• Asırlardır erkekler çalışan, paraya hükmeden kısım olarak mekanikleşmek zorunda kaldılar; kalbe daha uzak yaşadılar, şiiri bilmediler, bununla ilgilenemediler; gençken biraz bilir gibi oldular ama o tazelikte gidince duvarlara döndüler; kadınlar ise ezilmenin yanında korunmuş olarak kalpten yana kalmıştır.

  Ama ilk kez kadınlar erkeklerle aynı kulvarlara indiler, intikam almak için; ama bu onları daha mutlu yapmadı.

  Paraya hükmetmek istiyorlar, erkekler gibi binlerce insanla yatmak, her şeye parası neyse vererek satın alıp sahip olmak ve bununla içsel devasa boşluğu doldurmayı umuyorlar ama boşluk daha fazla büyüdü.

  Bu durum erkeklerin mutsuzluğunu paylaşmalarını sağladı sadece. Anlıyorlar ama erkeğin dünyasını cennete çevirecek simyasal anahtarı kaybettiler anlıyorlar ama tamamlanamıyorlar; anlayarak beraber boğuluyorlar sadece. O yüzden günümüz ilişkileri bayat, tatminsiz, yapay, yaşamayan şeylere dönüştü. kadınlar özgürlük zannedikleri şeylerin içinde eridi ve dayak yiyen halinden, öldürülen halinden daha mutsuz daha umutsuz bir hale geldi. çünkü bu doğayı inkar; bir gerileme.

  Kadın daha psişiktir erkekten; onun tatmin alanı erkek gibi değildir. Kadınları basit şeylerle kandıramazsın hala. Gözlerini hep tepelere dikerler. Umutsuzca aşk arayışları hep bundandır; evliliği ilanı aşk sanıp mest olup kanmaları, elli beş yaşında bile hala aşk dizilerine bakmaları bundandır.

  Aşkı bulamayınca evlat arayışları hep açlıklarından. Sevilmek isterler ama kuru bir para cüzdanıyla değil, hiçbir samimiyet içermeyen gün kurtarmalık sahte hediye yada davranışlarınızla değil; onlar sevgiye dönüşmenizi beklerler. Cinsellik temalı yaranma çabalarınızı görürler de görmemezlikten gelirler. Bu kadının nesi var sorusu yüzeyde değil temelden bir sorunu işaret eder.

  Onu kariyer tepelerinde tatmin edemezsin, onu süper lüks bi arabayla tatmin edemezsin, onu onu hiç sevmeyecek çok yakışıklı bir erkekle tatmin edemezsin.

  O bir çocuğun gülüşüne tav olur, bir göz yaşına, sıcak bir ele, samimi sözlere.

  Onu olağanüstü basit şeylerle tatmin edersin ancak basit şeylerle asla tatmin edemezsin.

  Kadın kurtuldu ve ve biz yok oluyoruz. Eskiden elimizde kadınlar vardı artık onlar da yok. Toplu bir ölüme doğru yürüyoruz.