Hakan S., bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Yazı yazmak için bana çiçek, kuş hürriyeti değil, içimdeki aşkın, deliliğin, oturmaz düşüncenin hürriyeti lazım.

Son Kuşlar, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 56 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Son Kuşlar, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 56 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Sait Faik Abasıyanık
“Yalnızlık dünyayı doldurmuş.Sevmek,bir insanı sevmekle başlar her şey. Burada her şey bir insanı sevmekle bitiyor.”

Murat Sezgin, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Konuşurken düşünmüyor muyduk? Düşünüyorduk ama hatalara düşüyor, bir türlü onaramayacağımız haltlar karıştırıyorduk. Sonradan ne kadar pişman oluyor, söylediğimiz, hırsla söylediğimiz bir sözden ne kadar utanıyorduk.

Havuz Başı, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 90 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Havuz Başı, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 90 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Ayşegül Abbak, Sarnıç'ı inceledi.
13 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sarnıç, Sait Faik Abasıyanık tarafından 1939 yılında yayınlanan 100 sayfadan oluşan bir öykü kitabı. İlk olarak Çığır Kitapevi tarafından çıkmış. Benim elimdeki baskısı ise Yapı Kredi Yayınlarına ait. Yazarın Semaver adlı öykü kitabından sonra yazdığı ikinci öykü kitabı ve 16 kısa öyküden oluşuyor. İlk kitabı olan Semaver de yer almayan öykülerine bu kitapta yer veriliyor ve yazarın hayatının belli dönemlerindeki gözlemlerine dayanıyor. Bursa da yaşadıklarını anlattığı öyküler Sarnıç, Beyaz Altın, Hancının Karısı, Ormanda Uyku, Gaz Sobası, Davut'un Anası, Loğusa adlı öyküleri. İstanbul'da yaşadığı dönemde yazdığı öyküler ise Kalorifer ve Bahar, Bir Karpuz Sergisi, Mavnalar, Gece İşi, Kim Kime Park, Plaj İnsanları adlı öyküleri olduğu düşünülmekte. Yurt dışında yaşadığı dönemde kaleme alınan öyküleri Grenoble'de İtalyan Mahallesi ve Marsilya Limanı adlı öyküleridir.
https://kitapgunesim.blogspot.com.tr/...t-faik-abasyank.html