İlkbahar Çiçeği, bir alıntı ekledi.
24 Şub 15:17

Çünkü gerçekte cana bir şeyler veren Hayat'tır...
Sense kendini gerçek verici sanıyorsun.
Oysa, bir tanıktan öte bir şey değilsin.
Ve ey siz alıcılar-ki hepiniz öylesiniz- kendinizi hiçbir zaman minnet yükü altına sokmayın.

Halil Cibran Sırlar Ajandası, Halil CibranHalil Cibran Sırlar Ajandası, Halil Cibran
Ümit Aksu, bir alıntı ekledi.
21 Şub 20:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kasırganın İçinde Bir İlahî
Sadece sıkıcı insanlar sıkılır.
Sadece yanlış bayraklar dalgalanır.
Size Tanrı olmadıklarını söyleyen insanlar aslında aksini düşünürler.
Tanrı başarısızlıkların bir icadıdır.
Tek cehennem bulunduğun yerdir.

Dallas'tan geçtim ve Pasadena'dan aylaklık ettim.
Anam ağlamadı çünkü ağlatacak kimse yoktu.
İki boy aynasını tuzla buz ettim ve hâlâ arıyorlar.
İnsanın asla girmemesi gereken mekânlara girdim.
Acımasızca dövülüp ölü diye bırakıldım.
Kafatasımda cop darbelerinde oluşmuş bir sürü yumru var.
Melekler korkudan altlarına kaçırdılar.

Harikulâde bir insanım.
Sizde öylesiniz.
O da öyle.
Güneşin sarı nabzı ve dünyanın görkemi de ..

Kaybedenin Önde Gideni, Charles Bukowski (Sayfa 87 - Parantez)Kaybedenin Önde Gideni, Charles Bukowski (Sayfa 87 - Parantez)

Duygu Karmaşası
Kimsenin Umrunda bile değilim neden mi? Seversin seninle ilgilenmez sadece alay etmek için vardır ya da seni farketmez. Çünkü eğlenceli biri değilsindir. Değer verirsin senin açığını ararlar . Ha varsın onlar için ha yoksundur. Benim içinde sizler de öylesiniz.Ha varsınızdır ha yoksunuzdur. Değer vermeye gelmiyor ki. Boşver diyorsun olmuyor. Boşa koyarsın olmaz doluya koyarsın olmaz. kendimle kavga ediyorum iç dünyam da ne bileyim neden böyle oluyor. Tam birine bir şey diyeceğim. Kelimeler Kafamdan uçup gidiyor. Bazen de her şeyi hemen deyi veriyorum ama farkında değilim. Şimdi yazıyorum ama Allahtan yazıyorum yoksa nemelazım bu da uçup gidecek gibi oluyor yazılar görünüyor ne olsa Yoksa halim nice olurdu. Gülsem mi? Ağlamasam mı bilemedim ki. Duygu karmaşası içindeyim işte siz de anlayın canım. Kim anlayacak kendimle konuşuyorum. Bak bunun farkındayım.
Sıkıldım galiba bunları yazmama sebep anlamsız duygularım arada ağlamalı, gülmeli oluyor. Deliriyorum sanki. Yazdıklarımda da bir karmaşa var. Adına duygu karmaşası koydum. Saçma gelebilir ne alakası var. İşte bende diyorum ya karmaşa diye. Çok konuştum aman konuş gitsin değil mi? Konuşmak kolay bir de dinleyen olsa ben bile bazen kendimden sıkılıyorum ama elimde değil böyle olması. Yazdığım bir şeyler de belli edemiyorum duygularımı sanki. Ah ben ah kime dert yanayım ki şimdi... Yanarım yanarım ateşler üşürüm diye şarkı geldi aklıma şimdi söylemeyim. Kötü sesimle birileri varsa dinler mi artık yoksa dinlemeden kaçar mı?... İyi geliyor valla arada kendimle konuşmak iyi ki varım ben ya...

Howl, bir alıntı ekledi.
20 Oca 21:01

Öylesiniz, Öylesiniz...
”Günler günlerimize tane tane damlarken / Diyorum, neden olmasın? / Siz de geçiniz / Geçiniz, geçiniz / Üstelik  tam zamanında geldiniz / Az önce, biraz sonra ve şimdi / Ah bilemezsiniz ne güzel, rengarenksiniz/ Öylesiniz, öylesiniz...’'
Edip Cansever

Tuhaf Dergi - Sayı 9, Kolektif (Sayfa 12)Tuhaf Dergi - Sayı 9, Kolektif (Sayfa 12)

Yalnız hissettiğim çok oluyor fakat hiç yalnız kalmadım.
İki kişiyim ben. Siz de öylesiniz. Sadece kendinizle yeterince konuşmuyorsunuz...

N. Emre Yılmaz, Kozmos - Evrenin ve Yaşamın Sırları'ı inceledi.
12 Oca 16:45 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Carl Sagan'ın, "Ben Carl Sagan adında, su, kalsiyum ve organik moleküllerin toplamıyım. Siz de öylesiniz, yalnız adınız başka. Ama hepsi bu kadar mı?”
Olabilir mi?" diyerek anlatmaya başladığı, İnsanoğlu uzay okyanusuna açılıyor, canlıların ve evrenin yapısı, doğa yasaları tüm evrende geçerlidir, cennet ve cehennem, başka gezegenlerde yaşam var mı?, keşif yolculuklarının öyküsü, samanyolu: Gecenin bel kemiği, zaman ve mekan içinde yolculuk başka evrenlerin kapısı karadelikler, sonsuzluğun kıyısı: Dördüncü boyut, aklın evreni, galaktik uygarlık, yaşamak ya da yok olmak konusunda kim karara verecek? gibi ve daha fazlasını anlattığı eseri.