Geri Bildirim
 • Robin Cook'un klasik şablonundan bir macera. Özel bir hastane hastaları tedavi etmektense öldürmenin daha ucuza malolduğunu farkeder ve olaylar gelişir. Şimdiye kadar okuduğum Robin Cook romanları içinde istisnasız en sıkıcı olanı.
 • Kitap bize Genetik Mühendisliğinin getir-ebil-eceği tehlikeleri kan donduran bir şekilde anlatıyor. Kesinlikle o tarihlerde yazılıp böyle bir kurguya sahip olması çok etkileyiciydi.
  DNAsı değiştirilmiş bir şekilde anne karnından doğan bebekler ve onların yapabildikleri... Şimdiye kadar siz de hiç Cook okumadıysanız bir an önce okuyun,
 • Biyoteknoloji alanında büyük bir gelişme olan pluripotent hücre çalışmasını ticarileştirmek için Japon ve Amerikan şirketleri arasındaki mücadeleyi anlatan yazar, mesleğinin uzmanlığını başarılı anlatımı ile birleştirerek çok güzel bir eser ortaya çıkarmış. Medikal gerilim okuyucularının çok severek okuyacağını düşünüyorum.
 • Dikkat spoiler içerir.
  Sean Murphy, moleküler biyoloji ile ilgilenen, Janet Reardon adında güzel bir sevgilisi olan ve Boston Memorial hastanesinde çalışan bir doktor adayıdır. Hayalini kurduğu iş olan kanserli tümör tedavisi için 2 ay Forbes Kanser Merkezinde çalışma isteği kabul edilir. Ancak Sean'ı seven Janet de o hastanede çalışmanın bir yolunu bulur. Pek çok zengin isim birden beyin içerisinde çoklu tümör vakasına sahip olmuştur ve Forbes'in başarı oranı yüzde yüzdür. Ancak Japon ortakları vardır ve çözümün patenti henüz alınmamıştır. Boston'dan hastası olan Helen Cabot Forbes'a getirilir ancak ölür. Dr. Mason ve Dr. Deborah Levy hastanedeki genel sorunlulardır ve Sean bu kanser merkezinde bir işler çevrildiğini düşünür. Gizlice araştırma yapmaya başlar ancak bir yere gizlice girdiği için polis tarafından aranmaktadır. Sorun, Forbes şirketinin zengin hastalara gizlice tedavi edebilecekleri kanser hücrelerini enjekte etmesidir. İşin içinde çok ciddi bir para söz konusudur ve Sean ile Janet bu işe gırtlağına kadar batmıştır. Ayrıca deli bir hademe olan Tom Widdicomb da Janet'i casus sandığı için öldürmek üzere peşine düşmüştür. Acaba Sean ve Janet bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Forbes şirketinin iç yüzünü açığa çıkarabilecek midir? Sean'ın avukat ağabeyi Brian onlara yardım edecek midir? Sean ile Janet arasındaki ilişki nasıl gelişecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
 • 1984 tarihli Koğuş, maalesef bildiğimiz gibi. Ben gibi daha önce birkaç Robin Cook romanı okuduysanız, kolaylıkla olay örgüsünü ve sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Çoğu kitabında olduğu gibi yine bir hastane, hasta yataklarında yaşanan ani ölümler, kısıtlı tıbbi ve maddi kaynakları daha verimli kullanmak adına uygulanan prosedürler, kokuşmuş Amerikan sağlık sistemi, işinde son derece başarılı ama aynı oranda kendini beğenmiş, bencil, sinir bozucu, ego manyağı erkek doktor karakterimiz, onun yanında bu doktora delice bir sevgiyle bağlı, akıllı, alçak gönüllü, sağduyulu, ezik ama tüm bu ezikliği, pasifliğine rağmen olayı çözecek kadın karakter… Kısaca doktorun kitaplarında onlarca kere tekrarlanan standart şablonunun üzerine oturtulmuş sıradan bir kitap. http://www.umutcalisan.com/...ogus-robin-cook.html
 • Efsane. Muazzam bir kurgu, muazzam bir yazar ve muazzam bir kitap. Bu denli güzel bir roman olduğunu bilseydim kütüphanede bir dakika bile bekletmez okurdum.

  Kitap 1985 yılı 1.basım bir gerilim romandır. Yazarın asıl mesleği doktorluk olmakla beraber romanlarının hemen hemen hepsini tıp alanında gerilim şeklinde kaleme almıştır.
  Genelde bu tarz kitaplara çok çabuk adapte olamayıp çabuk sıkılan ben kitabın kurgusu sayesinde elime alır almaz içine hapsoldum diye bilirim. Adam tam bir frankenstein. Kitabın başlama tarzı bile sizi mükemmel bir maceraya sürükleyeceğinin habercisi.
  Kitabın dili sağdeydi aslında, tıbbi terimlere fazlaca yer verilmiştir fakat sayfa altlarına eklenen notcuklar sayesinde akıcılığından hiç birşey kaybetmemişti.

  Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
  12 Temmuz 1974 Fetus üzerine olan araştırmalar yasaklandı. New York Times gazetesi özel haberi.
  Geçmişten gelen bir avuç canavar ve bunların henüz doğmamış olan kurbanları Fetus'lar. Tabi bir de şehirdeki bütün doktorlar. Adam bir tıp fakültesi öğrencidir. Bir gün eşinin hamile olduğunu öğrenir ve okulu şartlardan dolayı bırakmak zorunda kalır. Bu şartlar onu Arolen ilaç fabrikasında dolgun bir maaş ve iyi bir yaşam koşuluyla çalışmaya iter. Fakat Adam'ın bilmediği bir şey vardır ki şehirdeki doktorlar kimsenin anlam vermediği bir şekilde robotlaştırılmıştır. Ve bu adam ve bebeği için çok büyük bir sorun teşkil etmektedir. Beyinleri yıkanan bir grup doktor ve fetus'un hayatları Adam'ın ellerinde. Ya başarısız olursa...

  Kitabın sonu gene beni tatmin etmedi sanki devamı varmış gibi alakasız bir yerde kesilmişti. Adam'ın bir avuç canavara karşı tek başına verdiği mücadeleyi ve bu muazzam kurguyu vakit kaybetmeden okuyun derim.