• "Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun" W.Gibson
 • U/Mutlu olun..
  Birine Umut olun,
  Ama son Umudunu çalmayın..
  Hayatınızda bir kez olsun,
  Gönülden sevin..
  Gülümseyin,
  Çiçekler açın, açtırın etrafınızda..
  Gününüz Aydın
  Gönlünüz Aydın olsun..🍃

  Günaydın 1k ailesi✌🏼
 • "Günaydın. İnsan ekseriyetle olmayacak olanı bekler. Güzel bir haberi, yıllardır sesi çıkmayan dostları, belki bir buseyi, sevdiğini, özlediğini, kaybolmuş seneleri... Bu yüzdendir ki beklemek, ümidin kendisi değil tükendiği yerdir aslında. Proust, "Artık umulacak bir şey olmadığını bilmek, beklemeye devam etmeyi engellemez." derken haklıdır da! Zannederiz katlanmaktan başka çare yok bu beklemek belasına sevgili okur. Var olun."

  - biryudumkitap.com
 • Arkadaşlar rica ediyorum lütfen bu gönderime ne yorum istiyorum ne de beğeni. Beni tanımayan insanlar akışta görüp belki direkt beğenecekler ama tanıyanlar ve hakkımda az çok fikir sahibi olan herkesten ricamdır. Aynı görüşte “olun ya da olmayın” beğeni, yorum, paylaşma gibi özellikleri bu iletide kullanmayın lütfen sizden büyük büyük rica ediyorum.

  Öncelikle bu gönderimi herkes nasıl anlıyorsa öyle anlayabilir. İsterseniz oo sağlam prim yapmış diye düşünün isterseniz boş yaptığımı düşünüp gülüp geçin...

  Hayatımda hiçbir zaman kimseyi takmayacak, boşver diyebilecek bir insan olamadım. Her zaman her konu hakkında gereksiz yere çok fazla düşünüp kendime hepsini dert ettim. İyi veya kötü.. Nasıl bakarsanız ya da siz nasılsanız bunu anca öyle yorumlarsınız. Çok büyük bir platformda olduğumuzu düşünmüyorum. Şurada topu topu “çok bilinen” 150, 200 insan vardır. Hani bazı kişiler ailem diyor ya, ha öyle işte. Herkes bir süre sonra iç içe oluyor. Bayılıyorum çizgilerini asla bozmayan, saygılı, kaliteli, gerçekten kitap düşkünü olduğunu her şekilde belli edebilen insanlara... Sizlere saygım o kadar büyük ki.. Eminim dünya bir gün güzelleşecekse burada olan ya da burada olmayıp hayatını bilgiye adamış insanlar sayesinde olacak. Gönül rahatlığıyla bunu söyleyebiliyorum.

  Bunu yazma nedenim ise; yokluğumda beni çevreme sorup merak eden insanlar ve geri kalan herkes içindir.

  Dünya kötü. Burası da kötü. Haberlerde gördüğümüz her gün o iğrenç insanlar kadar iki yüzlü, kendini her daim yüceltmek için elinden geleni yapan, sadece gösteriş için yaşamını sürdüren, kendi çıkarları uğruna etrafındaki kişileri basamak yapan insanlardan da korkun. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum kısa sürede çok kötü insanlar tanıdım. Belki çok sivrildim, çok dikkat çektim, beni uzaktan görüp nefret ettiniz.. Hepsine saygım sonsuz.

  Kendim çok mu doğruyum? Böyle bir düşüncem asla yok. Ama midem bulanmaya başladı artık. Bir süre sonra özelden nasıl konuştuğunu bildiğim insanların yorumlarını, iletilerini görüyorum diyorum ya hani bu nasıl bir midesizliktir ya.. Neden bu kadar ufak şeylere önem veriyoruz? Gerçek dünyamızda nasılız? Ya gerçekten en basitinden burası için kitap okumayın. Biliyorum ya gördüm. Konuşmalarından, tavırlarından anladım. Yapmayın.. Kitabı kendinize araç değil de amaç edinin. Bunu okuduğunuz zaman ben böyle değilim diyerek geçmeyin. Düşünün. Düşünmek güzel bir şey.. Kendi yanlışlarınızı bir kere olsun düşünün. Ben düşündüm ve gittim.

  Bazı insanlar kendilerini bu boş dünyaya o kadar çok kaptırmış ki hedefleri olan insanların yaşayacağı zorluklara; “ne gerek var? Neden yapıyorsun ki? Sen yapacaksın başka kimse yapmayacak, değişen bir şey olmayacak.” diyebilen...
  Lütfen hayatınızda hiç böyle düşünmeyin. Sen yaparsın, senden görürüm ben yaparım.. Öncü olun.. Bayrağı elinizde tutun. Yürüyün ya hedeflemek çok güzel bir şey. Yaşamak gerçekten anlamlı oluyor o zaman. Hedefiniz yoksa neden kitap okuyorsunuz? Buraya alıntı yazıp daha sonrasında inceleme yazmak için mi? Bu kadar ufak görmeyin. Görenler var biliyorum ve sırf onlar üstüne alınsın diye yazıyorum.

  Kendime biraz site detoksu yapmak istiyorum. Bazı insanları görmek istemiyorum. Engellesem bile görüyorum. Canım sıkılıyor, huzurum kaçıyor.. Burada sapıklara karşı ayaklanıp özelden sapıklık yapanları biliyorum. (Kadın, erkek fark etmiyor)
  Lütfen kimse “bizi zan altında tutma” yazmasın. Sen zaten kendine güveniyorsan ben sana yazmamışımdır böyle düşün...

  Üzüldüm gerçekten. Sokakta gördüğüm bazı gençlere bile kahrolurken buluyorum kendimi. Bu tamamen benim problemim.

  Özgürlük ile ilgili kitaplar da okuyun. Özgürlüğe bakış açınızı değiştirin. Bazı insanların özgürlükten anladıklar şey çok yanlış..

  Burada çok güzel insanlar da tanıdım. Asla çizgilerini bozmayan.. Rahatsız edeceğini düşünüp tek mesajda halimi hatrımı sorup iyi geceler diyebilen... Hatta abimin sınıf arkadaşı olabileceğini düşündüğüm bir kişi bile buldum burada.. Teşekkür ediyorum herkese. Benim gibi çekilmez bir insanı yanınızda çekilebilir kıldığınız için.

  Bir kaç saate silip tekrar site detoksu yapmaya devam edeceğim. Kafamı dinlemeye ihtiyacım var. Ama sezen abla gelirse eğer ona benden çok çok selam söyleyin. Onun gitmesi benim de gitmeme vesile oldu teşekkür ediyorum..

  Sevdiğim insanlar kendilerini biliyorlar zaten. Lütfen yorum atmayın, beğeni atmayın. Teşekkür ederim.

  Ha bu arada kimseye çok fazla güvenmeyin. Kendinize bile..
 • Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun

  William Gibson
 • Şehirler bana tuzak;
  İnsan sohbetleri yasak;
  Uzak olun benden,uzak,
  Benim meskenim dağlardır.
 • Burada kitap okumayan şöyle, kitap okumuyorsa şu eksik diyen kişilerle,
  Dağdaki Çobanla ,benim oyum aynı olamaz Diyen karaktersizlerle aynı karaktere sahip kişilerdir...