• Merhaba değerli okurlarımız. Küçük bir güncelleme yayınladık.

  -Ne Okusam? önerilerimizi oluşturan kod parçacığımızı geri bildirimleriniz sayesinde biraz geliştirdik. Artık öneriler biraz daha isabetli olacak.

  -Takip ettiğiniz okurların "tekrar paylaş" gönderilerini artık kapatabileceksiniz. Bunun için okurların profil sayfasındaki menüyü kullanabilirsiniz.

  -Akışta aynı okurun aynı türdeki paylaşımları bir sayıdan sonra otomatik olarak gruplanacak artık. Bu sayede akış daha okunabilir olacak. Dileyen okur da istediği kadar gönderi paylaşabilecek. Örneğin 1 okur bir gün içerisinde 20 alıntı paylaştığında akışta sadece son 4 alıntısını görebileceksiniz. Gizlenen alıntıların yerine "x okurunun 20 yeni alıntısını göster" isimli bir düğme gözükecek.

  -Önceki özellik gibi, akıştaki kitap gönderileri de artık gruplanacak. Örneğin bir okur 20 kitabı okuyacaklarına eklediği zaman artık "19 kitabı ve x kitabını okumayı düşünüyor" ibaresi ile tek bir gönderi göreceksiniz.

  İyi okumalar dileriz.

  Not: Bu güncelleme neticesinde kısa bir süre için Android işletim sistemi kullanan bazı cihazlarda uygulamamız erişilmez hale geldi. Sorun düzeltildi. Sorun yaşamaya devam eden okurlarımız, uygulamayı kapatıp açarak bu sorunu aşabilir.
 • Geçmişte neden ünlü kadın yazar , filozof ve şair yok diye düşünüyorsunuz cevabı bu kitapta. Kadınların geçmişte yaşadığı kısıtlılıklarin entellektuel yaşamlarına nasil yansıdığı çok güzel acılardan ele alınmış. Kitapta sonlara doğru yazıların ağırlığı artıyor ve belki çeviriden belkide derleme bir yazı oluşundan kaynaklı kopmalar yaşadım ve zor toparladım diyebilirim.Genel anlamda kadınlara şahane öneriler sunuyor ve bazı kesimlerin kadınların zekâlarına ve başarısızlıklarına yaptıkları saldırıların karşısında dimdik duruyor . En önemlisi bunu yaparken karşı cinsi yermiyor. Üstün bir ırk seçmiyor. Tavsiye ediyorum.
 • Ebeveynler için klavuz niteliğindeki bu kitap okunduktan sonra kaldırılacak türden değil,her başınız sıkıştığında açıp yardım alacağınız türden bir kitap.SOS! Ana babalara yardım kitabı ile birbirini tamamlar nitelikte,zaten çocuk psikiyatrisleri genelde ikisini bir ilaç niyetine öneriyorlar.Kitabın sonlarında ödev yapma konusunda sorun yaşayan çocuklar için de pratik öneriler var.Şahsen ben çok faydasını gördüm,tüm ebeveynlerin elinin altında bulunması gerekiyor diye düşünüyorum.
 • Aristo'dan Sarter'a, Platon'dan Marks'a kadar bilinen bilinmeyen birçok filozofun, felsefe düşünce akımlarının anlatıldığı bir kitap. Felsefeye ilgi duyanların okuması gereken temel eserlerden birisi. Öncesinde yapılacak ufak tefek araştırmalar kitabın daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. İnsanın dünyadaki yeri, varoluş amacı, toplumların ve insanların düzenine dair eleştiriler ve öneriler taşıyan birçok başlık... Sadece okumakla yetinmeyip uzun bir süre de hazmedilmeye çalışılması gereken bir eser.
 • Kitabı öneriler üzerine almıştım, acaba bu kadar ince kitapta bu kadar övünecek ne yazmış olabilir diye düşündüm ve okuduktan sonra ne kadar haklı olduklarıni gördüm. Kitabı bitirdikten sonra Zweig'in hayatını araştırdım, başkalarıni bilmem ama kitapta yazarın kendi ruhsal çöküntülerini de katmış olduğunu düşundüm. Örneğin, Dr. B nin tecrit altında tutulup gerçek hayattan soyutlanması, Zweig'in nazi zulmünden ülke ülke kaçmasına rağmen bir türlü huzur bulamaması ve ruhsal çöküntü içinde olması bu olayla bağlantıli geldi bana çünkü tam da bu kitaptan sonra intihar ediyor. Sanki söylemek istediklerini, içindekileri boşaltmış ve ölümle kendini kurtarmış gibi geldi. Onun dışında kitaptaki satranç şampiyonu olan Mikro da oldukça farklı bir karakterdi, zeki mi değil mi diye düşündürdü beni açıkcası, ya da iyi olduğu tek konu satranç olduğu içindir bilemiyorum. Konu itibariyle herkese hitap etmese de, genel olarak tavsiye edebileceğim bir kitap
 • Merhaba sevgili okurlar. Bugün, uzun bir süredir üstünde çalıştığımız "Ne Okusam?" isimli yepyeni bir 1000Kitap özelliğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Artık "hangi kitabı okusam, bir türlü karar veremiyorum" derdinden tamamen kurtulacaksınız.

  Ne Okusam?'da her okura özel olarak bir öneri listesi oluşturulur.
  Bu önerileri etkileyen başlıca etkenler şunlar:
  -okuduğunuz kitaplar,
  -beğendiğiniz kitaplarınız,
  -beğendiğiniz yazarlarınız
  -kitap puanlamalarınız

  Liste siz kitaplarınızı işaretledikçe arka planda sürekli olarak güncelleniyor. Kütüphanenizi ne kadar güncel tutarsanız, öneriler de o kadar isabetli olacaktır.

  En önemlisi, dilerseniz önerileri evinizdeki kütüphaneniz ile de sınırlandırabilirsiniz. Bunun için Ne Okusam?'ın hemen üstünde bulunan "kütüphanemden" düğmesini kullanabilirsiniz.

  Dilediğiniz kitapları öneri listesinden çıkarabilirsiniz. Bunun için kitap işaretleme kutucuğunun en altındaki düğmeyi kullanabilirsiniz.

  Listeyi görmek için, uygulamarda hesap sekmesini, sitede de profil menüsünü kullanabilirsiniz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓

  Not: Öneriler tamamen kişisel olduğu için, her okurun listesi sistem tarafından ayrı ayrı hazırlanıyor. Bu nedenle biraz bekleyebilirsiniz. Listeler çevrimiçi olma tarihine göre hızlıca hazırlanıyor.

  Not2: Mobil uygulamalarımızın yeni sürümü 2.5.29. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.29 yazması gerekmektedir.)