1000Kitap Logosu
Pınar Atış
TAKİP ET
Pınar Atış
@pinaratis
Proje Müdürü
Lisans
İzmir
İzmir, 16 Eylül
165 okur puanı
http://İnstagram : butterfly.pose
03 Ara 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kitabı açıkçası çok beğenemedim. Bildiğimiz ve okuduğumuz kişisel gelişim kitaplarının derlemesi olmuş diyebiliriz. Bana yeni birşey kattığını söyleyemem. Belki de içindeki birçok tavsiyeyi, daha kaliteli kitaplarda birçok kez okuduğum için de olabilir. Bildiklerimi tekrarladım. Yine de okumaya değer tabiki de . Kalemine sağlık Hakan Mengüç.
Sen Yola Çık Yol Sana Görünür
Okuyacaklarıma Ekle
210 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitaba yorum yapmadan geçmek istemiyorum . Bana bir kitap tavsiye eder misin diye sorarlarsa bu kitabı en başta söyleyeceğime emin olabilirsiniz. Kısa ama öz. Çok etkileyici ve inanılmaz sarsan bir etkisi var. Sadece okuyun demek istiyorum .
Yaşamak
8.8/10 · 14,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
104 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Türk Edebiyatı klasiklerine hep bayılmışımdır. Her ay bir tane okumaya çalışacağım inşallah. Gelelim bu kısacık ve bir o kadar tatlı , güzel kitabımıza. 1887 yılında yazılan bu kitap beni mest etti. O zamanlara gitmeyi çok istedim. Kitap bize, sınıf ayrımcılığını reddeden, Şems Hikmet Bey’in küçük, çingene bir kızı görüp çok beğenmesini, onu yanına alarak bir hanımefendi olarak yetiştirmesini, bir yandan da bu duruma sert tepkili olanlara karşı, yaptığının doğru olduğunu savunarak vermiş olduğu mücadelesini , akıcı bir dille anlatmış. Kitabın sonu biraz şaşırttı, fakat genel olarak vermiş olduğu mesajlar ve ikili diyaloglar çok hoşuma gitti. Çok severim ve de merak ederim; şu zamanda bile yaşanan bazı durum ve olayların çooookk eski zamanlarda bile yaşandığı zaman neler olduğunu. O zamandaki insanların neler düşündüğü, neler yaptığı ve nasıl sonuçlandığı … bir çoğu hala aynı zihniyet. Fakat yazar kitabın bir yerinde şöyle diyor : “Bizim bu romanımız birkaç bin sene sonra okunsa hiç şüphesiz Şems Hikmet’i takdir ederek Rakım Efendi’yi fikir darlığıyla , yanlış düşünmekle suçlarlar. Çünkü o zamanlar insanoğlu tümüyle yeknesak bir medeniyete tabi olacak ve insanlar arasında ne kavmiyetçe ne medeniyetçe hiçbir fark kalmayacak kadar medeniyet yaygınlaşacaktır.” Sizce peki ? Bir çırpıda okunası bir kitap daha hadi :)
Çingene
8.2/10 · 1.536 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
6 günde
·
4/10 puan
Kitaba yapılan yorumlardan çok etkilenmiştim doğrusu. O hevesle okumaya başladım fakat bir türlü sarmadı hep zorla okudum, bitsin diye okudum da okudum ; fakat sonu güzeldi. Son 50 sayfasını beğendim diyebilirim . Belki de yorumlardan etkilenerek çok büyük beklenti içine girdim bilmiyorum. Başkahramanımız Adalet. Onun hastalığından sonra kafasına takıldığı, içi içini gediği ; çocukken kalbini kırdığı Mahsun’u bulmak istemesiyle hikaye başlıyor ve uzun bir yolculuğa çıkıyor Adalet. O yolculukta olan olay dizilerini bize aktarıyor . Bir de Hülya’mız var tabi :) Kitabın dili pek benim hoşuma gitmedi, çok vasat geldi. Size keyifli okumalar diliyorum .
Dokunmadan
8.6/10 · 3.183 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
334 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabı elimden hiç bırakmak istemedim. Kitabın dilini çok beğendim , yalın ve akıcı. Karakterler çok hızlı değiştiği için anlam karmaşası yaşamış olabilirim ama genel büyüsünü hiç bozmadı . Amerika’nın kirli geçmişine biraz yolculuk yaptırıyor. Köle ticaretini, kölelere yapılan işkenceleri, zulümleri ve kölelerin de bunlara karşı mücadelelerini anlatan müthiş çarpıcı bir kitap . Başkahramanımız Cora. Annesi ve anneannesi de köle. Annesi Mabel kaçmayı başarabilen ve yakalanmayan tek köle. Cora annesine hem kızgın hem onunla gurur duyuyor . Kendisi de bu sisteme başkaldırıyor kendince. Hayatta kalmaya çalışan siyahi bir kız Keyifli okumalar
Yeraltı Demiryolu
Okuyacaklarıma Ekle
430 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Uçurtma avcısı kadar etkili, film tadında bir kitap. Kitabı okurken çok gerildim ve bazı yerlerde hüngür hüngür ağlamak istedim. Meryem’i Leyla’yı o bataklıktan kurtarmak istedim. Meryem ile Leyla’nın kesişen hayatları içinize işleyecek. Kitap iki kadının kesişen hayatlarını, 30 yıl boyunca Afganistan’da yaşanan sıkıntıları anlatıyor. Acımasız hayat şartları ve en acısı da bu hayatların gerçek olması. Dünya düzeninde her sıkıntının en büyük kurbanları hep çocuklar ve kadınlar olmuştur.bu kitapta da bunu çok net görüyoruz. Maalesef bunların hepsi yaşanmış, geçmişi değiştiremeyiz belki ama bunları okuyup bir ders çıkarabiliriz. Yeni hatalar yapmamak için en azından okumalıyız, düşünmeliyiz . Yarınlarımızı, kadınlarımızı, çocuklarımızı ... okuyun okutturun ...
