• ...
  Korku gerek reca gerek
  Yanlış anlaşılmış olabilir
  Sesini duyuyorum kendimin kelimeler kendinden emin değil
  Yanlış anlaşılmış da olabilir
  Aklım başımda mi! Değil
  Ve sesimi duyuyorum
  Kaburgalarim gelip artık
  Kavusamadiklari iniltiden
  Kulun korktuk şerrinden
  Ağzımız yerlerde kaldı gerçek dilimizden akmadi kuldan korkarken
  Gel zaman git zaman
  Bir hayat ki haşa korkmadan Yaradandan
  Ama elbet ruhumun vazgeçilmez akışı
  baş carptigim kayalıklar
  İrmaklarimin altından akan ırmak
  Sandal sefalarim Marmara toprakları
  Ama söyle olmuşsa yüzüme karşı söyle
  neyi inkâr ettim
  Dilediğim en güzel hayat
  Çöplerin içinde rüya aradım
  Düştumse eğer sana bakarken düştüm
  Sen dinç zaman işte kuluckan
  Bereketle taşan yağ küpleri gibi
  Parmaklardan akan çeşmeler gibi
  İşte sinem kalabalık ve kendine zinde
  ...
  Cahit Zarifoğlu
 • Pınar ve Çınar...
  Pınar'ın babası doğuştan işitme engelli, annesi ise küçük yaşta bir hastalık sonrasında duyma yetisini kaybetmiş ama kendisi gayet sağlıklı bir şekilde duyan bir kız. Yalnız ailesi Onun duyduğunu 6 neredeyse 7 yaşında işitme engelliler okuluna gönderince öğrenmişler. Pınar çok zor zamanlar geçirmiş. Yıllar sonra genç bir kız olunca sevdiği bir adamla nişanlanmış. Nişanlısı olacak hödük evlenmelerinin arefesinde çocuklarının işitme engelli olma ihtimalini öğrenince Pınar'dan ayrılmış. Pınar çok yıkılmış. Ama o kadar çok çocuk sahibi olmayı istiyor ki tek gecelik bir ilişki ile çocuk sahibi olmaya karar vermiş. Resmen barlarda sokaklarda yumurtlama günü baba adayı arıyor. Bir de bir plan kurmuş. Hamile kalınca üniversiteden arkadaşı olan Akın ile evlenecek ve çocuk doğunca boşanacaklar. Böylece kimse çocuklarına kötü bir damga vuramayacak. Bir yumurtlama gününde bir bara gidiyorlar arkadaşı ile sonra onlara asılan adamları beğenmiyorlar ve zorla da olsa sıvışarak (Pınar tuvaletin camından atlıyor) kaçıyorlar. Otobüs durağında beklerken uzaktan iki iyi giyinimli adamın dudaklarını okuyarak Çınar adında bir iş adamına cuma günü suikast yapacaklarını ve Çınar dan sonra da kardeşini öldüreceklerini öğreniyorlar.
  Pınar ve arkadaşı Irmak Çınar'ı internette araştırıp buluyorlar ve Çınar'ın çarşamba günü Türkiye ye döneceğini bildikleri için bir plan kuruyorlar. Hava alanında Pınar numaradan bayılır. Çınar'ın önünde Çınar numarayı yutar ve bu esnada Pınar onun cebine mektubu bırakır ama Çınar Pınar'ı hastaneye götürünce planları bozulur ve Çınar'ın mektubu bulduğunu hastanenin camından görünce arkadaşı ile kaçarlar .
  Çınar, küçük yaşta annesini kaybetmiş. Babası Onları büyütmüş. Kardeşi Cesur ile çok zengin olmalarına rağmen mütevazi bir hayat yaşıyorlar. İnsanlara çok değer verip çalışanları ile arkadaş gibiler. Polis arkadaşlarının yardımı ile suikat ten kurtulur ve düşmanları yakalanır. Ama Çınar takmıştır O kızları bulup teşekkür edecek. 15 gün sonra onları nihayet bulur.
  Pınar'ın yumurtlama günü olduğu için bir alışveriş merkezinin kafesinde baba adayı aramaktadır. Arkadaşı Irmak ile... Baktı ki bir türlü erkekleri beğenmiyor otoparka giderlerken Çınar karşılarına çıkar. Bunlar patates.
  Çınar onları işitme engelli zannettiği için ve onlar korktukları için oyuna devam ederler. Çınar'ın evine yemeğe giderler. Çınar'ın ne para ne de iş teklifini kabul etmezler.
  Pınar çok saf ve iyi bir kızdır, bir o kadar da kurnaz. Bir plan yapar ve yemekte Çınar ile kardeşinin içki ,içmelerine müsaade eder. Sonra gece gizlice Çınar'ın odasına girip sarhoşluğun ve uyku mahmurluğunun arasında Çınar ile birlikte olur. Sabah daha aydınlanmadan evden kaçıp giderler.
