Giriş Yap
Pınar Bahşi
@pinarbahsi
bursa
bursa
76 okur puanı
02 Şub 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
164 syf.
·
Puan vermedi
Kitabı bitirdiğimde kadın kadının düşmanıdır dedim . Sonra düşündüm bu kadın neden böyle davrandı , kendinden olan masum bi kadına acımadan kıydı diye . Bunu aslında kendi isteğiyle yapmamıştı , isteyerek hayat kadını da olmamamıştı . Belki de en masum günahıydı aşık olmak . Peki bir hayat kadınının neyineydi dimi aşk ? Hayır . Kadın kadının düşmanı değil . Toplum kadının düşmanıydı .
İntibah
7.8/10 · 30,7bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
224 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Uzun bir süre klasik okumadığımı farkedip elime almış klasiğe olan susuzluğumu gidermiş bir kitaptır kendisi . Her öykü tam bir klasik , her biri başlı başına bir baş yapıt . Dili de okurken yağ gibi kayıyor sizi zorlamıyor . Okurken zorlanmıyor ama kitaptan ders çıkarırken biraz zorlanıyor , hayata dair kabullenmesi zor gerçekleri öğreniyorsunuz . Bir klasiğe yakışır şekilde ruhunuzu doyuruyor , besliyor, kültürleniyor , diğerlerinden bir adım önde olmanıza eşlik ediyor .
408 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bir arkadaşımın hediyesi . Hayranı olduğum adamın hayat hikayesini anlatan bir kitap . Bana verilebilecek belki de en güzel hediyelerden biri . Kalemine hayran olduğunuz bi adamın hayatını okumak , hayranlığınızı bir kez daha arttıran sevginizi pekiştiren hayatta olmayışına üzülmeyi bırakıp sanki onunla yaşıyormuş gibi tanışmayı onunla okurken sohbet ediyormuş gibi hissetmenin fırsatını veriyor . Ona yapılan haksızlıklara bir de siz kızıyor ,sinirleniyorsunuz . Zamanın içinden geçip herşeyi değiştirmek istiyorsunuz ,böyle bi imkan elinizden gelmiyor. Ama görüyorsunuz ki zamanında değeri görülmeyen zamansız bi yazar olduğunu . O zaman üzülmeyi de sinirlenmeyi de bir kenara atıp , yılmadan pes etmeden onu okuyacak zamansız fikirleriyle onu ölümsüzleştireceksiniz.
Yeşil Mürekkep
9.0/10 · 3.850 okunma
172 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bu kitabı uzun yıllar önce alıp on beşinci sayfada ana karakteri boğazlama kitabı yırtma isteği uyandırdığı için okumayı bırakmıştım . Sonra yıllar geçti , ben büyüdüm . Yaş almak değil büyümek . Okuyunca anladım . Önceden insanların böylesine kötü olabileceğini düşünmezdim, inanamazdım . Şimdi her insanın içinde iyilik kadar kötülüğün de var olduğunu gördüm ve kabullendim . Kimse saf iyi ya da saf kötü olamayacak kadar insan . Bu karakterimiz de ne kötü olabildi körü körüne ,ne de iyi olabildi onca işkenceye . Arada arafta bi yerlerde .
200 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap gerek ismiyle gerek görüntüsüyle gerek yazarın ismiyle kişisel gelişim kitaplarına olan tüm önyargımı destekliyordu . Böyle bi kitabı arkadaşım vermiş olmasa asla okumazdım . Çünkü kişiliğim bir kişinin gereksiz pohpohlamalarını okumakla gelişmeyecekti . Ama bu sıralar tam olarak artık farkında olduğum “ “herşeyi ama herşeyi kafaya takma “ eylemine hayatı bana eziyete çeviren şeye belki bir cevap olur umuduyla açtım kitap kapağını . Şimdi diyorum ki . İyiki o yargımı kırmış, bu kitabı okumuşum . Beni inandığım doğru bildiğim şeylerden o kadar uzaklaştırdı ki . Düşüncelerimi bu kadar etkileyen bu derece değiştiren ve dönüştüren çok az kitap okumuşumdur. Kitap yapamadığım beni üzdüğünü bildiğim yada bilmediğim tüm davranışlarımı yok saymama , onları nasıl değiştireceğime nasıl dönüştüreceğime ışık tuttu . Kişisel gelişim kitabı değil , kişisel dönüşüm kitabım oldu kendisi . Bundan sonra dönüştüğüm kişiliğimi geliştireceğim .
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
7.0/10 · 11,1bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
5
43 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17