Mehmet Ferit, bir alıntı ekledi.
14 Mar 03:46 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Olivia, bazen kızdığında, bana tüylerini kabartmış bir kuşu anımsatıyordu ve böyle kırılgan olduğundaysa yuvasını arayan kayıp, küçük bir kuştu. Ben de gizlenmesi için ona kendi kanadımı açtım.

Mucize, R. J. PalacioMucize, R. J. Palacio
Emre AK, Sevgi Okulu'yu inceledi.
13 Mar 16:30 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Güzel, etkileyici ve dokunaklı bir kitap..Çevirisi de güzel..Her normal insan sevgiye ihtiyaç duyar.Her sağlıklı insan da zarar vermeyen canlıları sever..

Efruzane, bir alıntı ekledi.
07 Mar 09:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

olivia bazen, kızdığında, bana tüylerini kabartmış bir kuşu anımsatıyordu. ve böyle kırılgan olduğundaysa yuvasını arayan kayıp, küçük bir kuştu.
ben de gizlenmesi için ona kendi kanadımı açtım

Mucize, R. J. PalacioMucize, R. J. Palacio
Efruzane, bir alıntı ekledi.
07 Mar 08:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

olivia'nın ailesi birbirlerine sürekli
"seni seviyorum" diyor.
ailemin bunu bana en son ne zaman söylediğini hatırlamı­yorum.
eve gidene kadar bütün tiklerim geçmişti.

Mucize, R. J. PalacioMucize, R. J. Palacio
herseydnbiraz, Ardında Bıraktığın Kadın'ı inceledi.
22 Şub 18:59 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Biri Fransa'dan diğeri İngiltere'den iki farklı kadın, ortak yanları ise bir tablo. 1.Dünya Savaşı'nda Fransa'dan evinden eşinden koparak savaşa giden Edouard, ve onun bir gün döneceğine tüm kalbiyle inanan cesur ve korkusuz eşi Sophie. Yaşadıkları kasabayı Alman askerleri işgal etse de yine hayata tutunmaktan vazgeçmeyen Sophie, bir gün Alman komutandan öyle bir şey ister ve öyle bir fedakarlıkta bulunur ki, kaybettiklerinin yanında kocasına kavuşma arzusu her şeyin üstünde gelir. Diğer taraftan 2000'li yıllarda akla gelmeyecek bir şekilde hayatını kaybeden kocasının ardından, maddi sıkıntılar ve borçlar içinde yaşama devam etmeye çalışan Olivia. Evlendikten sonra David ve Olivia kocasına eşlik etmek için birlikte iş gezisine gittiklerinde, gerçekte kime ait olduğuna bilmeden aldıkları bir tablo, yıllar sonra Olivia'ya zor günler yaşatır. Tablonun kendisine ait olduğunu söyleyen Liv, kocasının anısına resmi vermeyi düşünmez bile....
Sophie'nin hikâyesini okurken içim acıdı, toplama kampına götürülen diğer kadınlarla bindirildiği trenlerde başına gelmeyen kalmadı. Ama yaşadığı tüm acılara rağmen yüreğinden bir tek şeyi eksik etmedi, umut. "Ya beni kocama götürüyorlarsa?"... Duygusal ve dramatik yönü ağır basan roman çok iyi kurgulanmış, çeviri kusursuz. Daha önce bu yazarı okumadıysanız iyi bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum.

Yağmur, Deniz Feneri Yolu'yu inceledi.
17 Şub 18:13 · Kitabı okudu · 33 günde · Puan vermedi

Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi içerebilir.Bilgilerinize.Bu kitabımızda Olivia'nın misafiri oluyoruz.Olivia'nın kızı,annesi,eski kocası,yeni sevgilisi ve en yakın arkadaşı Grace ile tanışıyoruz.Aşk kitabın her yerine işlemiş ve çok güzel bir şekilde işlenmiş.Akıcı ve güzel bir içeriğe sahip.Karakterlerin hayatlarını ve ana karakterimiz Olivia'nın hayatına tanık oluyoruz.

Defne Ceyy, Kara Kurt'u inceledi.
23 Oca 23:13 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Niklas.. Nora ve Izabel evet çoğunlukla üç karakterin arasında döndüğü aksiyonlu güzel heyecanlı bir görevin peşine düşüp Meksika'ya giden bir ekip. Diğer kitaplara göre bence biraz durağandı. Yani biraz heyecanlandığım yerler oldu. Onun dışında Nora mükemmel bir karakter. Başları çok heyecanlıydı. Meksika Izabel için önemli bir geçmişe sahip ve ayrıca Izabel'in belki de en önemli görevi buydu. Sadakatler ve ihanetlerle dolu bir kitaptı. Bence hoştu ama dediğim gibi diğer 4 kitaba nazaran en durağan kitap buydu bana göre. Niklas'ı daha yakından tanıyorsunuz. Francesca çok.. acımasız bir karakter onu seveceğimi düşündüm ama hayır sevemedim. İlk 4 kitabın mükemmeliğinden sonra ben biraz hayal kırıklığı yaşasam yeridir. Bazı olaylar bana çok uzatılmış geldi ve Olivia'ya çok üzüldüm. Puanım 7/10

