• 544 syf.
  ·1 günde·Beğendi·8/10
  Dikkat spoiler içerir.
  Jubilee Casee, Galaktik imparatorluğun Avon gezegeninde yaşayan ve ailece karşı savaşan bir yüzbaşıdır. Bir gün Flynn Cormac adında bir asi tarafından kaçırılır. 10 sene önce isyan çıkaran ablasının izinden gitmeyen, bu savaşın barış yoluyla çözüleceğini savunan Flynn ondan bilgi almak ister ama reddedilir. Laroux adında büyük bir şirket Avon gezegeninden bazı deneyler yapmaktadır ve bu yüzden insanlar delirdi olmadık şeyler yapmaktadır. McBride adındaki asi ateşkesi bozar ve iki grup arasında savaş yeniden başlar. Laroux'un kızı ile nişanlı olan eski komutanı ile beraber bu işi çözmeye çalışırken Flynn ile yakınlaşırlar. Acaba bu işte başarılı olabilecek midir? Avon'a barış gelecek midir? Laroux firmasının hain emellerine durdurulabilecek midir? Barış sağlanırsa bundan sonra ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman. 
 • https://youtu.be/PQtVLarZCEo

  KIRAÇ - GİDİYORUM

  Ne başkası oldu ne de olacak 
  Sen çalmazsan kapım açılmayacak 
  Şimdi içimde yanan bu ateş 
  Sanma ki bir son bulacak 

  Hiç utanmam gülüm divaneyim 
  Parçalanmış dünyam viraneyim 
  Seni her şeyden çok, çok istedim 
  Vuruldum avareyim 

  Ne olurdu benim olsan 
  Şu yaralarımı sarsan 
  Bıktım artık yol almaktan 
  Önüme çıkıp durdursan 
  Gidiyorum buralardan 
  Tüm rüzgarlar senin olsun 
  Benden ayrı rüyadasın 
  Dilerim bir gün uyanırsın 

  Yıllar sonra bir gün yaşlandığında 
  O ipek saçların ağardığında 
  Kuru yaprak gibi dağıldığında 
  Kalırsın tek başına 
  Oysa seni ne çok ne çok sevmiştim Tüm çiçeklerimi sana vermiştim 
  Şimdi ellerim boş yüreğim sarhoş 
  Oysa neler ümit etmiştim 

  Ne olurdu benim olsan 
  Şu yaralarımı sarsan 
  Bıktım artık yol almaktan 
  Önüme çıkıp durdursan 
  Gidiyorum buralardan 
  Tüm rüzgarlar senin olsun 
  Benden ayrı rüyadasın 
  Dilerim bir gün uyanırsın 

  (şiir) 
  Elimde eski bir aşktan kalma tutku damlacıkları 
  Arkamda diz boyu balçık hartaların çığlığı var 
  Yırtmış atmışım her şeyi 
  Bir ben kalmışım ortada bir de sen içimde 
  Taaa şuramda 
  Kendimden geçiyorum 
  Özlemişim seni bir tanem 
  Gel döndür beni bu yollardan 
  Hadi bekliyorum 
 • 544 syf.
  ·8/10
  Immm. Yani ne desem bilemiyorum. Serinin ilk kitabi olan Benim Uzak Yildizim'dan fazla etkilenmistim. Kitabi almama sebep turunun distopya-fantastik olmasi ama iceriginde distopya dunyasini fazlasiyla yakalayamadim. Ki bu durum beni kitaptan hic bir sekilde sogutmadi. Cunku Tarver ve Lilac  ' a ba-yil-dim. Ikisinin o kurtulus mucadelesini, birbirlerine karsi olan cekimlerini ve belli bir sure buna direnmelerini hayranlikla okudum. Gelelim ikinci kitaba; ilk kitapta kendimi Lilac ve Tarver 'a ne kadar kaptirdiysam artik kitabi acipta ilk bolumde baska birinin ismini gorunce sok gecirdim. Noluyo yaaa dedim. Sonra arka kapaga baktim ve dogru serinin dogru kitap siralamasinda oldugumu anladim. Her neyse, -bi turlu giremedim konuya- bu kitapta Avon adli gezegende gizliligini koruyan fakat zor sartlarda hayat surduren isyanci grup arasindaki  Flynn Cormar ve gezegendeki askeri birliklerin subayi olantas suratli lee chase arasinda gecen hikayeyi okudum. Bence yine guzeldi, bu ikiliyi de sevdim. Ama surekli acaba Lilac ve Tarver ile ne zaman karsilasacaklar?Onlari yeniden ne zaman okuyacagim vs. Dusunceleriyle bogustum durdum. ama birdeeeen ne okudum? Merendsen Jubilee'nin eski yuzbasiymis. Daha neler neler. Kitabin ortalarindayken, ilk kitapta fisiltilar seklinde gerceklesen elektrigi maddeye donusturen arkadaslar cok iyi kalpli, temiz görünmüştü gozume ama bu kitapta askerlerin cinnet gecirip karsilarina cikan herkesi öldürmelerine sebep bu fisiltilari sorumlu tuttum. Yada LaRoux Sanayi'nin deneyleri yuzunden boyle oluyordu.


  Isyanci ve asker.
 • 544 syf.
  ·Beğendi·5/10
  Birincini kitabı kadar olmasada bazı sahnelerinde heyecanımdan yerimde duramadığım anlar oldu.

  Sevgili Romeo, güzellik uykumu almam gerekiyor görmüyor musun?

  Olayların içerisine birde hastalık eklenince işler daha karışıyor ve araştırılması gereken olayların sayısı katlanarak artıyor.