Gökçen Kız, bir alıntı ekledi.
11 Mar 15:29

Özlemek...
Ne tuhaftı! Görmediği zaman özlememek ama gördüğü zaman özlemek...

Konstantiniyye Oteli, Zülfü Livaneli (Sayfa 386 - Doğan Kitap)Konstantiniyye Oteli, Zülfü Livaneli (Sayfa 386 - Doğan Kitap)
Nurefşan, bir alıntı ekledi.
01 Mar 18:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsanların yalnız hakkiyle yapabilecekleri işle meşgul oldukları bir dünyada yaşamanın nasıl bir saadet olabileceğini düşünmemek, böyle bir dünyayı özlememek imkânsızdı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 101)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 101)
Hatice Irtegün, bir alıntı ekledi.
25 Oca 01:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Adı Kalmayan Şehir
"Özlemek ne zor diyor kelime" diyor şair. Özlememek daha zor diyorum âcizane. Hiçbir şey yaşamamış gibiyim. Her şeyi bir fincan çay içerken hatırlarım belki. Aslında ne şair haklı ne ben . Va'dedilen ülkelerin verilmemesi zor. Ama va'dedilen ülkelerin va'dedilen ülke olmadığını fark etmek, bu daha zor. Yitirilmiş yaşamların arkasından yitip gidiyoruz işte.
Senle de sensiz de olmayan ey şehir!

Mor Mürekkep, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 80 - Timaş yayınları)Mor Mürekkep, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 80 - Timaş yayınları)
Esra Emiroğlu, bir alıntı ekledi.
22 Oca 00:05 · Puan vermedi

İnsanların yalnız hakkıyla yapabilecekleri işle meşgul oldukları bir dünyada yaşamanın nasıl bir saadet olabileceğini düşünmemek, böyle bir dünyayı özlememek imkânsızdı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi TanpınarSaatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar

"Seni özlememek adına, seni kat kat düşünüyorum.Ama seni yine de özlüyorum.Tıpkı soğuk bir kış gecesinde kat kat giyinip , dişlerimizin yine de titrediği gibi."

Seninle ilgili ne kaldıysa aklımda, olur olmadık zamanda hatırlamaktan korkuyorum. Alıştım derken herhangi bir yer ya da olayda seninde içinde bulunduğun bir mutluluk canımı son derece fazla yakabiliyor. Beni yanlış anlama, senden nefret etmem söz konusu olamaz, ama hala seviyor olmak da canımı çok acıtıyor. Ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok.Şimdilik sadece zamanın bana iyi gelmesini umuyorum. Bunu yaparken seni özlememek için elimden geleni yapıyorum, olmuyor.. Bazen yüzüne bakıp, senden seni böylesi aptalca sevdiğim için özür dilemek düşüncesine kapılıyorum..

“Birşey değil” dersin diye vazgeçip, susuyorum..

Sinem, bir alıntı ekledi.
09 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendinden bu kadar tatminkâr olmak, başkalarından bu kadar az şey istemek, hiçbir zaman başkalarının varlığını özlememek - kulağa çok yalnız geliyor Philip."
"Tam tersine," dedi Philip, "geçmişte başkalarının arkadaşlığını istediğimde, vermeyecekleri, aslında veremeyecekleri bir şeyi istediğimde - asıl yalnızlık oydu. O zaman yalnızlığı çok iyi biliyordum. Kimseye ihtiyaç duymamak hiçbir zaman yalnızlık değildir. Benim aradığım şey bahşedilen yalnızlık."

Bugünü Yaşama Arzusu, Irvin D. Yalom (Sayfa 210)Bugünü Yaşama Arzusu, Irvin D. Yalom (Sayfa 210)