elif yeşilyurt, Canavarlar Denizi'yi inceledi.
 18 Şub 14:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Canavarlar Denizi'ne uzun bir yolculuk ve büyük aile sırları Percy'nin hayatını cehenneme çevirecek.Bir Yunan tanrısının oğlu olmak bir şeref mi yoksa başına bir belamı olacak,işte bu kitapta belli oluyor.

Hümeyra, Kırmızı Piramit'i inceledi.
14 Şub 12:18 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eğer mısır ve tanrılarıyla ilgili yazılar, kitaplar hoşunuza gidiyorsa kesinlikle okumalısınız. Fantastik bi roman kitabı okurken kendimi bi kahramanı olarak hissettim bi sonra ki bölümde ne olacak diye merak ettiriyor ve sürüklüyor eğlenceli vakit geçirdim 1000K kullanıcılarına tavsiye ediyorum :)

Eva Mohn, Percy Jackson ve Yunan Kahramanları'ı inceledi.
 16 Oca 22:58 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pofff, okurken içimin daraldığı kitaplardan biriydi. Pekala, Percy Jackson'u çok severim ve onun espritüel anlatımı hoşuma gidiyor ancak bu kitapta birazcık da olsa sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yunan Tanrıları'nda sıkıldığımı hatırlamıyorum ama bu kitap biraz bunalttı hatta bazen okuyasım gelmedi ve çok uzun bir sürede okudum. Yunan kahramanlarının o kadar da ilgimi çekmediğini fark ettim.

Kitabın konusu hakkında bir şey söyleyemem çünkü bilgilendirici bir kitap. Eğer Yunan mitolojisini öğrenmek istiyorsanız ama belgesel tadındaki sıkıcı kitaplardan nefret ediyorsanız bu kitabı öneririm. Sıkıntıdan terler dökmeden rahat rahat okuyabileceğiniz bir eser.

En sevdiğim kahramanlar Psyche, Otrera, Atalanta ve Orfe oldu. Herkül'ü pek sevdiğim söylenemez ama cesareti ve azmine hayranlık duyuyorum. Ancak Herkül için yüz sayfa ayrılması biraz baydı.

Eh, daha ne diyebilirim ki? Umarım siz beğenirsiniz ve benim gibi ayılıp bayılmazsınız.

Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 22:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

En azından bazı önemli şeyler öğrendik:
*Çocuğunuzu yabani dünyada ölüme terk etmeyin.
*Bir tanrının tapınağında yiyişmeyin.
*Turuncuyla küf yeşilini yan yana getirmeyin.
*NE OLURSA OLSUN HERA'DAN UZAK DURUN!

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 533)
Eva Mohn, bir alıntı ekledi.
16 Oca 22:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

biliyorum sıkıldınız ama AS BAYRAKLARI
Helle'nin düşüp öldüğü yer Ege Denizi'yel Karadeniz arasındaki dar bir boğazdı. Bu boğaza bundan sonra Hellespont (Çanakkale Boğazı) dendi.

Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 464)Percy Jackson ve Yunan Kahramanları, Rick Riordan (Sayfa 464)