Büşra nur demir, Ruh Koleksiyoncusu'yu inceledi.
23 Şub 04:18 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

En az mefisto klübu kadar beni etkiledi. Ama sonu mefisto klubune göre daha tahmin edilebilir geldi bana. Müzede mumya bulunmasıyla başlayan ve yakın döneme ait birinin öldürülüp eski yöntemler kullanılarak mumyalandigini gösteren cinayetler serisi. Eski mısırlıların Afrika kabilelerinin ve cinayeti ört bas etmek için kullanılan birçok yöntemin anlatıldığı müthiş bir kurgu. Ve müthiş bir son. Seride ki mefisto kulübü ve ruh koleksiyoncusu beklentinin üzerinde kitaplardı. Heyecanı hep doruklarda yaşattı bana okurken. Kendimi kitaba hapsolmuş ince dokunuşlar da buldum. Okurken verdiği haz kalp atışlarımın hızlanması beni en mutlu olduğum anlara götürüp geri getirdi. Polisiye okurken aldığım haz beni bu kitaplarda doruklara ulaştırdı . Mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum bu serinin polisiye severler tarafından .

Kitap Delisi, Ruh Koleksiyoncusu'yu inceledi.
01 Şub 00:48 · Kitabı okudu · 14 günde · 10/10 puan

Muhteşem bir kitaptı. emeğine aklına sağlık ne denebilir ki böyle bir romanın ardından. Mutluluk şaşkınlık gibi garip duygular içerisindeyim.

Kitabın konusu gerçekten güzeldi. Tes Gerritsen antropoloji konusunda lisans yapmış.(arkasındaki kendi geçmişinde gördüm) Buna rağmen sadece bu bilgilerine güvenerek yazmadığını son sayfasında teşekkürler başlığının altından da anladığımız üzere mumya BT ttaramasına katılmış. Bize anlattığı konunun yanında verdiği bilgilerin gerçekliğinin olması kitap üzerinde emek olduğunu gözler önüne seriyor.

Kitap Delisi, bir alıntı ekledi.
01 Şub 00:16 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Demek ki bazen,diye düşündü Jane, insana en büyük mutluluğu verebilecek kişi hiç dikkat etmediği biri oluyor, belli bir mesafede, sabırla bekleyen biri.

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 287)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 287)
Kitap Delisi, bir alıntı ekledi.
31 Oca 19:11 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Şarabını yudumlar, masadaki meslektaşlarına bakarken , kadın yüzlerinin, kadın seslerinin eksik diye seni hiç mi hiç rahatsız etmiyor, diye düşündü Maura.
Beni hiç mi düşünmüyorsun ?

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 228)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 228)
Kitap Delisi, bir alıntı ekledi.
31 Oca 19:08 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Peynirli sandviçi sıcak tavaya bastırdı, yağın cızırdamasını ve ekmeklerin kızarmasını seyretti. Aynı sahanda yumurta gibi, tavada kızartılmış peynirli sandviç de Maura’nın son çare olarak başvurduğu yemeklerden biriydi ve kızaran tereyağının kokusu bir tıp öğrencisi olarak geçirdiği o yorgun gecelerin anılarını zihnine dolduruyordu. Bu aynı zamanda boş anın ardından yaşadığı ve yemek hazırlamanın Maura’nın sahip olduğundan çok daha fazla güç gerektirdiğini o sıkıntılı akşamlarında kokusuydu. Tavada kızaran peynirli sandviçin kokusu, yenilginin kokusuydu.

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 229)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 229)
Kitap Delisi, bir alıntı ekledi.
28 Oca 18:57 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Bataklıklar henüz tam olarak çözemediğimiz karmakarışık ekosistemlerdir, yüzyıllar boyunca demlenmesi gereken kimyasal bir çorba.

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 133)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 133)
@turuncukitapligim, Ruh Koleksiyoncusu'yu inceledi.
19 Oca 19:57 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Fazla söze gerek yok bu seriyi mutlaka okuyun. herzamanki gibi akıcı ve merakla okuduğum bir kitap oldu. gerilim dolu katili hiç tahmin edemiyorsunuz. arkeoloji konusunda da baya bir bilgim oldu :)

Kitap Delisi, bir alıntı ekledi.
18 Oca 20:44 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Odamdan çıkıp koridorda yürür ve kızımın odasının önünden geçerken çıplak ayaklarım hiç ses çıkarmıyor. Daha önce bin kez yaptığın gibi, ev yine karanlıkta teftiş ediyorum. Her av gibi kendimi en çok karanlık yerlerde güvende hissediyorum.

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 13)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 13)
safiye yitük, bir alıntı ekledi.
12 Oca 00:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Bildiğin yere gidersin ve gittiğin yeri de bilirsin

Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 141)Ruh Koleksiyoncusu, Tess Gerritsen (Sayfa 141)