Hatice Kara, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Eğer yaşamak kelimesinin manası her şeyden mahrum olmak ve ıstırap çekmekse,bir türlü aşamayacağı bir çemberin içinde durmadan çırpınmaksa,şüphesiz ben de,benimkiler de en derin şekilde yaşıyorduk

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 12)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 12)

kitap okunmak için en güzel mevsim sonbahar değil mi? cafeye gidip hafif kar yagarken Ahmet Hamdi Tanpinarin "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" ndeki hayriyi ve aemineyi konuşmak ne güzel değilmi...

Gonca Çiftçioğulları, bir alıntı ekledi.
11 Ara 22:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı insanların ömrü vakit kazanmakla geçer... Ben zamana, kendi zamanıma çelme atmakla yaşıyordum.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 194)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 194)
ysmtrn, bir alıntı ekledi.
11 Ara 21:47

Hiç kimse mektebe giderken bin türlü sıkı tembihle öpmedi beni, ne de akşam üstü yolumu dört gözle beklediler. Hatta eve ne kadar geç gelirsem etrafımdakiler o kadar rahattı. Bununla beraber mesuttum. Bütün bu şeylerin yokluğuna karşılık hayatı sokağı kazanmıştım. Mevsimler, insanlar, hayvanlar, eşya en munis, en değişik yüzleriyle benimdiler.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 23 - Dergah)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 23 - Dergah)

Hepimiz kendi masallarımızın kurbanıyız.

Saatleri ayarlama enstitüsü/ Ahmet Hamdi Tanpınar

Bukexx, bir alıntı ekledi.
11 Ara 16:16

“Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde... Fakat daima ödersiniz… Hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz.”

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi TanpınarSaatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar
Hicret Hilal Kaya, bir alıntı ekledi.
11 Ara 12:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı insanlar verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde… Fakat daima ödersiniz. Hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz…

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 319 - Dergâh)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 319 - Dergâh)
Mehmet Aldemir, bir alıntı ekledi.
11 Ara 00:12 · Kitabı okuyor

İnsanın daima en çok korktuğu şeyler başına geliyor.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 86 - Dergâh Yayınları - 28. Baskı)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 86 - Dergâh Yayınları - 28. Baskı)