• Bazen bulunmaya alıştığın yer, ait olduğun yer olmayabilir.
 • 1) Temple Grandin: Gerçek bir hikayeden uyarlama bir film.
  2) The Deep End Of The Ocean: Aile ilişkilerinizi ve kendinizi sorgulamanızı sağlayan çok etkileyici bir film. “Hayatınızda gerçekten en büyük sorununuz nedir?” sorusunu düşünerek izleyin.
  3) Seabiscuit: Filmde başarı, kaybetme, acılarla baş etme, güçlü ailenin önemi gibi hayatî konular terapi etkisi tarzında, ustaca anlatılmış.
  4) Fences
  5) Collateral Beauty
  6) Where Hope Grows
  7) Mar Adentro: Eğer yaşamınızda sizi çok mutsuz eden şeyler varsa mutlaka izleyin ve izletin. Filmi izlerken problemlerinizin küçüldüğünü hissedeceksiniz. Dikkat! Çocuklar ve ciddi psikolojik hastalar izlememeli.
  8) Ruddy: Eğer sizin de yapmak istedikleriniz engelleniyor, değersizleştiriliyor ise bu filmi mutlaka izleyin ve izletin. Filmde terapi etkisi yapan 2 sahneye çok dikkat edin.
  9) Intouchables: Çevrenizde kendini beğenmiş, sürekli insanları eleştiren, yargılayan, aşağılayan ve her şeyi mantıkla çözmeye çalışan birisi varsa mutlaka izleyin ve izletin.
  10) About a Boy: Erkeklerin psikolojini anlatan keyifli bir film. Hem genç delikanlı hem yetişkin erkekleri kapsayan bir film.
  11) Patch Adams: Hayattan sıkılmış, bunalmış, kaybetmiş ve psikolojik sorunlar yaşayan bir adamın kurtuluş hikayesini şahane anlatıyor.
  12) Detachment: “Kopma” filmi zor çocuklarla iletişim, hedefe odaklanma, mutluluk konularında çok etkileyici yöntemler vermektedir. Öğretici ama çok etkileyici bir film. İtici sahneler ve sözler olabilir. İzlerken mesajlara odaklanalım.
  13) Gente Corriente
  14) Hombre De Familia
  15) Bhaag Milkha Bhaag
  16) Yaşamınızdaki problemlere çok etkili bir yaklaşım gösterseniz ne olur du? “Koş Milkha Koş” filmi şahane bir anlatıma sahip ve izlerken terapötik etki yapıyor. Mazeretlerden kurtulmak için.
  17) Zoraki Kral
  18) Black
  19) Pay It Forward: Bence aile ilişkilerini çocuğun gözünden anlatan şahane bir film. Filmdeki öğretmene çok dikkat edin. İletişim adına çok iyi ve tutarlı teknikler var.
  20) Akeelah And The Bee: Babasız bir kızın var oluş mücadelesinin anlatıldığı şahane bir film. Film, yetersizlik korkusunu yenmeyi, dostluğu, fedakarlığı çok duygulu ve etkili anlatmış.
  21) The Blind Side
  22) October Sky
  23) The Legend Of Bagger Vance
  24) Coach Carter
  25) Kız Kardeşimin Hikayesi
  26) Whiplash
  27) Queen Of Katwe
  28) The Family Man
  29) Dangal
  30) Infinity
  31) The Theory Of Everything
  32) Network
  33) Joy
  34) As Far As My Feet Will Carry Me

  |Dr. Zafer Akıncı|