  Çınar sabah erkenden kalkınca akşam ki rüyasını düşünür çok gerçekçi olduğu için şaşırır. Sonra sırtında ki acıma hissini fark eder. Ve metresinin gece geldiğini zanneder. Rüya değil de gerçek olduğunu anlar. Korumalarına kızar neden sevgilisinin gece geldiğini Ona haber vermediler diye. Sonra bir öğrenir ki eve gelen giden yok. Yastık ta ki saç, kızların odasından kaybolan havlu, yataktaki kan lekesi ve aynı zamanda kızların odasında olan sabahlık ta ki kan lekesi gerçeği anlar. Ve Pınar'la birlikte olduğu anlar. Ve Pınar'ın bakire olduğunu da anlar.
  Pınar'ın peşine düşer.
  3 ay sonra nihayet bulur. Pınar ile Irmak'ın işitme engelli olmadıklarını da öğrenmiştir. Hatta gerçek isimlerini de öğrenmiştir. Çünkü Pınar kendi adını Nehir, arkadaşı Irmak'ın adını da Şükufe demiştir.
  Ne olup bittiğini sorar ama Pınar da Irmak ta ilk başta inkar eder. Sonra gizlice onları takip ettirince Pınar'ın hamile olduğunu öğrenir ve yapılacak en doğru şeyin evlenmeleri olduğuna karar verir Çınar, Pınar ikna etmesi zor olsa da evlenirler.
  Günler geçtikçe Pınar'ı tanıdıkça ne kadar iyi yürekli ne kadar saf bir kız olduğunu anlar ve Pınar'ın hamileliğinde tansiyon sorunu ve bebeklerin Pınar'ı zehirleme ihtimali olunca Pınar'a aşık olduğunu anlar. Çünkü doktora Pınar daha önemli der.
  Pınar zaten ilk gördüğü andan beri çok hoşlandığı adamdan çok kısa bir süre sonra şık olduğunu bilir ama ikisi de birbirlerine bir şey söylemezler. Sonra 6 aylık hamile iken evlilikleri gerçek olur. Cinsel çekime karşı gelemezler ve yanı odalar da kalmaya başlarlar.
  Pınar'ın saflığı öyle bir vurgulanmış ki kitapta birçok yeri okurken gülmekten kırıldım resmen. Çok beğendim... Resmen iki defa okudum kitabı...
  Bu arada kitap ta Cesur ile Irmak'ın aşkı da, Çağla ile Faruk'un aşkı da anlatılıyor.
  Ve özellikle işitme engellilerin problemlerine çok güzel değinilmiş. Bayıldım....
  Kesinlikle 10 numara bir kitap..
  Puanım 10 üzerinden 11 hemde yıldızlı....
  İyi okumalar...
 • Schrödinger'in Kedisine (Kardeşim), Rüya'ya, Zagor'a, Pluto,'ya, Cihat 'a, Mazlum Kaplan'a, Ö. S. A. (Ömer)e, Hayat Sensin'e, Effy'e, Barış VII'a, Mete'ye, İshak Kayaya, İsa Toptaş'a, Roni'ye, Bendise, Metin Pir ( Von Kleist )'e, Maveraya,
  ##Merve Aydın##'a, Kübra Türkmen'e, Sıçrayan Midilli'ye, Betül Erdem'e, Samet Çalışkan'a, Mehmet aldemir'e, Hareye, 7'nci adam'a, Ezgiperest'e, Huri teke'ye, Özgür adam'a, İkarus'a, Peace'e, Mete Özgür'e, Ali Bekdaş'a, Duaya, Nihat Baş'a, Soley'e, Mehmet'e, Ferman Mamedov'a, صويلو ليل جومرة صويلو ... leylaya, Özlemnd'ye, Efla'ya, Merve D'ye, Bay X'e, Ebu Beyza Bint-i Nur' a, Özlem'e, Merve Korkmaz'a, Zarif hanım'a, Minaya, Ferah Hanım'a, Fernweh'e, Susku Kahvesine, Gökay'a, DERYA'ya, Tuğba...'ya, Mahmut Akıncı'ya, YNT'ye, Elif Arslan 'a, Mert Güler'e, Mehmet Zana Başkan'a, Sinem Varlı'ya, Olric'e, Uğur Ukut'a. eskimolardan kim kaldı'ya, Recep Keten'e, Ahmet Mülayim'e, Rojhilat'a, Sosyologca'ya, Haydar Ali'ye, .... isimlerini yazamadığım sayfamdaki bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum :) <3 İçimden geldi.. Sağ olsunlar... Takip eden yorum yapan paylaşan herkese teşekkür ederim.. Şiirle kalın..
 • Dilediğim en güzel hayat
  Çöplerin içinde rüya aradım
  Düştümse eğer sana bakarken düştüm
  Sen dinç zaman
  İşte kuluçkan
  Bereketle taşan yağ küpleri gibi
  Parmaklardan akan çeşmeler gibi
  İşte sinem kalabalık ve kendine zinde
  Kullardan pervasız nesillerden biri
  Cahit Zarifoğlu