#KonuşanResimler #RıfatIlgaz
Sanırım…
Artık gazete okumayı bıraktım…
39’ların, 80’lerin geçti gitti rüzgârı… Bilgiye sığınmak devri belki de bizim gibi eski topraklar için bitti. Zamanında laf olurdu dost çayı içmeyenler. Bugün ise dost dostun düşmanı.

Ne yıllardı ah… Dadanırdık kahvelere, ajanstan haber çıksa da salsak kendimizi eli kalem tutmayanların yanına diye… Ihlamur hatırına öğretsek a,b,c’yi… Bizden önce ki cengaverler er oldular cenk meydanında…Deniz koynuna, toprak koynuna girdiler daha onbeşlerinde… Nice gelinler kaldı dul, nice çocuklar öksüz…

Ama şimdi devir başka…İnsanda her şey var… Hoş mintanlar, hoş sözler, hoş arabalar… Ama yerine kaybolanlar daha çok… Biz de çocuk sabi’dir, bu nesilde olgun kadın, er… Bi bakmışsınız sokakta çöp topluyor, bir bakmışsın bir sakalllı adamın yanında gelin… Daha da beterini okuyoruz ya! Kanımız donuyor çocuklarımıza, kadınlarımıza yapılanlardan… Dedim ya! Artık gazete okumayı bıraktım.

Bir gri bulut ki sormayın ne zamandır tepemizde.
Her yer yağmur. Nilüfer açarken sularımızda, şimdi dolmuş ormanlarımıza leş sinekleri… Ezenlerle bir olmuş artık kalplerimiz…Mazlumun ahı düştüğü yerde. Bir pul bir kahveden daha önemli bu devirde.
Artık gazete okumayı bıraktım…

Kör olmuş artık gözlerimiz, ziftler sürülmüş beynimize. Öyle kör, siyah, her yer karanlık. Nerede o cengaver yiğitler, kurşun taşıyan onurlu kadınlar. Ama var bi kırmızılar içinde kadın… Var bi gitarıyla duran çocuk.

Artık gazete okumayı bıraktım… Okumuyorum insanoğlunun şakağında ki soğuk namluyu
Görmüyorum tetikte bulunan kendi elini….
Artık gazete okumayı bıraktım… Çocuklar, kadınlar öldürüldüğünden; kitaplar yakıldığından, Mazlum vurulduğundan beri.

#KonuşanResimler #temavakfı

https://www.youtube.com/...ko&feature=share