastik bir kitabı tam 6 kez okuyup tashihlemiştim. O günden sonra buna dayanamayacağımı anladım. Neyse sonra bıraktık zaten.


  Fakat şöyle bir düşüncem var. Bu editör olmadan önce de vardı. Çalışmaya başladıktan sonra da değişmedi. Yeni yazarları sevemiyorum. Tabii istisnalar, kalemi çok güçlü yeni yazarlar hariç. Onun dışında okuma oranı az olan arkadaşlar, lütfen daha fazla okuyun. Çok daha fazla okuyun. Birkaç kitap okumakla yazar olunmuyor. Sonra sizin yazdığınız o kitaplarla editörler uğraşıyor ve bir nevi kitaba bir de onlar el atıyor. Kurgu ve cümle katma anlamında. Yeni yazarları, yazar adaylarını sevemiyorum. Bir kitap yazacaksanız güçlü cümleler kurmanız gerek ki, elle tutulur bir eser oluşturabilin.

  Ve şimdi asıl mesleğim olan Kimya Teknikerliğini profilime ekliyorum. Sayısalcıyız diye edebiyatı sevmeyelim mi? 😀