1000Kitap Logosu
Sanal Kitaplığım
TAKİP ET
Sanal Kitaplığım
@sanalkutuphanem
"Seçkin bir kimse değilim."
Öğretmen
Lisans
182 okur puanı
04 Eyl 20:06 tarihinde katıldı.
81
Kitap
7
İnceleme
402
Alıntı
50
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sanal Kitaplığım
tekrar paylaştı.
80 syf.
·
4 günde
·
8/10 puan
Birhan Keskin'in ilk okuduğum kitabı oldu. Tek kelime ile muhteşemdi. Okurken çok keyif aldım. İçinde oldukça başarılı şiirler var. Bir kadın şair tarafından yazılmış aşk şiirlerinde daha çok kendimi buluyorum. O duygu yükünü omuzlarımda hissedebiliyorum. Bu şiirlerde de aynısını hissettim. Kalbime tatlı bir sızı verdiler. Benim de hissetmiş olduğum ama kelimelere dökemediğim duyguları sanki Birhan Keskin dökmüş satırlara. Yazmak ve okumak işte bu yüzden çok güzel. Bazı duygular ve acılar ortaktır... Tek kusuru ise yapılan bazı gereksiz tekrarlar ve uzatmalardı. O tekrarlar ve uzatmalar çok göze batıyor. Onun dışında beğendim. Özetle Birhan Keskin'in kitaplarını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Eminim ki sizin de yüreğinize dokunacaktır.
Y'ol
8.4/10
· 2.939 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
50
Onlar seyrek bir fotoğrafta uzağa bakanlar. Onlar bir ömür taşlara su tutanlar. Onlar bir hatırada donmuş duranlar. Onlar bu dünyada yanmış da külde uyuyanlar. ... Onlar özür dileyenlerdi ağacın ruhundan.
Birhan Keskin
Sayfa 73 - Metis Yayınları
19
İnsan
… Neşeyle yaptıklarımdan geçtim Kederle durulan yere geldim, İnce uzun bir öfkenin sessiz ipiyle Günün saf ışığının altına çömeldim. … Yenildim ben, unutuldum ve üzgün değilim inan. Büyüktü çünkü onların dünya arzusu Benim otların sesiyle kaplı kalbimden Söktüm atımı söğüdün gölgesinden şimdi yol benim yeniden. … Bir cümledir insan arşla ferş arasında ve hep haklı Vardım işte demek için ömür denen cisimde saklı.
Birhan Keskin
Sayfa 71 - Metis Yayınları
27