Banu Sezer

Banu Sezer
@Pafim
Bankacı
Üniversite
Kdz.Ereğli—İzmit
Ünye, 6 Nisan
327 okur puanı
02 Eki 18:41 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
”Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin, Çünkü Tanrı gözyaşlarını sayar. Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı. Ayaklarından yaratılmadı. Öyle olsaydı ezilirdi. Üstün olsun diye başından da yaratılmadı Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye. Kolun biraz altından,korunsun diye. Kalp hizasından,sevilsin diye.” Eski Talmud’dan bir alıntı…
Yalan söylüyorsunuz! Siz de çok iyi bilirsiniz ki bir suçlunun yapacağı en iyi hile,gizlenmeseler de olabilecek şeyleri,olanaklar ölçüsünde gizlememeye çalışmaktır.Size inanmıyorum!
Sayfa 433 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Sosyeteden insanlar her zaman konuşacak bir şeyler bulurlar;bizim gibi orta hallilere,yani düşünen,aydın kişilere gelince ,nedense hep utanırız;bir türlü konuşamayız.
Sayfa 420 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Ben senin önünde değil,insanlığın çektiği acıların önünde eğildim.
Sayfa 401 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Öyle bazı aşağılamalar vardır ki,insan ne kadar isterse istesin,unutması olanaksızdır.Her şeyin,geçilmesi tehlikeli olan bir sınırı vardır.Bu sınır bir aşıldı mı artık geriye dönüş yoktur.
Sayfa 375 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Ülke insanının çoğunluğunun eğitimden yoksun bırakılmış olması bir cinayettir. Beyaz Zambaklar Ülkesi-Grigoriy Petrov
İnsanların; Yüreğini sevin,vicdanını sevin,kalbini sevin,kişiliğini sevin..! Sevmek demek beden sevmek değil..! Aklını sevin,masumiyeti sevin,duyguları sevin Ama insanca sevin..
168 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
ÇOCUK GELİYOR-HAN KANG,166 sayfa “Yağmur yağacak gibi. Kendi kendine mırıldanıyorsun. Gerçekten yağmur yağarsa ne yaparız…” Yazarın;Vejetaryen ve Beyaz Kitap’tan sonra okuduğum üçüncü kitabı Çocuk Geliyor.Yürek burkan bir kitap. Kitap gerçek olaylar üzerine yazılmış.Okurken masal gibi bir
Çocuk Geliyor
Çocuk GeliyorHan Kang · April Yayıncılık · 2019621 okunma
Özellikle acımasız olan askerler vardı. Belgeleri elime ilk alıp okumaya başladığımda en anlam veremediğim şey masum insanları yargının karşısına çıkarmaksızın tekrar tekrar işlenen cinayetlerdi. Ne bir suçluluk duygusu ne bir tereddüt barındıran, güpegündüz uygulanan şiddet. İçlerindeki zalimliği öylece sergileyebilecekleri şekilde erleri cesaretlendirip emir veren komutanlar.
Sayfa 158 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
“Devletin öldürdüğü kardeşinin intikamını nasıl alacaksın?”
Sayfa 140 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
Doğuştan zalim askerler olduğu gibi doğuştan yufka yürekli askerler de vardı. Kan revan içindeki birini sırtına alarak hastanenin önüne bırakıp hızla oradan uzaklaşan, hava indirme birliğinden bir asker vardı. Ateş emri verildiğinde kurşun insanlara isabet etmesin diye silahını yukarı kaldıran askerler vardı. Vilayet binasının önündeki cesetlerin önünde saf tutup koro halinde askeri marş söylenirken ağzını sımsıkı kapadığı için yabancı basının objektifine yakalanan bir asker vardı.
Sayfa 163 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
Onları kurban olarak düşünmekle hata etmiştim. Onlar kurban olmak istemedikleri için orada kalmışlardı. O şehirde yaşanan o on günü düşününce öldüresiye linç edilen adamın var gücüyle gözlerini açmaya çalıştığı an gözümde canlanıyor. Ağzını dolduran kan ve kırılan dişlerini tükürerek açılmayan göz kapaklarını parmaklarıyla zorla kaldırıp karşısındakinin yüzüne baktığı an canlanıyor gözümde. Bir yüzünün, bir sesinin, sanki önceki hayatından kalmış gibi bir haysiyetinin olduğunu hatırladığı o an canlanıyor. "İşte o ânı çiğneyerek katliam geliyor, işkence geliyor, zorla bastırma geliyor. İtip kakıyorlar. Eziyorlar. Yok ediyorlar. Ancak şimdi gözleri açık olduğu sürece, onları gözetlediğimiz sürece sonuna kadar bizler... Artık beni elimden tutup götürmeni diliyorum. Beni aydınlık tarafa, ışığın parladığı tarafa, çiçeklerin açtığı tarafa çekerek götürmeni diliyorum.
Sayfa 164 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
168 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Çocuk Geliyor
Çocuk GeliyorHan Kang
8.3/10 · 621 okunma
Fakat ölümün ardındaki dünyayı ben bilmiyordum.Orada insanlar buluşup ayrılıyor mu,bir yüzleri,bir sesleri var mı,mutluluk ya da hüzün hissediyorlar mı bilmiyorum.
Sayfa 147 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
İçeri girerseniz çıkamazsınız.İçeride sadece ölümü göze alanlar kaldı.
Sayfa 142 - Aprıl yayınlarıKitabı okudu
1.528 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.