Bin Muhteşem Güneş
9.1/10 · 77,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kya ...6-7 yaşlarında önce annesinin gitmesi ile, sonra kardeşlerinin ve en son da babasının bırakıp gitmesiyle yalnız kalan küçük bir kız çocuğu. Hayatını, tek başına güçlü dik ve arkasından konuşulan çirkin şeylere rağmen devam ettiren bir “Bataklık Kızı”. Tanıdığım en güçlü karakterlerden biri ve hayatı boyunca sadece bir gün okula giden; fakat herşeye rağmen pes etmeyip kimseye aldırmadan okuma yazmayı Öğrenip en sonunda ödüllü ve ünlü bir yazar olan “Bataklık Uzmanı” . Hikayesi etkileyici , zor , yorucu ve üzücü. Fakat tüm olaylar karşısında güçlü duruşu , pes etmeyişi beni etkiledi. Tavsiyemdir okuyun ..
Kya'nın Şarkı Söylediği Yer
Okuyacaklarıma Ekle
216 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ah Aliye’m . Canım kadınım. Ne de güzel söyledin öyle “ Toprağınız toprağım, eviniz evim; burası için , bu diyarın çocukları için bir ışık, bir ana olacağım ve hiçbir şeyden korkmayacağım ; vallahi billahi!” Kadınların yıllardır bitmek bilmeyen ortak dertleri , çilesi ... kitap da eski Türkçe sözcükleri yoğun olmasına rağmen bir çırpıda okuyuverdim. Aliye, bir Anadolu kasabasına öğretmen olarak gelmiştir ve vatan sevgisi ile dolup taşarken yüreği ; vatan haini olarak ilan edilmiştir ne yazık ki. Hikayesi beni derinden yaraladı ve etkiledi. Ülkenin kadınları için, çocukları için , korkmadan, usanmadan, kimseden çekinmeden verdiği mücadele , çaba herkese örnek olsa keşke. Eğitim eğitim eğitim eğitim eğitim eğitim .. Halide Edip Adıvar’ın okuduğum ilk kitabıydı. Ben çok memnun kalarak okudum ve iyi ki okudum. Lütfen siz de okuyun .
Vurun Kahpeye
8.6/10 · 7,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
375 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ne söylenir bilmiyorum, bir kitap bu kadar etkiler insanı. Mutlaka ama mutlaka okumanızı tavsiye ettiğim bir kitap. Bu yazarın diğer kitaplarını da merak ettim. En kısa sürede okuyacağım . Her kitap okumaya değer benim için ; ama bu kitap çok başka . Kitap içeriği ile ilgili çok bilgi veremiyorum ben pek, ama beğendiğim zaman tavsiye ediyorum muhakkak. Eğer beğenmediysem onu da söylüyorum muhakkak (: hoşçakalın kitapla kalın
Uçurtma Avcısı
9.2/10 · 127,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
520 syf.
·
35 günde
·
3/10 puan
Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan bir kitap olduğu için, kesinlikle okunmaya değer bir kitap . Fakat bu kitap hakkında naçizane kendi fikrimi de söylemeden yapamayacağım. Kitap çok övüldü, arkadaşım çok ısrar etti. Aldım ve okumaya başladım. Çok karmaşık ve dağınık bir anlatım . Af diliyorum, belki benim haddime değil ama ne yazık ki ; Yılmaz Özdil’in üslubunu, dil ve anlatımını asla beğenemedim. Bu kitap beni hayal kırıklıgına uğrattı . Ama okumazsan da birşey kaybetmezsin tabi ki. Benden bu kadar. İyi okumalar.
Mustafa Kemal
9.1/10 · 11,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
176 syf.
·
5/10 puan
Kitap okumaya tabiki değer. Fakat okuduktan sonra,alabildiğim şeyler sınırlı oldu , çünkü her konuda aynı fikirde olamadık maalesef . Hayır diyemediğimiz bazı durumlar illa ki oluyor ve olacak , bence olmalı da. Kitap, herşeye karşı gelircesine hayır dese de her zaman bu mümkün olmuyor maalesef . Ama hak verdiğim ve gerçekten öğrendiğim birçok şeyde oldu bu kitapta, kendime katabildiğim. Okuyun ve okutturun.
Hayır Diyebilme Sanatı
Okuyacaklarıma Ekle
751 syf.
·
18 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
İnanılmaz bir kitap. Türk polisiye yazar olması beni başta düşündürdü fakat ülkemizde de gerçekten bu işin hakkını verecek bir polisiye yazarımız varmış. Ben geç tanıdım ve yakından takip edeceğim bundan sonra. çok sürükleyici , dili akıcı, sıkılmadan okuyabileceğiniz bir kitap . Kesinlikle tavsiye ediyorum 🤗
Kahin
9.2/10 · 177 okunma
Okuyacaklarıma Ekle