• Saçma sapan hareketlerim olabilir ama yapacak bişeye yok çekemyen lere ayralarız bişeyler
 • 420 syf.
  ·9 günde·Beğendi·1/10
  Son zamanlarda okuduğum en kötü en berbat kitaptı. Okumayı düşünenler için sadece vakit kaybı. Bu pohpohlanmalarin zerresini haketmiyor. Ne aşkı aşk gibi anlatabilmis ne de tasavvufu.
  İkisinide birleştirmeye çalışmış ama ortaya saçma sapan bişey çıkmış.
  Bu kitaptan yinede biseyler kapmak isteyen sadece şems in 40 kuralına baksın daha faydalı olur.
 • 280 syf.
  ·9/10
  'aşk romanlarından sıkıldım biraz değişik bişeyler bulmam lazım' dedim ve Amnezi karşıma çıktı. Şaşırtıcı bir biçimde sardı ve hiç sıkılmadan okumuştum serini ilk kitabını. Geçen yıl okuduğumda serinin diğer kitapları çıkmamıştı ve çıktığında da ben okumadım. Acaba baştan okumama gerek var mı hatırlar mıyım dedim Bellek'e başlamadan önce. ama başlayınca hiç gerek olmadığını anladım, çünkü karakterleri sevmiştim. Bellek'te bahsedilince hepsi tekrar gelmeye başladı.

  Birinci kitap çok heyecanlı bitmişti... Beklemek zor gelmişti hatta, kısmet bugünlereymiş ve bitirdim. Ayın yirmi üçünde gece başladım okumaya, ilk kısımlar yavaştan aldı biraz uykum geldi bıraktım, diğer gece yine aynı şey oldu ve 80.sayfadan itibaren bütün gece uyanık kalmamı sağladı. Su gibi akıp gitti.

  Bölümler öyle düzenlenmiş ki, televizyonda dizi izlerken en heyecanlı yerinde reklam girer ya aynen öyle bir reklam havasında bitiyordu bölümler. Heyecan doruğa ulaşıyordu. Tam 'tamam artık bitti, bundan nasıl kurtulabilirler?' dediğiniz anda diğer bölümle kafayı yeme eşiğine geliyorsunuz.

  Biraz kitaptan ve olaylardan bahsedecek olursam, bu kitap neredeyse her şeyin açığa kavuştuğu, beyinlerin yanmasına neden olacak kilit kitap diyebilirim. Okurken o kadar çelişkiye düşürüyor ki... 'Ya acaba o mu hain? Yoksa şu mu?' diye kendi kendinize sormadan edemiyorsunuz.

  Zaten bu serinin filminin yapılmaması bana göre tam bir hata, o kadar saçma sapan filmler çekilirken, tam film tadında bir kitabı, bir seriyi film yapmamaları... Benim sinirlerimin düğümlendiği noktadır.

  Dediğim gibi film tadında, belki film gibi 2 saatten fazla sürer okunması ama okurken mekan, karakter ve diğer her şey sizin zihninize kalmış. Sizin hayal dünyanız. Açıkçası okuduğum herhangi bir kitabın filmini beğendiğimi hatırlamıyorum. Kitaplar her zaman baş tacıdır.

  Amnezi'yi okuyan bilir. Bir Şube'miz var. Her şey bunun başının altından çıkıyor. Zaten (biraz spoiler olabilir ama çok değil) bu kitapta Şube diye bir şey kalmıyor. Gerçi o sadece bu kitaba özel, diğer kitapta neler olacak bilmiyorum henüz. Çünkü Riley kaçtı. Ben biraz mola verip diğer kitaba atlarım. Ama okumalı mıyım diye ikilemde kalanlar için şunu söylemeliyim...

  Saçma sapan filmlerle zamanınızı harcayacağınıza oturup bu seriyi okuyabilirsiniz. Ben zaman kaybı olarak görmedim, göz kapaklarım birbirine değmedi bu gece sayesinde. Uzun lafın kısası Jennifer Rush kitapları okunur. Bunu anlıyoruz.