ROMANTİK AŞK, Hırsız'ı inceledi.
04 Oca 10:55 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Olivia ve Caleb'in hikayesi anlatılıyor. Bu kitap hırsız serisinin 3. kitabıymış ama ben ilk bunu okudum. Ve çok beğendim.
Birbirlerine bir türlü kavuşamayan ve çok zorluklar çeken ilişkilerini anlatıyor kitap..
Caleb, adamın yakışıklılığı, zenginliği, davranışları muhteşem. Adam nasıl aşık olacağını, aşkının peşinden nasıl koşacağını ve savaşacağını çok iyi biliyor. Aslında bilmiyor da öğreniyor. Cidden çok güzel aşık olmuş. Çok içten sevmiş. Tüm benliğini ortaya koymuş.
Olivia ise, güzel , çekici, dişli bir avukat. Caleb'i hep sevmiş ama hayat onlara çok acımasız davranmış. Özellikle Olivia'ya ...
Caleb ve Olivia'nın yolu yıllar sonra Olivia'nın bir davasından sonra kendini kötü hissedip Caleb'e gitmesinden sonra tekrar görüşmeye başlıyorlar, Sonrası da çorap söküğü gibi geliyor zaten. Olivia evlenmiş olmasına rağmen evliliğinde olan problemler yüzünden ilişkisine ara vermiş durumda, Caleb zaten Olivia için hazır kıta bekliyor her daim. Bu boşluktan faydalanıp görüşmeye başlıyorlar ve Caleb, Olivia'ya bir seçenek sunuyor ben yada kocan. Acı ama gerçek Olivia kocasını seçip evliliğine şans vermeyi seçiyor çünkü devreye Leah giriyor. Hemde bir bomba ile. Estella Caleb'in ama testi ancak Caleb ile görüşmez isen yaptırırım demesi üzerine Olivia Caleb'den uzaklaşıyor. Leah tam bir pislik, sinir bozucu, piskopat ....

Quincy, Kağıttan Kalpler'i inceledi.
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Kaleydoskop Kalpler'den sonra Karanlıkta Işık Aranmaz'ı okumuştum yazarın kitapları arasından. Ben genelde arka kapak yazısı okumadan kitaba başlarım, ön yargı oluşmaması için. Karanlıkta Işık Aranmaz yazılmak için yazılmıştı… Kağıttan Kalpler'in de ondan pek farkı yoktu. Bir daha Claire Contreras okur muyum? Okumayı düşünmüyorum.
Harika Piç'in yazarı gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazan yazarlardan pek hoşlanmıyorum.

Keşke Kaleydoskop Kalpler'i yazıp bıraksaymış. Gerçekten, Oliver ve Elle'i bu kitapta görmek çok gereksizdi. Kitabı neden yazdın sevgili Claire?
Şu bir grubu ayrı ayrı inceleyen serilere gıcık olmuş durumdayım. Kylie Scott'un serisini okuduktan sonra bu şekilde yazılan seriler midemi bulandırıyor…
Kağıttan Kalpler'in önce güzel yanlarından bahsedeyim.
Bahsedecek bir şey yokmuş.

İlk kitabın güzelliğini sömürdüğü için kendinde olan güzellikleri göremiyorum. Çok kötü değildi, hatta Jensen'ın bir kızının olması kitabı farklılaştıran tek şeydi.
Sadece Olivia için okudum gibi geliyor şu an. Ne Jensen'in habire ilan-ı aşklarına aşık olduğumdan ne de Mia'ya bayıldığımdan… Öylesine okudum, ilk kitaba olan saygımdan dolayı sabrettim. Başka bir zaman elime verseler 'bıktım bu ölümsüz, sonsuz aşk saçmalığından!!' diyip fırlatırdım.

Gerçekten ya neden herkes çocuk yaşında tanışıyor hayatının aşkıyla? Sinirimi bozmaya başladı sürekli bu konudan bahsetmeleri. Ben on sekiz yaşımı yarıladım, daha doğru düzgün sevgilim olmadı. Kendimi geçtim, kendi ülkemi de geçeyim. Kendi ülkende bu olay kaç kere yaşanmıştır? Bu yazar için konuşmuyorum, okuduğum kitaplarda sürekli bu ilişki biçimini görüyorum. Bizde giden bir daha dönmüyor, yabancı yazarlar içimize umut ekiyor. Umut falan istemiyorum ben, gerçekten. Zaten bu kitabı okurken kafam karıştı, garip garip hayallere daldım. Neden olmasın kafasına girdim. Bana bunu yapmayın. Gerçekte böyle bir şeyin olma olasılığı şu an sıfır bile değil. Böyle bir olasılık söz konusu bile değil. İkinci şansa inanmazdım, bu kitapta fikrimi pek değiştirmiş sayılmaz.
Böyle toz pembe, ödül alırken aşkını binlerce kişinin önünde dile getiren, sevdiği kadının adını taşıyan bir seri yazan biri yok. Ben olduğuna inanmıyorum, varsa da ben görmeyeyim.

Zaten kafama takılan bir şey var. Jensen ve Mia'nın neden ayrıldığını açıklayan bir yer var mıydı? Yoksa ben uyuklarken kaçırdım mı? Bu Jensen niye bıraktı gitti gibi soruların cevabını açıklamışsa, biri bana anlatsın. Çünkü ben okumadım böyle bir açıklama.

Okunabilir mi? Okunabilir. Ama sıkar. Kaleydoskop Kalpler'i okuduktan sonra kesinlikle buna başlamayın. Sakın. Büyük hata. İlk kitabın bütün güzelliğini yok etme özelliğine sahip çünkü.
Benim tavsiyem bunu okuyacağınıza gidip daha güzel bir aşk hikayesi okuyabilirsiniz.