Derya Hamiyet Işık, İki Yabancı Olmadan Önce'yi inceledi.
15 Mar 12:06 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Bu kitabı sadece boş zamanımı doldurmak için okurdum.Bana bir şey kattığını söyleyemem.Hani bir şeye başlayınca sonunun nasıl biteceği bilinen kitaplar vardır ya,bu kitapta benim için öyleydi.Açıkcası kitabı sevdiğimi söyleyemem.

Tuğçenur Ayas, İki Yabancı Olmadan Önce'yi inceledi.
26 Şub 14:22 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap mükemmeldiii!! ️️ Bu kitapta o kadar çok duyguyu bir arada yaşadım ki. Yer yer ağladım, yer yer güldüm ama kitabı çok sevdim. Çok duygusal bir aşk hikayesiydi. Matt ve Grace’nin aşk hikayesi... Birbirlerinden uzakta 15 yıl... Kitap sizi okurken devamlı şaşırtacak. Şunuda söylemem gerekiyor ki içerisinde bolca yetişkin içerik bulunmaktaydı. Bu biraz beni rahatsız etti ancak olaylar ve kitabın özellikle sonu bu ayrıntının üzerini örtmeme yeterli oldu. Ancak yaşı küçük olanlar için bu uyarıyı yapmam gerekiyor. Hikaye çok güzeldi. Yazarın dili ve çeviride çok iyiydi. Kitap oldukça akıcıydı. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca tüm “yarım kalmışlıklarada” armağan olsun. :)

Tuğçenur Ayas, bir alıntı ekledi.
25 Şub 13:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hatırladın...
Şimdiki zaman bize aittir. Tam da şu an, içinde bulunduğumuz zaman bizimdir. Bu evrenin bize sunduğu yegane ödüldür. Geçmiş artık bize ait değildir, gelecek bir düştür, asla garantisi yoktur. Oysa şuan bizimdir. O düşü gerçeğe çevirebilmenin tek yolu anı kucaklamaktır.

İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 229 - İndigo)İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 229 - İndigo)
Meleey, Sahip Olduğum Tek Şey'i inceledi.
24 Oca 17:12 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öyle sürükleyici bir hikaye ki...
Bu kadar sayfa hangi ara bitti hiç anlamadım doğrusu. Okurken sanki kendi yaşantımı da bir romanmış gibi düşündüm. Kesinlikle birini seven, aşık oldum galiba diyen insanların okumasını isterim.
Hayatın göründüğü gibi olmadığını, görülen tarafların da daha dikkatli analiz edilmesi gerektiğini anlatıyor olsa gerek.
Mutlu sonla biten ve sıkmayan nadir güzellikte bir roman olduğunu düşünüyorum.

Meray Atasoy, bir alıntı ekledi.
22 Oca 20:12

Tanıdığınız genç ve hayat dolu biri ilk kez öldüğünde -baktığınız, aranızda bağ olan biri- sizi adeta duvara fırlatıyor. Lanet olsun, hepimiz öleceğiz ve kimse bunun ne zaman nasıl olabileceğini bilmiyor! Ve o an kaderiniz üzerinde ne kadar az kontrolünüz olduğunu fark ediyorsunuz. Doğduğunuz andan itibaren kontrolünüz yok aslında. Ebeveynlerinizi seçemiyorsunuz, intihar etmediğiniz takdirde ölüm şeklinizi de seçemiyorsunuz.. Yapabileceğiniz tek şey seveceğiniz insanı seçmek, diğerlerine iyi davranmak ve dünya üzerindeki acımasızca geçen kısa zamanınızı olabildiğince iyi geçirmek.

İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 220)İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 220)
AsiMavi, Sahip Olduğum Tek Şey'i inceledi.
22 Oca 02:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

Etkileyici bir aşk hikayesi .Her gecenin bir sabahı olduğunu hatırlatıyor insana..Umutsuzluğun nasıl umuda dönüştüğünü okuyorsunuz her sayfada..

Ece Kaya, İki Yabancı Olmadan Önce'yi inceledi.
 14 Oca 14:14 · Beğendi · 10/10 puan

Okurken hoş vakit geçirmenizi sağlayan zamanı unutturan keyifli bir kitap iki aşık anlatan bir kitap okumanızı tavsiye ederim . :) Teşekkürler ......

Fatma Gürdal, İki Yabancı Olmadan Önce'yi inceledi.
 28 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap baskısıyla, kapağıyla muhteşemdi. Ne diyebilirim çok çok beğendim.
Sizi hemen içine çeken çok güzel bir konusu var. Yazarın anlatımı çok akıcı bırakamıyorsunuz.
Özellikle müzik ve fotoğrafla ilgileniyorsanız bayılacsksınız.
Belki tek eleştirim sonunun biraz zorlama ya da yapmacık olmasıydı. Yine de okunmalı
Sıcak çikolata ile soğuk kış günleri için muhteşem bir kitap.

Ismaıl Sentürk, Sahip Olduğum Tek Şey'i inceledi.
 12 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

*Kısmen spoiler içerir.*

Hayattan beklentisini yitirmiş, yalnız olmayı bir şekilde kabullenmiş genç bir kadın olan Kate'in yaşama sevincinin yanı sıra içinde sakladığı aşk ve sevgi gibi duyguların ortaya çıkışının öyküsü. Aslında ilk 100 sayfa sonunda içeriğinin abartılı :) olması nedeniyle yarıda bırakmayı düşünüyordum ama yarıda kitap bırakmama prensibimden dolayı devam ettim.
Kitapta sürpriz olarak gördüğüm nokta ise kate'in babasını bulmasıydı. Film tadında olması nedeniyle okumaktan sıkıldığınız herhangi bir zamanda ya da bir tatilde okuyabilirsiniz.

Katre-i Matem, bir alıntı ekledi.
13 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

....benim dışımda herkesin hayatına devam ettiğini fark etmiştim. Bense durağan bir haldeydim.

İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 19)İki Yabancı Olmadan Önce, Renee Carlino (Sayfa 19)