Gldn Ondr, bir alıntı ekledi.
19 Oca 23:01 · Kitabı okuyor

Ridgeway
“Elinde tutabildiğin her şey senindir.”

Yeraltı Demiryolu, Colson Whitehead (Sayfa 93 - Siren Yayınları)Yeraltı Demiryolu, Colson Whitehead (Sayfa 93 - Siren Yayınları)
Gldn Ondr, bir alıntı ekledi.
19 Oca 23:00 · Kitabı okuyor

Ridgeway
“İnsanlar ve çöpler için aynı kanunlar geçerliydi.”

Yeraltı Demiryolu, Colson Whitehead (Sayfa 92 - Siren Yayınları)Yeraltı Demiryolu, Colson Whitehead (Sayfa 92 - Siren Yayınları)
Serdar Poirot, Robot X-81'u inceledi.
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okat uzay serisinin altıncı romanı ve oldukça iyi bir bilim kurgu romanı. İnsanlar uzay yolculuğunda Plüton'a kadar varmıştır ve sonrası için X-81 adında bir robot yapar ve çalışmalara başlar. Robotun kendi zekası vardır. Teknisyen Jed bir gün altın sarısı bir gemi görür ancak o görüntü hafızasından kaybolur. O gemi içerisinde 3 adet Preir taşıyan bir gemidir ve onların gezegende bir casusu vardır. Jed'i gezegende önemli bir yeri olan Konar çağırır ve o arada sekreter Gail ile yakınlaşırlar. Jed preieler tarafından etkilenir ve Konar, Gail, Carson, Pop Ridgeway de dahil olmak üzere hepsini kandırıp altın sarısı uzay gemisine götürür. Burada uzaylılar ve insanlar artı Robot X-81'in savaşı başlayacaktır. Oldukça sürükleyici bir roman.

Serdar Poirot, Nil'de Ölüm'ü inceledi.
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Hercule Poirot romanı. Poirot, bir gün bir lokantada bir çiftle karşılaşır. Sonrasında ise o çifti Mısır'da bir gemide görür. Linnet Ridgeway, en yakın arkadaşı Jacqueline'in sevgilisi Simon Doyle'u zengin olduğundan ayartmış ve onunla evlenmiştir. Ancak terk edilen kız intikam almakta kararlıdır. Onları sürekli takip eder. Ve bir akşam Simon'u vurur. O gece Linnet de öldürülür. Sonrasında cinayetler işlenmeye devam eder. Kadının oda hizmetçisi ve bir başka görgü tanığı da öldürülür. Albay Race bir ajanı aramakta Poirot da katili bulmaya çalışmaktadır. Acaba başarılı olabilecek midir? Mükemmel bir final. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Serdar Poirot, Casus'u inceledi.
29 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel diyebileceğim bir casusluk romanı. MI5 elemanı olan Binbaşı Keen ve yardımcısı Coutts'a Dimetreus adındaki bir casus ile ilgili olarak bit ihbar gelir. Bu arada Almanya'dan uçağa binen kafiledeki iki kişi acımasızca öldürülür ve işi Keen'e verirler. Burada yolculardan Ridgeway'dan şüphelenilir ancak gerçek farklıdır. İşin içinde 12 milyon dolar vardır ve bu Nazi zamanında yapılmış sahte dolarlardır. Bu arada çete üyelerinden şarkıcı Hedy'ye aşık olan Keen acaba Dimetreus'u bulabilecek midir ve o adam gerçekten Dimetreus mudur? Zevkle okunan bir casusluk romanı.