1000Kitap Logosu
Züleyha
TAKİP ET
Züleyha
@planciokur
Şehir Plancısı
Selçuk Üniversitesi
371 okur puanı
13 May 2018 tarihinde katıldı.
204
Kitap
42
İnceleme
1.225
Alıntı
42
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Züleyha
yorumladı.
0 kitap okuma ve 1000lerce Alıntı
Sitedeki iyi niyetli arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum.Bu anlattığımı yapan kişilere dikkat edin ve paylaşımlarını beğenmeyin arkadaşlar.Aynı anda 15 kitaptan alıntı paylaşıyor bazı üyeler.Onlara bir iki çift lafım var : Kitabı okumadığınızı belli ediyorsunuz sadece.Ezik bir görüntü veriyorsunuz bilginiz olsun.Ben okumayı sevmiyorum, burada ne işim var onunla ilgili de bir düşüncem yok, ama fazla beğeni almak da hoşuma gidiyor, egom böyle tatmin oluyor demenin kibarcasını yapıyorsunuz kendinize bilginiz olsun.Dışarıdan belki nasıl gözüküyor merak etmişsinizdir diye bunu belirtmek istedim.Bu alıntı paylaşan arkadaşlarla ilgili bence sitenin kitabı eğer ki okumadıysa alıntı paylaşamaz tarzında bir önlem alması gerekiyor.Kişi aramalara 1k da Şeker Portakalı yazıyor, alıntıları tıklıyor mesela, aa bu çok beğeni almış demekki iyi bir alıntıdır diyor.Yani alıntının kendisi içinde bir anlamı yok.Bu kadar kişi beğendiyse demekki bu süper diyor ve paylaşıyor.Siteyi bu model arkadaşlar twitter a çevirdi iyice.Dediğim gibi bu üst düzey bir sorun site için.Okumaya bu kişilerin hicbir katkısı yok.Kendi adlarına da üzülüyorum ama ben.Bu durumun çözümüde bence kolay : Okumadığı kitaptaki alıntıları sistem otomatik olarak silecek geçmişe yönelik ve bugünden sonrada bu kitabı okumamışsınız okuyup öyle paylaşın diye uyarı vermesi gerekiyor.Hem uzun vadede bu hareket sahte ileti ve alıntının da önüne geçecektir.Site bir taşla iki kuş vurulmuş olacaktır.Böyle bir sitede bunların konuşulması sıkıcı ve saçma ama gözüme çok batıyor artık.Siteyi çok seviyorum ve kalitesini düşürdüğüne inanıyorum bu durumun.Kişi 0 kitap okumuş ama her kitaptan binlerce alıntı ve ileti paylaşıyor.Umarım bir çözüm getirilir.İyi okumalar herkese.
106
3.108
Züleyha
Buna bir çözüm bulunamaz, sanıyorum. Bu defa da kitap okunmuş gibi gösterilir yine..
1 Beğeni
Yanıtla
Emre Bulut
🤷🏽‍♂️ amaç caydırıcılığı arttırmak..
Züleyha
bir yorumu yanıtladı.
"Peygamberimiz bize kuran'ı verdi ve ömür boyu yanlızca beş kurala uymamızı zorunlu kıldı. En önemli şart şudur: Bir tek Allah vardır. Öteki şartlara gelince: Günde beş vakit namaz kılmak, Ramazan'da oruç tutmak ve yoksullara zekât vermek.......... Hayatımızda hiç olmazsa bir kere kutsal kent mekke'ye gitmek zorundayız. "
14
Züleyha
Simyacı'nın kaçıncı sayfasından bir alıntı bu?
Yanıtla
3 YANITI GÖSTER
Züleyha
Çok uzun zaman oldu okuyalı
1 Beğeni
Züleyha
yorumladı.
192 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Birkaç kere elime alsam da okuyamadığım ve bir anda, bence şimdi zamanı, okumalıyım dediğim bir zaman da okumaya başladım. Kitaba ilk başladığım da kitap ilerlemek bilmedi ilerlemekten ziyade konuya dahil olamadım. Dedim ki dur en iyisi kitabın yorumlarına bakıp ona göre karar vereyim ya okurum ya da tekrar okumayı demek için bir daha ki sefere şansımı denerim düşüncesi ile yorumları okudum ve genel de okuyucuların bunu sorun ettiğini ve kitabı ilerledikçe daha iyi anlaşıldığı söylenmişti bende okumaya devam ettim.. Kitabın ana karakteri olan Bay C, babasından miras kalan para ile hayatını sürdürür ve çalışmaya ihtiyaç duymaz. Kalabalıklar arasında yaşar ama yapayalnızdır. Hep bir arayış içerisindedir ve büyük bir boşluktadır. Kahramanımız insanlara dayatılan hayat tarzına da karşı çıkar. Kim ne der anlayışından sıyrılarak toplumun basma kalıp yargılarını eleştirir. Birbirini tanımadan seven insanlara hayretle bakar. Ve bir gün ansızın karşısına saf sevgi ile seveceği insanın çıkacağına inanır.. Bu yüzden sokak sokak gezer. Ve birgün tam buldum derken bir şeyler mani olur.
Aylak Adam
7.9/10
· 42,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
25
Züleyha
Ben de okurken keyif almamıştım. Önerebileceğim bir kitap değil, fazla abartıldığını düşündüğüm kitaplardan. Belki de bana hitap etmemiştir. 🤔
Yanıtla
Züleyha
yorumladı.
376 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sizi ilk sayfasından itibaren saracak ve elinizden bırakmak istemeyeceginiz bir kitap en azindan benim için öyleydi. Son sayfasina kadar heyecanla okuyacağınız ve bir an önce cerrahın kim olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz. Hep okumak istediğim bir kitap olan cerrahı sonunda okudum ve gerilim korku seven herkese okumasını tavsiye edeceğim bir kitap. Devamı olan çırağı da en kısa zamanda okuyacağım bu kitabı okuyan herkesin de çırağı okumak isteyeceğini düşünüyorum şahsen.
Cerrah
8.7/10
· 9,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
Züleyha
Ama ne yazık ki çırak aynı tadı vermeyecek 😕
Yanıtla
Züleyha
yorumladı.
" dünyaya gelmek, bir saldırıya uğramaktır. " diyor İsmet Özel. Ve ekliyor: " yaşıyor olmak, savaşıyor olmaktan başka bir şey değildir. "
23
Züleyha
"... yaşam her an açlığa, soğuğa, uykusuzluğa, mide buruntusuna ya da diş ağrısına karşı verilen bir savaşımdı." demiş George Orwell'da..
1 Beğeni
Yanıtla
Nazife UFACIK
Ne güzel demiş George Orwell 💦