1000Kitap Logosu
Hilal
TAKİP ET
Hilal
@perihel
İNSANLARDAN ÇEKİNEREK GÜZEL AMELİ TERK ETMEK RİYA, İNSANLAR GÖRSÜN DİYE İBADETİ SÜSLEMEK ŞİRKTİR.
101 okur puanı
03 Ara 2013 tarihinde katıldı.
141
Kitap
32
İnceleme
53
Alıntı
40
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
400 syf.
Serinin 2.kitabı.Serinin 1.kitabındaki iyi görünenler kötü çıkıyor.Henry iyice gizemli bir hale geliyor.Rüya koridoruna bir iki insan ekleniyor.Kitabın sonunda 3.kitap hakkında bazı ipuçları veriliyor.Ayrıca Lottie'nin meşhur ayçöreği tarifi veriliyor.Gerçekçi bir hava katmış bu tarif=) Kitap serinin 1.kitabı gibi akıcı ve eglenceli.Araya gerilim ve üzüntü de serpiştirilmiş. Neredeyse rüya koridorlarına inanacağım=) Kitabı serinin sırasına göre okumanızı tavsiye ediyorum.
Silber - Rüya Kapısı
Okuyacaklarıma Ekle
6
400 syf.
Bir tür gençlik kitabı diyebiliriz.Liseli bir genç,okulda popüler erkekler ve onlara aşık olanlar...Tabi konu bunların üzerinden yürümüyor.Gerçek gibi yaşanan rüyalar ve her insana ait olan rüya kapıları... Kapısından geçen, o kişinin ne rüya gördüğünü görüyor,sırlarını,korkularını öğreniyor... Üslup sade ve akıcı.Sıkmayan,kitabın akmasına sebep olan güzel espriler de içeriyor.Üslup için tam tadında diyebiliriz. Teknik güzel sizi hikayeden koparmayacak şekilde yazılmış. Sonuç olarak bir gençlik kitabı ama yetişkinlere de okutturacak eğlenceli,gizemli bir kitap.Size çok fazla şey katmaz ama okuduğunuz ağır bir kitabın ardından gidebilir.
Silber
8.2/10
· 1.350 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
10
448 syf.
------SPOİLER içerebilir----------- Son teknoloji bir ev.Şu anda olmayan ya da henüz karşılaşmadığımız türde hem son teknoloji hem minimal...Bu evde yaşayan iki kız konu alınıyor, arada zannediyorum 1 veya 2 yıl var.İki sayfa şimdiki kız olan Jane'den iki sayfa önceki kız olan Emma'dan bahsediyor ve bu neredeyse kitabın sonuna kadar devam ediyor.Sürekli en son ne okuduğunuzu tam olarak hatırlamak zorunda kalıyorsunuz.Amaç neredeyse aynı şeylerin yaşanmış olması ve küçük farkların tam zamanlı anlatılması ama açıkçası beni biraz sıktı başlarda.Sonrasında alıştım. Obsesif bir müteahhit.Bahsi geçen evi aslında kendi ailesi için yapmak niyetindeyken oğlu ve eşi bir kazada ölüyor ve onları yapacağı evin temeline gömdürüyor...Sonra evi kiralıyor ama kiracılara sayfalarca süren koşullarda yaşamaları şartıyla...Mesela evde hayvan beslenmesini,daha önceki evlerinden herhangi bir mobilya ve fazla eşya getirilmesini istemiyor... Buna benzer obsesif ve deli davranışlarda bulunan bir tipten bahsediliyor. Sonuç aslında belliyken sonlara doğru birden yön değiştiriyor olaylar.Bu yön değiştirme bir çok insana göre " aa çok şaşırdım hiç beklediğim gibi değilmiş"dedirtebiliyor ama bana değil.Yani bir anda katilin başkası çıkması çok saçma geldi.Şaşırtayım derken... Üslup akıcı,teknik güzel.Her bölümü heyecanlandıracak yerde bitiriyor ve ister istemez "bu kısmı da okuyayım nasılsa 2 sayfa" diye diye kitabı bitiriyorsunuz. Sonuç: Kitabın sonları şaşırttı ama o son basit geldi.Beklenmedik bir sonuç yazmak için "katil bu bu bu" deyip de hiç yapmayacak birini neredeyse hiç sebepsiz katil yapmak biraz kolaya kaçmak olmuş.
Önceki Kız
8.3/10
· 127 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
155 syf.
--------spoiler içerebilir-------- İskender Pala kitabında ,ün yapan divan edebiyatı şairleri,halk ozanları ve diğer türlerde yazan şairlerin şiirleri hakkında birer veya birkaç beyit üzerinden bilgi veriyor.O beyitlerdeki zekayı , tek cümle ile bir hikaye yazacak kadar anlam yüklü beyitleri , açıklamaları okuduğunuzda hayret edeceksiniz ve şimdiki şiirler ister istemez sığ görünecek.En azından bana öyle göründü.Eline yüreğine sağlık. Sonuç:Daha derin ve uzun anlatımlar beni daha mutlu ederdi.
Kırkıncı Kapı
7.9/10
· 171 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
10
296 syf.
1920li yıllarla 1960lı yıllar arasında Türkiye'de neler yaşandığını anlatıyor yazar.Mustafa Armağan neredeyse her cümlesinin belgesini kaynağını belirtmiş.O dönemde yaşayan birçok kişinin hatıratlarından, günlüklerinden, kitaplarından,o dönemdeki gazetelerden kesitler de sunmuş.Hiç bu kadar kaynak gösterilen bir tarih kitabı okumamıştım.Bu tarihçiyse diğerleri neydi diyorum şu an.Ciddi bir emek harcadığını kitabı okudukça fark ediyorsunuz.Akıcı,sohbet eder gibi,sade bir dille aktarmış zamanı.Hayran kaldım bilgisine.Yeni ufuklar açtı benim için.Eline yüreğine sağlık. Sonunç: Aman Allah'ım :O
Satılık İmparatorluk
Okuyacaklarıma Ekle
14