Aynur ateş, Pelikan Çıkmazı'ı inceledi.
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · 729 günde · Beğendi · 10/10 puan

Pelikan Çıkmazı yine Yargıç Olivia, Kütüphaneci Grace, Öğretmen Rosie ve daha birçok karakteriyle ilk sayfadan itibaren beni içine almayı başaran bir roman oldu. Ayrıca seriye eklenen her bir kitapla, yepyeni karakterlerle tanışıyor ve Macomber'ın samimi üslubuyla bu karakterlerin hayatlarına da çok kolay adapte oluyorum.

Yeşim Gökyıldız, Pelikan Çıkmazı'ı inceledi.
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Benim Debbie Macomber 'dan okuduğum ilk kitap ve açıkçası biraz ön yargılı davranmıştım . Bunun serinin 3.kitabı olduğunu bilmeden , fiyatı uygun olunca almak istedim . Ama bende birkaç yer dışında hiç kopukluk yaratmadı . Neyse kitaba gelirsek ;

- Çok akıcı , eğlenceli ve iç ısıtan bir romandı . 463 sayfa olmasına rağmen 3 . günde bitti . Okunacak çok kitabım olduğu için çok öncelik vermemiştim ama şimdi niye önceden okumadım diye üzülüyorum . Karakterlerin duyguları öyle samimi , öyle içten ki sanki aynı şeyler benim başıma gelmiş gibiydi . Grace , Olivia , Rosie , Maryellen , Jon , Zach ... Her karakteri çok sevdim ben .

-Yazara ait Cedar Cove serisinin diğer kitaplarını mutlaka okuyacağım çünkü bazı olaylar yarıda kaldı . Kitaptaki aşklar da sıcaktı ve vıcık vıcık değildi . Tek olumsuzu biraz fazla uzatılmış gibiydi . Onun dışında çok sevdim ve herkese öneririm .

Damla Köseoğlu, Pelikan Çıkmazı'ı inceledi.
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

• Debbie Macomber başta olmak üzere, bu tarzda yazan yazarların kitaplarına çerez kitap, edebi hiçbir değeri yok tarzında yaklaşanların, bu savlarını sanırım hiçbir zaman kabul etmeyeceğim. Lise yıllarından beri okuduğum ve her kitabında huzurla dolduğum Debbie Macomber okuduğum 14.kitabı itibariyle beni yine hayal kırıklığına uğratmadı. Debbie Macomber; Blossom Street, Rose Harbor gibi farklı serilere sahip ve Cedar Cove da bu serilerinden biri. Pelikan Çıkmazı da Cedar Cove Serisi'nin üçüncü kitabı. Sanırım okuyacağım diğer tüm Macomber kitapları bana yaşama sevinci aşılayıp, içimi ısıtmaya devam edecek.

Pelikan Çıkmazı yine Yargıç Olivia, Kütüphaneci Grace, Öğretmen Rosie ve daha birçok karakteriyle ilk sayfadan itibaren beni içine almayı başaran bir roman oldu. Ayrıca seriye eklenen her bir kitapla, yepyeni karakterlerle tanışıyor ve Macomber'ın samimi üslubuyla bu karakterlerin hayatlarına da çok kolay adapte oluyorum. Pelikan Çıkmazı bildiğimiz Debbie Macomber kitaplarının aksine içinde bir parça gizem de barındırıyor. Bu gizemli olayla yazar kitaba farklı bir hava katmış ve bir nevi serinin dördüncü kitabı olan Kızılcık Burnu'na hazırlık yapmış.

• Farklı hayatlar, dramlar, aşklar, dostluklar, ihanetler ve daha nice şey... Pelikan Çıkmazı, bunların hepsini içinde bulabileceğiniz, eğlenceli ve sevgi dolu bir kitap...

Damla Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Savaş böyledir. Ruhunuzu öldürür.

Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 351 - Novella Yayınları)Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 351 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sözcükleri kağıda dökmek, bir şekilde insanlara gerçekten ne söylemek istediğini düşünme fırsatı veriyordu.

Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 267 - Novella Yayınları)Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 267 - Novella Yayınları)
Damla Köseoğlu, bir alıntı ekledi.
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bazı yaralar çok derin oluyor.

Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 196 - Novella Yayınları)Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber (Sayfa 196 - Novella Yayınları)
Zeynep, Pelikan Çıkmazı'ı inceledi.
 26 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoi içerir. Ian ve Cecilia'dan sonra yargıç Olivia bir başka evlilik hayatındaki boşanmayla sonuçlanan davadaki velayet kararı farklılığıyla bir aileyi daha dağılmaktan kurtarırken kitabın sonunda kendisi hayatındaki doğru görünen seçimini yaparak dünya evine giriyor. Bir başka taraftan da küçük kasabadaki esrarengiz cinayetle de bu kitabına renk kattığını söyleyebilirim. Ergenlikteki genç bir kızın anne-babasının ayrılmasından sonra yaşadığı bunalıma da değinmiş; fakat yarattığı problem ve çözümleri bana çok sığ geldi. Daha ayrıntılı ve ergenlik döneminde olan çatışmalardan daha çarpıcı hikayeler seçip çözüme ulaştırabilirdi. Diğer serideki kitabında (blasstom street) aynı şekilde boşanan anne-babanın ergen kızının yarattığı sorunları daha iyi betimlemişti; ama kitap bu yönden tekrarlandığı düşünülebilir. Gerçi hayatımızda yaşadıklarımız bir başka hayatında benzeri ya da kendimizi bulabildiğimiz küçük kesitler olabiliyorken; kitaptan, olaylardan tekrar beklememekte bir şekilde beklenti fazlalığı diyebiliriz ;)

Ezgi, Pelikan Çıkmazı'ı inceledi.
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Pelikan Çıkmazı, Debbie Macomber'in 3 kitaplık "Cedar Cove" serisinin son kitabı. Aslında sırasıyla okunması gereken bu seriye ben son kitaptan başlamış oldum. O yüzden kitabın başlarında karakterlerin fazlalığı nedeniyle okuduğumda kafamı karıştırıyordu fakat sayfalar ilerledikçe bütün karakterleri tanıyıp benimsemeye başladım. Yazarın içten ve akıcı uslubu sayesinde sanki siz de Cedar Cove'da yaşadığınızı ve romandaki kişileri kendi komşunuz gibi hissedebiliyorsunuz. Aile hayatlarına, ikili ilişkilere, aşka, dostluğa, anneliğe kısacası hayata değinen roman yaz aylarında okumak için ideal. İyi okumalar...

Okunmak için beni bekleyen 4 kitabım var. Acaba hangisinden başlasam?
1.Debbie Macomber - Pelikan Çıkmazı
2.Debbie Macomber - Çiçeklerimi Rüzgara Verdim
3.George Orwell - Hayvan Çiftliği
4.Daniel Palmer - Görme Duyma Konuşma

Cedar cove serisinin 3 kitabından biri.Seride Gülağacı sokağı,Deniz Feneri Yolu ve Pelikan Çıkmazı kitapları var.Konular tutarlı ve akıcı bir dille anlatılmış.Ne fazla aksiyon ne de durağanlık var.Sizi alıp götüren pembe dizi gibi bir kitap.Üslubu okutturduğu için de serinin üçünü de okudum.Kitaplara kahramanların yaşadığı ya da zamanını çok geçirdiği yerlerin adı verilmiş.Hem gençlerin romantik aşkları hem de yaşlıların aşklarına değinilmiş,kitaba güzelce işlenmiş.Hayatınıza bir şeyler katacak,bilgi yüklü bir kitap isterseniz bu kitabı listenizden çıkarın =)