1000Kitap Logosu
Züleyha
TAKİP ET
Züleyha
@planciokur
Şehir Plancısı
Selçuk Üniversitesi
339 okur puanı
13 May 2018 tarihinde katıldı.
198
Kitap
42
İnceleme
998
Alıntı
42
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Züleyha
bir alıntı ekledi.
Aynı denizde, aynı çevre koşullarında yaşayan köpekbalıklarının kötü, yunusların iyi olmasını neyle açıklayabilirdik? Aslında köpekbalığı neye göre kötü, yunus neye göre iyiydi?
Zülfü Livaneli
Sayfa 152 - Doğan Kitap
18
Züleyha
bir alıntı ekledi.
Bir umuda bağlanmak isteyen komşularına, bunun yalan olduğunu söyleme, kimseyi gerçekçi olmaya çağırma. Çünkü bunalan insanların, yalan bile olsa bir umuda sığınma ihtiyaçları, garçeği söyleyenlerden nefret etmesine yol açıyor. Aradan bir süre geçip haklı çıksan bile bir şey ifade etmiyor. Çünkü o zamana kadar başlangıçtaki koşulları unutmuş oluyorlar.
Zülfü Livaneli
Sayfa 151 - Doğan Kitap
25
Züleyha
bir alıntı ekledi.
Peygamberi dağa doğru koşarken görenler, “Ey İsa, aslandan mı kaçıyorsun?” diye sormuşlar. O, “Hayır!” demiş. “Kaplandan, ejderhadan mı kaçıyorsun?” diye sormuşlar. O yine, “Hayır,” demiş ve eklemiş, “ben peygamberim, aslandan kaplandan korkmam.” “Peki o zaman neden kaçıyorsun?” diye sormuşlar. “Ahmaklardan kaçıyorum,” demiş İsa, “çünkü onlarla baş edemem.”
Zülfü Livaneli
Sayfa 127 - Doğan Kitap
12
Züleyha
bir alıntı ekledi.
Çocukluğumda duyduğum bir masala göre zemheri soğuğunda, serçe ile yavrusu bir dala konmuş. Biraz sonra bıyıkları buz tutmuş ve gözleri soğuktan yaş içinde bir avcının yaklaştığını görmüşler. Serçe yavrusu, “Bak anne,” demiş, “ne kadar merhametli bir adam, gözleri yaş içinde.” Anne yavrusunu ses çıkarmaması için uyarmış, “Sen onun gözündeki yaşa değil, elindeki kana bak!” demiş.
Zülfü Livaneli
Sayfa 111 - Doğan Kitap
5
2
...
1.530 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.