• Merhabalar Arkadaşlar
  27 Ocak Pazar günü kitap buluşmamızı yine birbirinden güzel kitap dostlarıyla Bounty Cafe'de gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ama nasıl bir kitap toplantısıydı, gelin size azıcık bahsedeyim. :)
  Kafede bizim için oluşturdukları "L" tipi masa şeklinde herkes yerini almış, @onlyyou'nın eksikliğinden dolayı kim moderatör olacak tartışmaları yürütürken, diğer bir köşede "aman Sibel duymasın şurada oturuyor" diyerek sessiz sessiz kutlama işini nasıl yapalım, şöyle mi böyle mi diye konuşurken gelen diğer bir doğum günü çocuğu(??) :) Tuco Herrera'nın mekana girmesiyle masalara el atıp ortamın şeklini değiştirmesi bir oldu. Pek de güzel oldu, evinde iş yapmadığı, kitapların tozunu almadığı söyleniyor ama buluşmada bayağı güzel bir iş çıkardı. :) Herkes yerine güzelce yerleşti, iç içe güzel bir oturma düzeni oluşturduk derkeeen yoğun istek üzerine zaferc baş köşeye geçip demir yumruğunu masaya vurup darbe gibi darbe yaptı. Yerel seçimlere adaylığını koysa tüm oylarımızı ona verebiliriz, o derece etkiliydi. :) Muhtırasını yayınlayıp, yeni düzenin maddelerini saydı ve moderatörden çok tüm diktatörlük vasıflarıyla toplantıyı yönetmeye başladı. :))

  Kitap üzerine fikirler öne sürüldü, karşılıklı fikir tartışmaları yapıldı. Kapitalizm, seküler devlet, geçmişten günümüze ekonomi politikaları gibi kitap içeriğiyle alakalı konular üzerinde duruldu. Beğenenler de vardı, kitabı biraz karışık bulan ve hatta buluşma için taa Eskişehir'den gelen ama kitabı yarım bırakan bir arkadaşımız bile vardı. :) Kitabın konuya ilgisi olan ve daha yeni bir başlangıç yapanlar tarafından daha uygun olduğu, konu hakkında az çok bilgi sahibi olanlar açısından biraz basit kaçabileceği kanısına vardık. Ama tüm bu konuları konuşurken, kitabı beğenmeyenler bile sohbet esnasında keyifle vakit geçirdi. :)

  Konuya ilgisi olanlar için bazı arkadaşlarımız daha kapsamlı olduğunu düşündükleri kitapları önerdiler. Öneriler şu şekilde:

  *Hangi Küreselleşme
  *21. Yüzyılda Türkiye
  *Türkiye'nin 200 Yıllık İktisadi Tarihi
  Farklı türde diğer öneriler:
  *"Eğitimbilimci olmayıp eğitim hakkında güzel konuşan dinlenesi adamlara bir örnek olarak": https://www.youtube.com/watch?v=oBQeU11IsYs
  *Beş Vakit (film-Reha Erdem)
  Konu dışı kitap önerisi:
  *Puslu Kıtalar Atlası
  -zaferc hocamızın kitap ile ilgili yorumuna da kahkahalara boğulduk aklıma gelmişken şuraya eklemek istiyorum. "Hocam ben kitapçıya gittim, Puslu Kıtalar Atlasını arıyorum dedim, adam beni atlaslarımız şu tarafta beyefendi diye bir yere yönlendirdi. Ve ben oraya gittim..." :)))) Cümleler hatrımda kaldığı kadarıyla yazdım yanlışım varsa düzeltin hocam, ben çok gülmüştüm bu iletide de bu hoş diyaloğa yer vermek istedim. :)

  Son olarak yeni kitabımıza karar verme aşamasına geçtik. Darbe başkanımız zaferc hocamıza karşı ufak çaplı tepkiler yükseldi ve oylamada kitabın hangi kriterler dahilinde seçileceği soruldu. Cevap netti:
  zaferc: "Ben nasıl istersem ona göre seçilecek." :))

  AsiRuh'un tavsiyesi olan Dinle Küçük Adam kitabı açık ara farkla oylamayı kazandı ve tamamen demokratik yollarla bir sonraki kitabımızın bu olmasına karar verdik. Buluşma tarihimiz olarak da 24 Şubat Pazar gününü kararlaştırdık. Yeni mekanımız ise Route olacak, detaylı adres aşağıdadır. Bir sonraki buluşmamıza gelmek isteyen arkadaşlar yorum atarsanız listeye ekleriz. :) Keyifle kalın...

  Kitap: Dinle Küçük Adam
  Tarih: 24 Şubat Pazar - Saat: 14.00
  Mekan: Route - Meşrutiyet Mahallesi, Selanik Cd No:70, Çankaya/Ankara

  Katılımcılar:
  1-Aysel Turan
  2-Martı Jonathan ...
  3-zaferc
  4-AsiRuh
  5-Huri Demirci
  6-Ali Uygur Selçuk
  7-Davut Örs
  8-Sibel
  9-A.Rahim Kara
  10-Ertan Ürkmez
  11-Adem
  12-@onlyyou
  13-Sokrates
  14-M. Sadık
  15-sitare
  16-•••MERVE•••
  17-Emine Terzi
  18-Begüm Çakır
  19-https://1000kitap.com/mon_eternite
  20-@Nzmhkmt_
  21-M. Sadık
  22-Baki kurt
  23-Eylem Okur
  24-Fatih Karakaya
  25-Saliha
  26-İlayda G.
  27-Ebru
  28-Murat Sezgin