miqulaloomi, Vampir Akademisi'yi inceledi.
09 May 23:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Adından ve kapağından biraz çekinmiştim açıkcası hoşuma gitmemişti.Ancak başladıktan sonra farklı ve renkli dünyası beni içine çekti.Daha gerçekçi vampir hikayeleri okuyordum.Olaylar düşmanlar savaşlar aşklar daha gerçekçiydi.Yazar kesinlikle hakkını vermiş.Serinin diğer kitaplarını da aynı heyecanla soluksuz okudum.Filmi de yapılmasına karşın başarıya ulaşamadı.Tavsiyem filmi izlemeden seriyi okumak.

Simge Kurtuluş, Son Fedakarlık'ı inceledi.
24 Nis 05:50 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Gerçekten nasıl başlayacağımı bilmiyorum zira hiçbir kitapta bir baş karakterden bu kadar nefret ettiğimi hatırlamıyorum. Biraz sakinlestikten sonra Rose ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım.

Vampir akademisi serisi ilk iki kitabıyla ortalama bir kitapti, üç ve dördüncü kitapta favori serilerimden biri oldu lakin beş ve altıncı kitap Rose'dan dolayi hiç hoş değildi. Bu seride favori kitap kesinlikle 4. Kitap oldu. En kötüsünü de altıncı kitap olarak görüyorum. Beşinci kitabın sonunda sinirden delirmis bitirmek için canımı disime takmistim ama altıncı kitabın sonu beni daha çok sinirlendirdi.

Kitapta ve seride en sevdiğim taraf yan karakterler oldu. Lissa, Adrian, Abe Mazur bayıldığım karakterlerden oldular. Bir kitabı bu kadar renklendiremezlerdi.

Lissa iyi bir karakter oldu kitap boyunca. Arkadaşlık yönünden olsun, dostluk yönünden olsun, sevgili yönünden olsun ve fedakarlık açısından harika bir karakter. Rose'la nasıl arkadaş olmuş bilemiyorum. Sonlarda ise adına sevindiğim bir olay oldu. Genel olarak sevdim karakteri.

Abe Mazur hakkında ne söylenebilir ki. Giydiği kıyafetler ayrı renkli kişiliği ayrı olaylara anında adapte olmasi ayrı ayrı mukemmellestiriyor karakteri.

Son olarak Adrian, canım Adrian, bahtsız Adrian. En sevdiğim karakter oldu son iki kitap boyunca. Bana kalırsa Lissa ve Rose'un birbirleri için yaptığı fedakarlıktan sonra onun Rose için yaptığı fedakarlıklar geliyor insanın gözünün önüne. Her ne kadar o aptal Rose Adrian'ın duygularını her daim hiçe saysa da o güzel sevmekten vazgeçmedi ve kalbimde taht kurdu. Aşırı sevdim.

Dimitri de genel olarak iyi bir karakterdi Lissa, Abe ve Adrian üçlüsüne erişemese de en azından onurlu bir karakterdi.

Gelelim son olarak Rose'a. Kendisinden ciddi anlamda nefret ediyorum. Nefretin ötesinde bir duygu varsa artık o da geçerli olabilir. Lissa ve Dimitri. Her zaman Rose'un aklında olan kişiler oldu geri kalanı hiçbir zaman önemsemedi Rose, hiçbir zaman. Ne Eddie ne Adrian ne Jill asla hiçbiri umurunda olmadı ama bir şekilde hala kendini haklı çıkarmaya uğraştı ya sinirlendim. Karşısındaki insanı ne kadar dağılmış görürse görsün kendisi ne kadar suçlu, haksız olursa olsun kendini haklı çıkarmaya, nutuklar atmaya, felsefeler yapmaya çalışan bir karakter. Yuzsuzlugune şapka çıkartıp ayakta alkisliyorum. Başka da bir şey demeyeceğim. Yazdıkça kendimi tekrar ediyorum ve sinirleniyorum.

Fantastik okumayı sevenler bu seriyi de sevebilir ama dikkat edin Rose diye bir seçenek var. Herkese iyi okumalar. :)

Simge Kurtuluş, bir alıntı ekledi.
24 Nis 01:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İşleri kontrolüne alması rahatlatmıştı beni. Emir almak, karar vermekten daha kolaydır.

Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 433)Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 433)
Simge Kurtuluş, bir alıntı ekledi.
24 Nis 00:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Uyuyabileceğiniz zaman uyuyun çünkü başka ne zaman uyuma şansınız olacağını bilemezsiniz.

Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 401)Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 401)
Simge Kurtuluş, bir alıntı ekledi.
20 Nis 18:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Çünkü bazen insan detaylara kapılıp resmin bütününü unutuyor. Mesele elbise veya saçın değil. Sensin.

Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 380)Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 380)
Hale Bilgiç, bir alıntı ekledi.
18 Nis 21:34

Mesela ben kitaplarla ilgili en büyük hüznü ilk olarak Gölge Öpücükte yaşadım;


Dönüp önümde uzanan uzun yola bakarak iç çektim. Bu yolculuk hayli uzun sürecekti.
Öyleyse yürümeye başla bakalım Rose, dedim kendi kendime.
Ve sevdiğim adamı öldürmek üzere yola koyuldum.

Gölge Öpücük, Richelle MeadGölge Öpücük, Richelle Mead
Hale Bilgiç, bir alıntı ekledi.
18 Nis 21:29

Neden Dimitri'yi sevmeliyiz sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir;

"Çünkü bazen insan detaylara kapılıp resmin bütününü unutuyor. Mesele elbise veya saçın değil. Sensin. Çok güzelsin. O kadar güzelsin ki canım acıyor."

Son Fedakarlık, Richelle MeadSon Fedakarlık, Richelle Mead