1000Kitap Logosu
Tolga
TAKİP ET
Tolga
@okyanusmavisiinsan
33 okur puanı
22 Nis 2016 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
272 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Leyla ile Mecnun dizisini izlerken yansıttığı duygusal sahnelerle insanı gerçekten etkilerken; eğlenceli,komik sahneleriyle de insanı eğlendiriyordu.Her zaman, güldürürken bir anda neye uğradığını şaşırtacak şekilde insanı duygusallaştıran hikayeler,olaylar veya sahneler beni daha çok etkiler. Çünkü sadece dram ya da sadece komedi yapmaktan daha zor bir şey varsa o da bu ikisini içiçe kullanabilmektir. Kitapta Leyla ile Mecnun'un birbiriyle olan diyaloglarının ve Mecnun'un Leyla'ya karşı hislerini anlattığı bölümlerin daha çok olmasını isterdim.Çünkü Burak Aksak Mecnun'un Leyla'ya olan hislerini çok içten ve etkili bir şekilde aktarıyor.Okurken Mecnun'un yerine geçip o duyguları yaşabiliyorsunuz sanki.Kitaptaki hikayenin dizideki hikayeye göre çok farklı olduğunu düşünmüyorum bu da biraz hayal kırıklığı oluşturdu ama yine de özlediğimiz bir hikayeyi okumak ve olayları canlandırmak çok güzeldi.
Leyla ile Mecnun
8.8/10 · 12,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
300 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
FBI'da çalışmış bir ajanın kendi deneyimlerinden yola çıkarak insanların beden dilini çözümlemesi anlatılıyor.Verilen bilgiler günlük hayatımızda,iş hayatında da işe yarayabilir bir tehlikenin olduğu durumlarda da.Beden dilimizin aslında bizim bilinçli şekilde yönetemediğimiz bir sistem olduğunu,durumlara göre bilinçaltımızın kendini ifade etme şekli olduğunu anladım.Yazılı ve sözlü iletişimin yanında beden dilinin de bir iletişim aracı olduğunu düşünebiliriz.Eğer beden dilini doğru bir şekilde tahlil etmeyi başarırsanız söyledikleri cümlelere göre değil beden dillerine göre karşınızdaki insanların gerçek hislerine çok rahat ulaşabilirsiniz.
Beden Dili
8.3/10 · 2.945 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
77 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Stefan Zweig kitapta yaşadığı sıkıntıları satranç ile o kadar inanılmaz şekilde harmanlayıp aktarmış ki kendini ifade edişine hayran kaldım açıkçası.Okurken iç içe geçmiş iki hikâyeyi okuyorsunuz.İlk kapının ardında satrancın hikâyesi,ikinci kapının ardında Stefan Zweig'in yaşadığı,hissettiği durumla karşılaşıyorsunuz.
Satranç
8.7/10 · 176,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitapta psikolojik tahlillerin yapılması, aralarda satrancın hikâyeyle olan bağlantısı,bir aksiyon filmi izler gibi kimi bölümleri okurken kalp atışlarımın hızlandığını hissetmem beni okurken kitaba daha çok bağladı.Olayların nasıl gerçekleşeceğini kolay kolay tahmin edemediğiniz için her sayfayı merakla okuyorsunuz.Polisiye kitaplar arasında gerçekten önemli bir yere sahip benim için.
Şah Mat
8.3/10 · 5,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
İnsan beynine dair birçok bilgiyi sohbet havasında okuyabiliyorsunuz.Günlük hayatımızda beynimizin nasıl çalıştığını,beynimizde neler olduğunu pek de önemsemeden yaşarız.Bu kitap kendi beynimizi yani insanın tüm hayatını yöneten organı tanımasına yardımcı oluyor.Kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum.
Beynin Sırları
8.5/10 · 1.029 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
272 syf.
·
39 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Arthur Conan Doyle'un okuduğum ilk kitabı.Bu kitabı Agatha Christie'ın kitaplarıyla karşılaştırırsak Agatha Christie kitaplarında daha çok düşünme ve psikoloji üzerinden olayı çözme yöntemine ağırlık veriyor.Sherlock Holmes de yine düşünme ve psikolojiyi kullanmasına rağmen gözlem yeteneği,somut verilerden yola çıkarak olayları çözümleme daha baskın duruyor.Oldukça beğendiğimi söyleyebilirim.Özellikle gözlem yeteneğine hayran kalmamak elde değil.Aynı zamanda olayların akışının akıcı ve sürükleyici olması da kitaptan kopmadan zevkle okumanıza imkân tanıyor.
Sherlock Holmes - Baskerville'lerin Köpeği
Okuyacaklarıma Ekle
184 syf.
·
18 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Agatha Christie'in şu ana kadar okuduğum beşinci kitabı ve diğerlerinden oldukça farklı bir kurgusu var.Agatha Christie'in bazı kitaplarında olayları yakalamak zor iken bu kitapta olay örgüsü ve kişiler çok iyi bir şekilde belirlenmiş.Bir cinayeti çözmek için her zaman somut delillere gerek olmadığını, psikoloji üzerinden kimi zaman soyut kimi zaman somut delillerle de cinayetin çözülebileceğini gösteren bir kitap olmuş.Ayrıca kitabın sonuna kadar katilin kim olduğundan emin olamamak kitabı daha fazla sürükleyici hale getirmiş.
Beş Küçük Domuz
8.3/10 · 1.630 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
376 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Polislik mesleğini en iyi şekilde icra eden bir polisin aynı zamanda bu kadar ustaca bir romanlaştırma ile yaşadıklarını kağıda dökebileceğinin kanıtıdır diyebilirim.Hem uyuşturucu sorununu hem de polislik mesleğini anlatan çok güzel bir kitap.
Naylon Fiyaka - Cürmümeşhut
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Özellikle emekli bir Emniyet Müdürü'nün yaşadıklarını aktardığı için oldukça ilgi çekici olan ve birbirinden ilginç birçok cinayet olaylarının anlatıldığı insanın hem merak hem de hayretler içerisinde okuduğu güzel bir kitap.
Cinayet Sohbetleri
9.5/10 · 83 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
315 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Başta sıradan bir kitap olarak düşündüğüm ama okuduktan sonra hayatımda okuduğum en güzel kitaplar arasında yer almıştır ve gerçek olaylar içermektedir. Aynı zamanda Sherlock Holmes ile de bağlantısı olan güzel bir kitaptır.
Hırsızların Efendisi
Okuyacaklarıma Ekle