Hakan KURT, Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali'yi inceledi.
12 May 23:31 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap muhteşem, yazarlar güzel kurgulayıp kaleme almış. Olaylar, karakterler ve diğer unsurlar okuyucuya gerçekmişçesine işliyor. Kitabı ilk lisede bir arkadaşımın elinde görmüştüm o gün bugündür merak ederdim artık okumak nasip oldu. Diğer kitaplarını alıp okumak için sabırsızlanıyorum.

Furkan EREN, Asi'yi inceledi.
20 Nis 05:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Türk fantastik edebiyatının en başarılı serisi. Kurgusu, karakterleri, olayların giriftliği... İçeriğini, şöyleydi böyleydi diye anlatamayacağım. Beni ne kadar çok heyecanlandırdığından bahsetsem yeterli.

Asi kitabı çıktığında 11-12 yaşındaydım. Kızıl Vaiz'i okudum, 10 sene sonra Sarı İstila'yı çıldırarak elime aldım, defalarca okudum. 25 yaşındayım hâlâ yeni kitapları bekliyorum, tek korkum kitapların yazılamaması.

Politik kurgu beni sıkmayan tek tür. Muazzam detaylandırılmış ve olayları gerçekleşmiş gibi içerlemenizi ve okudukça "işte bu be" demenizi sağlayan kitap. Bolca hayal ürünü ancak mantık kesinlikle başarılı.

Sakine Aksu, Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali'yi inceledi.
30 Mar 10:20 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

kitap çıktığı döneme çok uygundu, iyi hatırlıyorum. Amerikalılara karşı biriken öfke kabarmıştı. insanlarda Irak işgali örneğiyle alakalı paranoya vardı.
işte o günlerde abd'nin türkiye'yi işgalinin anlatıldığı bu kitap yayınlandı. vali arnold schwarzenegger başkan oluyor, ülkemize saldırıyor. Top, tank, tüfek, nükleer saldırı (ilginçtir bu abd'ye yönelik) derken bakmışız, herkes öfkeli ve malum ülkeye düşman.
kabul etmek gerekiyor, ciddi bir satış rakamı yakaladı ve kendi çapında çok da başarılıydı. yıllar geçtikçe kitabı eleştirenlerin sayısı arttı ama kitabın devamı geldi. ve maalesef başarılı bir noktada bırakmadılar. kompo teorileri dediğimiz şeyler bile saçmalığa dönüştü.
ama ilk kitabı bunlardan ayrı tutarak meraklısına öneririm.

Salih Berke, Metal Fırtına 3 - Kızıl Kurt'u inceledi.
24 Mar 11:31 · Kitabı okumadı · 2/10 puan

Ütopyada yaşıyormuş gibi yazılmış kitap.Belki bilim kurgu olduğu için böyledir ama gereksiz milliyetçilik türkçülük söz konusu.Eğer 16 yaşında türkçü ergen değilseniz zaman kaybı

Yıllar öncesi aklıma geldi okuduğum kitapları kaydederken . 2 günde hiç uyumadan falan okumuştum okul zamanları. Kitap bitti uyudum tabi rüyamda amerikan askerlerini evimin balkonundan sniper ile indiriyordum

taner pehlivan, Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali'yi inceledi.
 28 Şub 13:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çanakkale ruhuyla yazılmış Bir kitap Tarihimizi Anlatan bir yazı.
Bizim ne kadar inatçı ve vatan için can vermeye hazır olduğumuzu gösteren bir kitap yediğimiz darbelere rağmen bizim yükselmemizi o zaferi kutlayan bir kitap.
Aslında kitap demek basit kalır.

Nisanur, Metal Fırtına 1 - ABD'nin Türkiye'yi İşgali'yi inceledi.
23 Şub 08:42 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

Kitabın konusu, ismi dolayısıyla kendisini ele veriyor zaten. Kitabı okuyana dek, hiç ama hiç Türkiye'nin işgal altında olacağını aklımın ucundan dahi gecirmezdim. Kitabin, üzerimdeki etkisi her an etrafa bakıp Amerikan işgalcileri var mı düşüncesinin varlığı oldu.

Kitab Türkiye ile ilgili olsa dahi, okurken aklıma gelen sadece Irak'ti. Kim bilir neler yaşanmıştırlar...

Kitabın harika bir üslubu yok, bir çok şey yeniden yeniden açıklanmış. Bir çok sayfada tekrar edilmiş şeyler gördüm m. Konusu ise yeterince özgün zaten..

Kitapta edebi bir lezzet aramak yerine, gerilim filmi izleyeyim amacında olursanız okuyun derim.

En Kötü Yazarlar Listesi
En kötü yazar ne demek diyeceksiniz şimdi. Şöyle anlatayım 1000k'da en iyi yazarlar listesi var, bu okuyucuların kitaplara verdikleri puanlarla yazarların 10 üzerinden puanları oluyor ona göre düzenleniyor. Ama tabiki 1000k en kötü yazarlar listesi yapmıyor, madem ben yapayım dedim :)
Sitedeki en çok okunan 250 yazar arasından puanı en düşük olanlardan oluşuyor bu liste.
1- Luke Rhinehart 6.2
2- Mürvet Sarıyıldız 6.5
3- Tuna Kiremitçi 6.5
4- Burak Turna 6.9
5- David Nicholls 6.9
6- Ahmet Batman 7.0
7- Miraç Çağrı Aktaş 7.1
8- Recaizade Mahmut Ekrem 7.1
9- Cezmi Ersöz 7.1
10- Pucca 7.1
11- Orkun Uçar 7.3
12- Robin Sharma 7.3
13- Kahraman Tazeoğlu 7.3
14- Gülse Birsel 7.3
15- Serdar Özkan 7.4
16- İlhami Algör 7.4
17- Paula Hawkins 7.4
18- Paul Auster 7.4
19- Ahmet Mithat Efendi 7.4
20- Hikmet Anıl Öztekin 7.5