Giriş Yap
registan
@registan
-Dolmuş oka ne durmak ha sen anı attın tut #MedeniyetTasavvuruYolculuğu #188332900 #183696731 #182088532 #192827548
597 okur puanı
29 Ağu 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Âmin.
اللهم بارك لنا في رجب وشعبان وبلغنا رمضان [Allahümme bârik lenâ fi recebe ve şa 'bâne ve belliğnâ ramazân ] "Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır."
2
Yirmi yaşını henüz aşmışım... Kendi kendimin, kendi mahrem «<ben>>imin üstüne bir çeki taşı koymuş, taşa da çıkmış, hora tepmekteyim: - Sus! Sesini duymak istemiyorum!
Ne yaptınız, mukaddes emaneti, ne yaptınız?
Burhan Toprak 'la bir gün (Sen) nehrinin bir köprüsü üzerinden geçerken, kendisine şu sözü söylediğimi hatırlıyorum: -Bir gün gelecek; bu makine dünyasının son buhranı kertesinde beklenen fikir kahramanı zuhur edecek ve kollarını açarak insanlığa seslenecek: «Ne yaptınız, mukaddes emaneti, ne yaptınız?..>>
Mustafa Şekip, veda ânında ve herkesin duymasını istediği bir tonla dedi: -Tarihin malı olduğunu unutma!
Necip Fazıl Kısakürek
Sayfa 62 - Paris'e giderken
Fakat hayır! O pasajla benim şiirim arasında öyle bir keyfiyet farkı vardır ki, Peyami'yi benim evimden çaldığı İsfahan halısını bir çuvala çevirmiş olmaktan tenzih ederim.
Necip Fazıl Kısakürek
Sayfa 59 - Kaldırımlar şiirinin Peyami Safa'nin kitabından araklama vehmine cevabı
Herkes cüce, bense dev...
Delikanlı muhayyilemde o kadar büyüttüğüm bu üstadla- nın, birkaç temas içinde gözümde nasıl karagözleştiklerini, sığ- laştıklarını anlatamam. Hepsinde bir cüce hirsi ve birbirini küçültme çabası, ceketlerinin altından çıkmış bir iç çamaşırı gibi meydanda... Yukarıda, «Yâhu»...
234584
5,8bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.